• III miejsce w Konkursie o Tytuł Absolwenta Roku Ochotniczych Hufców Pracy

• Wiktoria Krawczyk (uczennica kl. III „c” z ZSDiOŚ) zajęła III miejsce w Konkursie o Tytuł Absolwenta Roku Ochotniczych Hufców Pracy.

15 czerwca 2018 roku w Bełchatowie został rozstrzygnięty wojewódzki etap Ogólnopolskiego Konkursu o Tytuł Absolwenta Roku Ochotniczych Hufców Pracy.

Celem konkursu było wyłonienie najlepszego absolwenta OHP, a także stworzenie uczestnikom możliwości prezentacji własnych dokonań, osiągnięć i sukcesów. Każdy z uczestników podczas wystąpień opowiadał o swoich najcenniejszych doświadczeniach z czasu pobytu w OHP, o wydarzeniach, sukcesach i osiągnięciach w pracy i nauce. Uczestnicy konkursu odpowiadali również na pytania komisji dotyczące działalności w hufcu pracy, przebiegu kształcenia, pracy zawodowej oraz planów na przyszłość.

W kategorii nauka zawodu zwyciężyła uczestniczka z Hufca Pracy 5-16 w Sieradzu, drugie miejsce zajęła uczestniczka z Hufca Pracy 5-2 w Piotrkowie Trybunalskim, a trzecie miejsce przypadło Wiktorii Krawczyk z Hufca Pracy 5-8 w Radomsku.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali medale „ABSOLWENT ROKU”, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Autor zdjęć: Łódzka Wojewódzka Komenda OHP

Autor zdjęć: Łódzka Wojewódzka Komenda OHP

• Przedwakacyjne akcje SK PCK

• W dniu 12 czerwca 6 uczniów oddało honorowo krew w Punkcie Krwiodawstwa w Szpitalu Powiatowym w Radomsku ( 2 litry 700 ml) , tuż przed Światowym Dniem Honorowego Krwiodawcy. W niedzielę 17 czerwca 4 wolontariuszki koła zabezpieczało przedmedycznie IV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Etiuda Radomsko 2018. Warto wspomnieć o zabezpieczeniach pierwszej pomocy podczas miejskich obchodów Dnia Dziecka oraz Dni Radomska.

Natomiast 21 czerwca na uroczystym podsumowaniu tegorocznej edycji Gorączka złota otrzymaliśmy podziękowania za zbiórkę złotych monet na terenie placówki.

Dziękujemy krwiodawcom, wolontariuszom i darczyńcom. Macie ogromne serca!

• Uroczystość zakończenia roku szkolnego

• Nadszedł najlepszy dla wszystkich dzień roku szkolnego smiley Uczniowie, którzy sumiennie pracowali od września, z rąk Pani Dyrektor otrzymali nagrody i wyróżnienia. Teraz czas na odpoczynek. Życzymy słonecznych i pełnych pozytywnych atrakcji wakacji!!!!

Do zobaczenia we wrześniu!

• Wspólne pieczenie

• Akcja charytatywna "Ratujemy Piotrusia"

• W ramach akcji charytatywnej "Ratujemy Piotrusia", Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował loterię fantową. Można było wylosować bardzo atrakcyjne nagrody: "świeżaki", przybory szkolne, mydełka, pamiątki z wakacji, kubki, ramki na zdjęcia, zawieszki i wiele innych. W wyniku takiej formy zbiórki udało się pozyskać 250 zł.  SzKW bardzo dziękuje wszystkim, dzięki którym akcja mogła się odbyć - przede wszystkim nauczycielom (za atrakcyjne fanty) oraz wszystkim, którzy wzięli udział w zabawie. Pamiętajcie - DOBRO WRACA.

• Pomoc członków koła PCK na Spartakiadzie Przedszkolaka

• 30 maja na boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się Spartakiada Przedszkolaków ph. „Sprawny jak przedszkolak” zorganizowana przy współudziale radomszczańskiego Oddziału Rejonowego PCK. Wolontariuszki PCK z naszej szkoły rozdawały dzieciom cukierki, wafelki i napoje a także wspierały uczestników w rywalizacji na boisku. Dzieci konkurowały w kilku konkurencjach, m.in. wyścigu z woreczkiem na głowie, podawaniu piłki nad głowami czy rzucie do celu. Najlepszym drużynom wręczono puchary i dyplomy, pozostałe grupy otrzymały dyplomy. Ponadto każdy uczestnik spartakiady dostał medal za udział.

• Dzień Weterana

• W 30 maja uczniowie klas wojskowych brali udział w Dniu Otwartym koszar 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim połączonym z obchodami Dnia Weterana.

Pierwszym punktem zwiedzania był pododział kompanii remontowej, gdzie można było poznać codzienny tok pełnienia służby wojskowej.

Na kolejnym punkcie uczniowie mogli zapoznać się ze sprzętem spadochronowym, obejrzeli pojazdy specjalne służące do celów specjalnych takie jak: Jelcz z wysięgnikiem typu Hiab, ruchomy warsztat elektromechaniczny oraz pojazd skrzyniowy do przewozu sprzętu i żołnierzy.

Zobaczyliśmy również stanowisko z uzbrojeniem oraz statki powietrzne (helikoptery) służące do ewakuacji rannych i poszkodowanych.

Na zakończenie wzięliśmy udział w uroczystych obchodach Dnia Weterana połączonych z defiladą pododdziałów 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.