• Aktualności

      • Dzień bez plecaka

      • Uczniowie oraz Nauczyciele Drzewniaka noszą wiosnę w sercu, dziś dodatkowo wyrazili to kolorowymi strojami. Pierwszy Dzień Wiosny to w naszej szkole dzień bez plecaka, pomysłowości uczniów nie było granic. Okazuje się, że książki można nosić w oponie, mikrofalówce, a nawet pralce Frani. Uczniowie prześcigali się w pomysłach, ale zwycięzca może być tylko jeden. Rywalizację na najbardziej zwariowany i kreatywny zamiennik plecaka wygrała klasa IVCp. II miejsce zajęła klasa IVAp, natomiast III - klasa IA. Wyróżniona zastała klasa IB. Gratulujemy kreatywności i pomysłów.

      • 21 marca – pierwszy dzień kalendarzowej WIOSNY i Światowy Dzień POEZJI

      •  

       Już od wieków poeci opisywali w swoich utworach wiosnę, jako mieniącą się tysiącem barw, kolorową porę roku. Można o niej przeczytać w wierszach najwybitniejszych pisarzy takich jak Julian Tuwim, Adam Mickiewicz, Jan Brzechwa, Maria Konopnicka, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska. W tym wyjątkowym dniu nauczyciele bibliotekarze zachęcają do zainspirowania się i sięgnięcia po tomik poezji. Niezmiernie cieszy nas fakt, że wielu naszych czytelników odwiedziło bibliotekę i „zaczytało się w poezji”.

      • Konferencja z okazji Święta Stolarzy

      • W dniu 20.03.2023 odbyła się konferencja z okazji Dnia Stolarza pod hasłem „DREWNO – odważna wizja przyszłości". Uczestniczyli w niej uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie Szkół Podstawowych z terenu Powiatu Radomszczańskiego. Wydarzenie swoją obecnością uświetnili Wicestarosta Powiatu Radomszczańskiego Małgorzata Lewandowska, Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc, Naczelnik Wydziału Edukacji Andrzej Kucharski. Na konferencji gościli także: Starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Radomsku Zbigniew Łyczko, Dyrektor Biura Cechu Edyta Depta, Przedstawiciele Zarządu Cechu Pani Anna Owczarek oraz Pan Waldemar Gołąb, Dziekan Wydziału Technologii Drewna SGGW w Warszawie dr hab. inż. Piotr Borysiuk, Koordynator ds. promocji SGGW w Warszawie dr inż. Mateusz Niedbała, Komendant Hufca 5-8 Ewa Smolarek, Komendant Łódzkiej Wojewódzkiej Komendy OHP Robert Przybyła oraz przedstawiciel firmy LEITZ Pan Michał Augustyńczyk. Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć przedstawicieli firm stolarskich. Konferencji towarzyszyły prezentacje i konkursy: „Najlepszy w zawodzie Technik Technologii Drewna”, „Najlepszy w zawodzie Stolarz”, „Sprawny w zawodzie Stolarz”, „I LOVE DREWNO” oraz „Zawód Stolarz - Twoja przyszłość”. Laureatom konkursów wręczano nagrody, które zostały ufundowane przez: Starostwo Powiatu Radomszczańskiego, Firmę LEITZ, Skal-Tech, Krysiak, Drewko, Sokołowski i Milo.

      • Z wizytą w Schronisku dla bezdomnych zwierząt

      • Podczas wiosennej zbiórki monet na karmę dla bezdomnych zwierząt, wolontariuszki Szkolnego Klubu zebrały 258,47 zł. W dniu dzisiejszym karma dla psów i kotów została zakupiona i zawieziona do Schroniska. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji.

      • Dzień Bezpiecznego Internetu

      • W dniu 20.03.2023 odbyły się w naszej szkole kolejne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem przewodnim „Działajmy razem”. Imprezie tej towarzyszyły konkursy na prezentacje multimedialne: "Korzyści i zagrożenia - dwa oblicza Internetu "(I miejsce Bartosz Nowak, II miejsce Sandra Arkit, III miejsce Elimia Zalewska), "Bezpieczni w sieci – działajmy razem" (wyróżnienie Dominik Jędrzejczyk, Natalia Kasprzyk).

       Przed uroczystością została przeprowadzona anonimowa ankieta wśród uczniów klas pierwszych z zakresu wiedzy o zagrożeniach płynących z Internetu, sposobach radzenia sobie z cyberprzemocą, formach i rodzajach cyberprzemocy oraz o wszechobecnym zjawisku hejtu. W czasie uroczystości zostały wręczone nagrody za zajęte miejsca w konkursach, jak też omówiono wyniki ankiety i wnioski z niej wynikające. Po tej części uroczystości wystąpili przedstawiciele Komendy Policji w Radomsku, przedstawiając dodatkowe informacje o cyberprzemocy w świetle prawa, o wadach i zaletach korzystania z Internetu. Na końcu uroczystości odbyło się krótkie podsumowanie ( w formie filmów), które miało na celu uwrażliwienie uczniów na cyberprzemoc, reagowanie na zjawisko hejtu i cyberprzemocy, nierozpowszechnianie niewłaściwych treści i jeszcze raz przypomniano, gdzie młodzież może się zwracać, jeśli będzie świadkiem lub jej ofiarą.  

      • Konkurs uczesań wiosennych

      • Uczniowie klas fryzjerskich wyszli wiośnie naprzeciw. Barwne makijaże i fryzury zrobione kwiatami wprowadziły wszystkich w wiosenny nastrój.

       W konkursie przyznano:

       I miejsce: Ada Wiecha kl.lV.Bp

       II miejsce: Angelika Gradzińska kl.lll.B

       lll miejsce: Aleksandra Rybak kl.lV.Bp

       Wyróżnienie otrzymały: 

       Agata Smędzik kl.lV Bp

       Monika Matuszczak kl.lV.Bp

      • Ekologia jest ważna

      • Troska o Matkę Ziemię -prelekcja o prawidłowej segregacji śmieci.

       17 marca w naszej szkole odbyło sie spotkanie z przedstawicielami PGK Radomsko, w którym uczestniczyli uczniowie klas IB oraz ID.

       Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali interesujacego wykładu na temat prawidłowej segregacji śmieci. Liczymy na kolejne spotkania dotyczące tej tematyki, bo wszyscy wiemy jak ważne jest, by żyć w czystym, nieskażonym środowisku.

      • Wycieczka do Warszawy

      • W ubiegły piątek uczniowie naszej szkoły odwiedzili Warszawę. Naszym głównym celem był teatr Capitol i musicalowy spektakl „Friends” w języku angielskim. Oprócz szlifowania języka, mieliśmy okazję zastanowić się nad bardzo poważnym problemem: wszechobecnym hejtem i odrzuceniem rówieśniczym. Po spektaklu wyruszyliśmy na spacer ulicami stolicy i spędziliśmy leniwe popołudnie. #jestemzsos #badzlideremniehejterem

      • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

      • 20 marca 2023 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbyły się eliminacje na szczeblu miejskim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Drzewniak reprezentowali: Klaudia Woch z klasy IV Ap, Nicole Frach i Krzysztof Kubala z klasy I A. Klaudia wywalczyła I miejsce i dzięki temu awansowała do kolejnego etapu turnieju. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem uczniów była pani Magda Aleksandrowicz.

      • Bieg Stolarza 2023

      • Już po raz czwarty odbył się w Radomsku Bieg Stolarza, który współorganizowała nasza szkoła. W tym roku bieg odbył się w sobotę -18 marca 2023 r. przy zbiorniku wodnym w dzielnicy Wymysłówek. W wydarzeniu wzięło udział ponad 150 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Biegi odbywały się na trzech dystansach: bieg dzieci 800m, sztafety 3x800m oraz bieg główny 3,6 km. ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

       Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Dawid Potyra, Olaf Janik oraz Piotr Pisarek zdobyła II miejsce w biegu sztafetowym 3X800m. Dziękujemy za kawał dobrej roboty i walkę do samego końca. W biegu na dystansie 3,6 km wzięła udział uczennica Karolina Wieczorek oraz uczeń Jakub Kulka. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych było stanowisko przygotowane przez zespół naszej szkoły, gdzie uczennice technikum usług fryzjerskich malowały twarze oraz wykonywały wspaniałe fryzury. Bieg Stolarza 2023 to nie tylko impreza sportowa, ale również charytatywna. Podczas imprezy można były spróbować różnych słodkości, ciepłych dań, wypić kawę i herbatę. Dochód ze sprzedaży został przekazany na rzecz walczącej z cukrzycą Pani Pauliny. Uczniowie z klas logistycznych pomogli zabezpieczyć trasę biegu.

      • Zajęcia dla uczniów klas wojskowych

      • W piątek 17 marca uczniowie uczący się w zawodzie technik logistyk z innowacją wojskową uczestniczyli w zajęciach z terenoznawstwa i topografii. Nauczyli się wyznaczania azymutu, dozorów oraz posługiwania się aplikacją Mgrs & UTM MAPA. Zajęcia poprowadził instruktor starszy chorąży sztabowy Paweł Kałdoński z 93. Batalionu Lekkiej Piechoty w Łasku. Kolejny etap to zajęcia w terenie z wykorzystaniem wiedzy teoretycznej zdobytej w dniu dzisiejszym.

      • Spotkanie promujące zawód policjanta

      • Podczas spotkania uczniowie klas III-IV zostali zapoznani z procedurą rekrutacji do służby w Policji. Uzyskali też wiele interesujących informacji nt. codziennej pracy policjanta, wynagradzania w Policji i specyficznych warunków służby.

      • Mistrzostwa Szkoły w trójboju

      • W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły w trójboju siłowo-wytrzymałościowym - wyciskanie sztangi leżąc na ławce, wyciskanie żołnierskie i przysiad. Do rywalizacji przystąpiło 15 uczestników.  Obciążenie było dostosowane do wagi uczestników - w wyciskaniu oraz przysiadzie 50% masy ciała, wyciskaniu żołnierskim 33% masy ciała. Liczono ilość powtórzeń. Ostateczny wynik był sumą wszystkich 3 konkurencji. 3 miejsce zajął uczeń klasy 4Ap Damian Piechowicz, 2 miejsce - uczeń klasy 2A Kamil Wolski, a pierwsze miejsce wywalczył Szymon Mierczak z klasy 1D. Pamiątkowe puchary wręczyła Pani Dyrektor. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i sportową rywalizację. Gratulujemy!

       Organizatorzy - nauczyciele wych. fiz. p.Waldemar Nita i p. Piotr Szymczak.

      • Dzień Liczby "Pi"

      • 14 marca w naszej szkole odbył się konkurs w związku ze Światowym Dniem Liczby Pi, kolejna edycja czyli „Ludolfina w Drzewniaku”. W tym roku konkurs cieszył się dużym powodzeniem.

       Ciężko komisji było ocenić, które prace zasługują na podium.

       Przyznano zatem:

       I miejsce Aleksandra Wieczorek IVBp

       I miejsce Oliwia Michoń IVBp

       II miejsce Sebastian Drogosz ID

       II miejsce Marcin Cichocki IVAg

       III miejsce Maja Łacisz i Kinga Podlasin IIIB

       III miejsce Daniel Kruszyński IVAg

       Zwycięzcom gratulujemy.

       Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Nagrody zostaną wręczone podczas tygodnia matematyki.

       Wszystkiego niewymiernego E. Kościańska i E. Sewerynek-Skóra

      • Wizyta w Sądzie Rejonowym w Radomsku

      • W ramach realizacji programu profilaktycznego młodzież kl. 4Cp uczestniczyła w Rozprawie Sądowej w Sądzie Rejonowym w Radomsku w charakterze obserwatorów. Młodzież była pod wielkim wrażeniem sali sądowej. Po Rozprawie Pani Sędzia przeprowadziła prelekcję dla naszych uczniów - nt. zażywania narkotyków, ich konsekwencji z punktu prawa karnego. JESTEŚMY ZAPROSZENI NA 2 CZĘŚĆ ROZPRAWY Z WIELKĄ SATYSFAKCJĄ SKORZYSTAMY Z ZAPROSZENIA.

       Uczniowie byli pod opieką pań: Małgorzaty Knysak-Szczerby oraz Jolanty Lorent

        

      • Czas krokusów

      • Słońce rzuca coraz cieplejsze promienie. Krokusy odważnie ukazują nam swoje piękne oblicze. Czas na wiosnę!

       Zdjęcia przedstawiają krokusy posadzone podczas ubiegłorocznej akcji Sadzenia Krokusów przez uczniów naszej szkoły #krokusy#wiosna#drzewniak#wiosnawdrzewniaku#

      • Rekolekcje Wielkopostne - "Powstań i Żyj"

      • „...jak daleko oddalić się, by usłyszeć twój szept, jak bardzo żałować, aby pękło to serce kamienne...”

       Uczniowie Drzewniaka zakończyli Rekolekcje Wielkopostne.

       Bóg dociera do nas idąc po śladach naszych przeżyć. Rekolekcje to czas na umocnienie naszej wiary jako więzi z Bogiem. Jesteśmy ogromnie wdzięczni Księdzu Rekolekcjoniście Michałowi Krawczykowi, za to że sprawując Mszę Świętą i głosząc Słowo Boże wprowadził nas w czas Wielkiego Postu, w czas szczególnego zamyślenia i pokuty.

       Dziękujemy za trud włożony w przygotowanie nas do spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem.

       Szczególne podziękowania kierujemy do osób, bez których to wydarzenie nie mogłoby mieć miejsca: Proboszcza Parafii Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Radomsku ks. Adama Mikosia, ks. Zbigniewa Wojtyska, ks. Benedykta Stanka, Pani Bogusławy Rokity oraz grupy rekolekcyjnej ks. Michała Krawczyka.

      • Rekolekcje Wielkopostne - dzień drugi

      • Tematem przewodnim tegorocznych rekolekcji jest motto "POwSTań", do którego wielokrotnie nawiązywał duszpasterz akademicki - ks. Michał Krawczyk prowadzący spotkania z młodzieżą.