• Aktualności

      • Podsumowanie Konkursu Powiatowego „Dzień Dobrych Aniołów” zorganizowanego w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku

      • W dniu 19.12.2019 r. w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie i podsumowanie V edycji konkursu adresowanego do uczniów szkół podstawowych oraz uczniów naszej szkoły ph.Dzień Dobrych Aniołów”.

       W tym roku młodzież miała do wyboru następujące kategorie :

       Konkurs literacki w kategoriach: opowiadanie lub esej na jeden z proponowanych tematów:

        

       A.„Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swoją przyjaźń…(Phil Bosmans)

       1. Szczęśliwy nie jest ten, kto ma wszystko, szczęśliwy jest ten, kto docenił to, co ma.

       Trzecią kategorią był wiersz na temat dobra i aniołów (w gatunkach: fraszka, limeryk, wiersz liryczny).

       Konkurs plastyczny

       Tematem pracy artystycznej była postać anioła zaprezentowana w kategoriach:

       a. rysunek, obraz ( technika dowolna, format od A3 do A4 )

       witraż ( z bibuły, kolorowej folii, szkła, malowany farbami witrażowymi – format A4 – A6)

       b. prezentacja multimedialna ( 12 - 15 slajdów) na temat:

       Motyw anioła w architekturze, malarstwie i sztuce użytkowej.

       c. fotografia ( format A4)

       d. praca przestrzenna w kształcie anioła - z różnych materiałów, np. tkanina (w formie maskotki), masa porcelanowa, solna, gipsowa) i w innych dowolnych technikach.

       Konkurs kulinarny na wypiek w kształcie anioła i dekorację ciastek,

       Konkurs fryzjerski na „anielską” fryzurę

        

       Celami imprezy były:

       • rozwijanie uzdolnień literackich i artystycznych młodzieży, umiejętności manualnych, zawodowych i kreatywności,

       • uwrażliwianie na piękno i niepowtarzalne walory różnych dziedzin sztuki,

       • stworzenie możliwości twórczego wyrażania swoich emocji i wyobrażeń na temat aniołów,

       • stworzenie możliwości twórczego wyrażania swoich przemyśleń i spostrzeżeń na temat dobra jako podstawowej wartości w życiu człowieka,

       • propagowanie działalności charytatywnej, budzenie wrażliwości i empatii,

       • promowanie pozytywnego wizerunku szkoły w środowisku.

       W konkursach wzięło udział 151 uczniów z 23 szkół powiatu radomszczańskiego. Wysoki poziom prac sprawił, że przyznano wiele nagród i wyróżnień. Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i atrakcyjne, cenne nagrody ufundowane przez firmę Jysk, ESBANK Bank Spółdzielczy w Radomsku, Starostwo Powiatowe w Radomsku i Urząd Miasta Radomska. Podziękowania za przygotowanie uczniów otrzymali także nauczyciele, a fragmenty nagrodzonych prac literackich zostały zaprezentowane przez naszych uczniów. Uroczystą galę urozmaicił występ uczniów naszej szkoły.

       Nagrodzona młodzież miała możliwość uczestniczenia w warsztatach plastycznych prowadzonych przez nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie mieli również okazję poznać bliżej szkołę, posmakować słodkich wypieków naszych uczniów, podziwiać anielskie fryzury naszych uczennic.

        

       Zgodnie z założeniami Dnia Dobrych Aniołów przekazaliśmy oprawione przez nas obrazy i rysunki na licytację, a figurki aniołów można było zakupić na kiermaszu podczas finału WOŚP 12 stycznia 2020r. w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Prace uczniów, podobnie jak w latach ubiegłych, tak i tym razem cieszyły się dużym powodzeniem, osiągając na licytacji niebagatelne sumy 150-200 zł. Ogółem za sprzedane figurki aniołów i wylicytowane obrazy pozyskaliśmy dla WOŚP-u sumę 3380,82 zł oraz 10 funtów brytyjskich. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zgłosili na konkurs swoje prace i tym, którzy je zakupili, przyłączając się tym samym do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka.

        

       Organizatorkami V edycji Dnia Dobrych Aniołów były:

       Danuta Jasińska - koordynator projektu

       Małgorzata Piotrowska,

       Bogusława Rokita,

       Jolanta Lorent,

       Romana Rachwalik,

       Beata Niewidziajło–Waloch

       Anna Owczarek.

      • VIII Bieg "Tropem Wilczym"

      • Ruszyły zapisy do VIII edycji ogólnopolskiego biegu "Tropem Wilczym", który w Radomsku, tak jak w całej Polsce, odbędzie się w dniu 1 marca. Zachęcam uczniów do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, można się rejestrować wchodząc na podany niżej link.  Przypomnę, że od trzech lat reprezentacja naszej szkoły bierze udział w biegu.

       https://radomszczanska.pl/component/k2/bieg-tropem-wilczym-ruszyly-zapisy?fbclid=IwAR2ZDy4Z_b9wQRCfP6MxWuSHCrElzRpQ2rmm04ObGgq5jX4i7yxw2eAP5vc

      • Studniówka 2020

      • "Poloneza czas zacząć" - tymi słowami Pani Dyrektor rozpoczęła Bal Studniówkowy tegorocznych maturzystów. Wcześniej były podziękowania dla Dyrekcji, wychowawców i nauczycieli za czteroletni trud wychowania i nauczania, a później - program artystyczny w wykonaniu uczniów klas IV A, IV B i IV C oraz zabawa, tradycyjnie - do rana. O tym, że "za 100 dni matura", tej nocy nasi abiturienci mieli prawo zapomnieć. To jeszcze tyle czasu :)

      • WOŚP

      • Myślę, że możemy być dumni!  To zdjęcie kwoty z puszki za figurki aniołków. Zebraliśmy też 10 funtów  oraz 1930zl z licytacji obrazów i rzeźby  nauczycielki-Agnieszki Skalik. Łącznie ok. 3430 zł. Danusia Jasinska

      • Logistyka dla technika

      • Uczniowie klasy 3A brali udział w czwartym webinarium z cyklu "Logistyka dla technika" nt. "Organizowanie zadań transportowych" prowadzonym przez eksperta p. Paweła Andrzejczyka👨‍🏫