• Aktualności

      • Światowy Dzień Zdrowia

      • Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowisku w Radomsku zaprasza do udziału w konkursach towarzyszących XV Powiatowym Obchodom Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem „ Wolni od uzależnień - kreatywniw życiu".

       Konkursy adresowane są do uczniów wszystkich szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi powiatu radomszczańskiego (klas VIII oraz III gimnazjum) a także uczniów ZSDiOŚ.

       Konkursy przeprowadzane są w kategoriach: plakat, ulotka informacyjna.

       Zapraszamy do udziału i zapoznania się z regulaminem (www.drzewniak.pl) Organizatorzy


        

      • Miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

      • Prezydent Miasta Radomska oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku zapraszają na miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

       Obchody rozpoczną się w czwartek 28 lutego. O godz. 11.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbędzie się spotkanie z Anną Niedzielą-Strobel autorką książki „O Ince, która zachowała się jak trzeba”.

       W piątek, 1 marca:

       godz. 16.00 – Uroczyste złożenie kwiatów pod Pomnikiem Konspiracyjnego Wojska Polskiego (Park Solidarności, ul. Armii Krajowej)

       godz. 17.00 – program literacko-muzyczny „Biało-czerwona ziemio...” w wyk. uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radomsku przygotowany przez Annę Spychało i Jolantę Stępień (sala kameralna w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, ul. Brzeźnicka 5)

       W niedzielę 3 marca o godz. 13.00 odbędzie się po raz czwarty w Radomsku Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”.

       W dniach od 28 lutego do 3 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku będzie można odwiedzać wystawę okolicznościową.

      • Studniówka 2019

      • "Poloneza czas zacząć" - po tych tradycyjnie wypowiedzianych słowach 9 lutego o godz. 20 w sali restauracji "Portfino" rozpoczął się bal naszych tegorocznych maturzystów, który obfitował w wiele wydarzeń i niespodzianek. Na początek oczywiście Polonez, ale wkrótce potem: pokazy laserowe, "oskarowa gala", filmiki tzw. "czołówki studniówkowej", prezentacje klas i wspomnienia z lat 2015-2019 utrwalone na zdjęciach. A potem była super zabawa do rana. 

      • Wizyta w Schronisku dla bezdomnych zwierząt

      • Karma, którą zawieźliśmy do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Radomsku na ul. Spacerowej, to efekt zbióki monet prowadzonej w szkole od początku stycznia. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli - w takich akcjach liczy się każdy grosz. Przypominamy, że zbiórka trwa nadal - zaraz po feriach wolontariuszki szkolnego klubu znów się będą do Was uśmiechać z prośbą o "jakieś drobniaki". Pamiętajcie - DOBRO WRACA.

      • Zajęcia z żołnierzami z 25 Batalionu Logistycznego z Tomaszowa Mazowieckiego

      • 4 lutego 2019 roku uczniowie ZSDiOŚ kształcący się w zawodzie technik logistyk z innowacją wojskową uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez żołnierzy 25 Batalionu Logistycznego z Tomaszowa Mazowieckiego. W ramach ćwiczeń uczniowie doskonalili musztrę indywidualną i zespołową, techniki walki wręcz i samoobrony. Zostali zapoznani również z regulaminem ceremoniału wojskowego.

      • X Konferencja Logistyczna

      • 05 lutego 2019 roku odbyła się X Konferencja Logistyczna pod hasłem „Logistyka wobec nowych wyzwań”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Pani Beata Pokora - Starosta Powiatu Radomszczańskiego. Gościem honorowym uroczystości był Pan Fabian Zagórowicz - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego.

       W harmonogramie znalazły się prezentacje prac konkursowych uczniów gimnazjum i szkół podstawowych nt. „Innowacyjne rozwiązania transportowe”.  W konkursie rywalizowało 16 drużyn z 6 szkół  powiatu radomszczańskiego, które przygotowały bardzo ciekawe prezentacje konkursowe, wzbogacone o scenki sytuacyjne, makiety oraz plakaty. Uczestnicy spotkania wzięli też udział w pokazie technik interwencji w wykonaniu uczniów ZSDiOŚ- klas o profilu logistyk wojskowy pod kierunkiem nauczyciela innowacji pedagogicznej p. Roberta Drozdka.

       Następnie zaproszeni goście oraz uczniowie naszej szkoły wysłuchali wykładu pt. ”Technologia i człowiek – potrzeby rynku pracy wobec absolwentów kierunków logistycznych” przeprowadzonego przez Panie Karolinę Berger i Martynę Strzoda z Trans.eu Group S.A.

       Kolejnym punktem programu były warsztaty dla uczniów naszej szkoły, w formie gry logistycznej z negocjacji pomiędzy przewoźnikiem a spedytorem.

       Tego samego dnia dla uczniów klasy pierwszej technik logistyk odbył się wieczór z logistyką w formie gier i zabaw logistycznych tj. firma kurierska, gra tabu, logistyczny łańcuch zdarzeń, łańcuch dostaw, ekologistyka, rebusy, kody QR. Spotkanie to dało młodzieży możliwość nauki poprzez zabawę. Okazało się mile spędzonym czasem, zakończonym wspólnym poczęstunkiem. Zwycięzcy konkursów otrzymali atrakcyjne gadżety. 

       Pyszny poczęstunek podczas uroczystości przygotowali uczniowie pod opieką nauczycieli z kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych.

       W ramach obchodów X edycji Konferencji Logistycznej czeka nas jeszcze wycieczka przedmiotowa do Centrum Logistycznego Żabka w Nadarzynie, podczas której młodzież będzie miała okazję poznać praktyczną stronę swojego zawodu.

        

       Wyniki konkursów towarzyszących X Konferencji Logistycznej:

       Konkurs na logistyczną pomoc dydaktyczną dla uczniów ZSDiOŚ:

        

       1 miejsce Kacper Perliński - klasa 1A

       2 miejsce Kacper Nowak - klasa 2A

       3 miejsce Kacper Wilczyński - klasa 1A

        

       Konkurs na prezentację multimedialną dla uczniów gimnazjum i szkół podstawowych

       1 miejsce - Malwina Soja i Zuzanna Jędrzejczyk PSP nr 9 w Radomsku

       2 miejsce - Katarzyna Surmacka i Paulina Stachurska PSP nr 9 w Radomsku

       3 miejsce - Klaudia Andrzejczyk PSP nr 7 w Radomsku

       3 miejsce - Igor Mossur  PSP nr 4 w Radomsku

       Wyróżnienia 

       Maciej Kotyla  i Lena Stefańczyk PSP w Lgocie Wielkiej

       Viktoria Awena i Natalia Wierzycka PSP nr 2 w Radomsku

        

       Organizatorzy:

       Aleksandra Orlikowska

       Agnieszka Głowacka

       Barbara Skalik

        

      • Elektrosprzęt w dobre ręce

      • ZSDiOŚ w Radomsku przystąpił do konkursu "Elektrosprzęt w dobre ręce" Konkurs polega na zbiórce elektroodpadów, czyli wszystkich niepotrzebnych urządzeń działających na prąd lub baterie z gospodarstw domowych. Mogą to być urządzenia AGD np. pralki, lodówki, kuchenki, telewizory, odkurzacze oraz suszarki do włosów, lokówki, żelazka, żarówki energooszczędne, jarzeniówki, zabawki na prąd lub baterie, telefony komórkowe, laptopy, komputery.