• Aktualności

      • Wycieczka

      • W dniu 25 maja 2022 klasy 2 cw, 2C, 2bs i 2 af wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Resortu Malutkie. Uczniowie aktywnie spędzili czas, była gra terenowa, którą wygrała miażdżącą przewagą punktów 😉 klasa 2C Jedliśmy kiełbaski z grilla i nawet deszcz nie popsuł nam humoru.

      • Szkolny konkurs "Biblia i antyk - źródła kultury europejskiej"

      • Miło nam poinformować, że w konkursie ph. "Biblia i antyk - źródła kultury europejskiej", który odbył się 20 maja, zwyciężyli: I miejsce - Wiktoria Kubowicz klasa III Bp, II miejsce - Oliwia Michoń klasa III Bp; III miejsce - Marzena Kulik klasa III Bp. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

      • Program profilaktyczny KPP "Mistrz kierownicy"

      • Czy wiecie, że każdego roku policjanci ujawniają i eliminują z ruchu niemal 170 tys. pijanych kierowców? Ta przerażająca liczba to tylko część kierowców, którzy prowadzą pojazd "na podwójnym" gazie. Działania Policji zmierzają do poprawienia tej statystyki i spowodowania, żeby użytkownikom ruchu "włączyło się myślenie".

       "Mistrz kierownicy" to program profilaktyczny skierowany do młodych kierowców - uczniów szkół średnich, którzy już mają lub w najbliższym czasie będą mieć uprawnienia do kierowania pojazdami. W naszej szkole, w spotkaniach z policjantem - p. Wiesławem Kucem i przedstawicielem eLcar Radomsko, wzięli udział uczniowie dziewięciu klas trzecich.

      • Program "AKTYWNY SAMORZĄD"

      • Poniżej zamieszczamy informacje nt. form i zakresu pomocy udzielanej osobom niepełnosprawnym w ramach pilotażowego programu PCPR "Aktywny Samorząd". Zainteresowani mogą skorzystać z ulotek informacyjnych, które znajdują się na stojaku na parterze szkoły.

      • Quiz wiedzy o Unii Europejskiej

      • Jak co rok, w naszej szkole odbył się Quiz wiedzy u Unii Europejskiej z okazji obchodów Dnia UE.

       Rywalizowały ze sobą cztery dwuosobowe zespoły, a pytania dotyczyły najważniejszych dat i osób związanych z UE, a także zawierał elementy kultury.

       Podium prezentuje się następująco:

       1. miejsce Magdalena Moryń i Szymon Cytryński (2C) ex equo Wiktoria Pawłowska i Diana Szewczyk (2B)

       2. miejsce Natalia Bracka i Izabela Krakowska (2B)

       3. miejsce Dominika Wieloch i Kacper Hepner (2C)

       Gratulujemy!

      • Wycieczka turystyczna

      • 12 maja 2022 odbyła się wycieczka do Kazimierza Dolnego, wzięli w niej udział uczniowie klas: 1A, 1B, 2bs i 2cw.

       W programie wycieczki znalazło się: malowniczy wąwóz lessowy Korzeniowy Dół, średniowieczna baszta obronna i zamek Króla Kazimierza, góra Trzech Krzyży, kościół pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Bartłomieja, rynek ze studnią i kamiennicami, widokowy rejs statkiem po Wiśle oraz Dziedziniec z Pałacem książąt Czartoryskich w Puławach.

      • Akcja "Tusz do paki"

      • Pamiętacie o akcji charytatywnej "Tusz do paki"? Wystarczy przynieść do szkoły pusty tusz, wrzucić go do oznaczonych kartonów (na parterze szkoły lub na II piętrze), aby dołożyć się w ten sposób do zakupu karmy dla bezdomnych zwierząt. To naprawdę nic Was nie kosztuje, a satysfakcja gwarantowana. Zgłoszenie się przed wrzuceniem zużytych tuszów do opiekunów Szkolnego Klubu Wolontariusza, przyniesie wam nawet pewne korzyści. Akcja trwa tylko do końca maja. Przejrzyjcie swoje szafki i szuflady, zapytajcie rodziców i znajomych - może oni mają takie opakowania i nie wiedzą, co z nimi zrobić - ochronicie w ten sposób środowisko! Czekamy na Was :)

      • Matura 2022 - matematyka

      • Dzisiaj pisemny egzamin z matematyki. W naszej szkole przystępuje do niego 57 absolwentów. Życzymy wszystkim powodzenia - na pewno będzie dobrze :)

      • Sztuczna inteligencja dla uczniów - BEZPŁATNE, zdalne zajęcia – PIERWSZE spotkanie

      • Jak spowodować by komputer sam się uczył? Jak skonstruować sieć neuronową? - Zapraszam każdego ucznia!

       We wtorek, 10 maja, o 18:00 na bezpłatnych, zdalnych zajęciach Olimpijskiego Koła Informatycznego wspólnie stworzymy sieć neuronową, poznamy uczenie maszynowe, dotkniemy sztucznej inteligencji! - Od zera, od podstaw: https://youtu.be/UtChFU2loWk

       https://link.freshmail.direct/c/z4nwzwkzli/crprgs3tqi

      • Matura 2022 - język polski

      • Dzisiaj absolwenci naszej szkoły, tak jak absolwenci innych szkół średnich w całym kraju, przystąpili do egzaminu pisemnego z języka polskiego. Życzymy im łatwych tematów i "połamania" długopisów. :)

      • Wycieczka do Warszawy - wizyta w Sejmie RP

      • 29 kwietnia uczniowie radomszczańskich szkół średnich, a więc także grupa uczniów z naszej szkoły, zwiedzali Sejm RP. Młodzież miała okazję zobaczyć, w jakich pomieszczeniach posłowie na co dzień przebywają i jak wygląda ich codzienna praca, pani przewodnik przekazała im też dużą dawkę informacji i faktów z historii parlamentaryzmu w Polsce. Uczniowie byli zaproszeni także na obiad do Restauracji Sejmowej. Wizyta w Sejmie była formą podziękowania za udział w akcjach charytatywnych - Pomoc dla Kresów i odbyła się na zaproszenie Pani Poseł IX Kadencji Sejmu - Anny Milczanowskiej.

      • Wizyta w Domu Pomocy Społecznej

      • 27 kwietnia ponownie odwiedziliśmy pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Radomsku. Tym razem nasi uczniowie, oprócz słodkiego poczęstunku jaki zawieźliśmy, umilili Seniorom czas przedstawiając krótki występ artystyczny. Inicjatorem spotkań w DPS-ie są wolontariusze SzKW.

      • Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

      • Serdecznie zapraszamy Dyrekcję, Nauczycieli i całą społeczność szkolną na Apel z okazji Święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz pożegnania klas maturalnych.

       Uroczystość odbędzie się 29 kwietnia 2022 o 10.35 w sali gimnastycznej.

       Klasy mundurowe przychodzą w mundurach, a pozostałych uczniów obowiązuje strój galowy.Organizatorzy

        

      • Konkurs

      • Wyniki szkolnego konkursu - "Konstytucja 3 Maja i jej znaczenie w dziejach Polski". 

       W konkursie na prezentację multimedialną wzięło udział 48 uczniów.

       Zwyciężyła uczennica z klasy 3Bp - Patrycja Bedlechowicz, wyróżnienie otrzymała Sandra Arkit z kl. 2A. Gratulacje!

       Organizatorzy: Barbara Chudek i Andrzej Baryła.

      • Ogólnopolski konkurs Turbolandeskunde - wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego

      • W dniu 22 kwietnia 2022r. odbył się w Łodzi etap regionalny ogólnopolskiego konkursu Turbolandeskunde - wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego.Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

       Krystyna Nabiałkowska - kl. IVB

       Natalia Pożerzyńska - kl.IIIBg

       Hubert Szymocha - kl. IIICp

       Opiekunem była p. Małgorzata Kimel.Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.

      • Dzień otwarty w Drzewniaku

      • Pokaz samoobrony w wykonaniu uczniów klas wojskowych, możliwość skorzystania z usług fryzjerek czy makijażystek, sprawdzenia się w konkursach, czy w końcu zaspokojenia głodu - mamy grilla, grochówkę wojskową, pizzę, super wędliny, chleb ze smalcem, pyszne ciasta swojego wypieku - to tylko niektóre atrakcje dzisiejszego dnia :)                 ZAPRASZAMY Was uczniowie klas ósmych :) :) :)

      • Radomszczańskie Obchody Dnia Ziemi 2022

      • Radomszczańskie Obchody Dnia Ziemi 2022 „Działania na rzecz klimatu”, zorganizowane zostały dla uczniów szkół podstawowych pod patronatem Starosty Powiatu Radomszczańskiego w dniu 22.04.2022r o godzinie 10.00. Obchodom towarzyszył wykład Pani Renaty Toczyńskiej – Naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Radomsku  „Ochrona powietrza na terenie Powiatu Radomszczańskiego”. Tradycyjnie zorganizowano konkurs plastyczny towarzyszący uroczystości w kategorii plakat oraz komiks pod hasłem „Co możemy zrobić dla środowiska?”

       KATEGORIA PLAKAT 

       I MIEJSCE - Maja Bartoń, PSP nr 10 , opiekun p. E. Rapczewska, p. A. Kowalska -Krawczyk 

       II MIEJSCE - Oliwia Sawka , PSP nr 7, opiekun p. A. Chowaniec 

       III MIEJSCE - Nikola Mentek , PSP nr 9 opiekun -p. A . Potyrała 

       WYRÓŻNIENIA: 

       Wiktoria Poteralska , PSP nr 2 opiekun p. A. Chmielewska 

       Natalia Dziadkiewicz, PSP nr 2 opiekun p. A. Chmielewska 

       KATEGORIA KOMIKS 

       I MIEJSCE - Patrycja Mielczarek, PSP w Strzałkowie, opiekun p. E. Piechorowska 

       II MIEJSCE -, Julia Niebielska, PSP w Kamieńsku opiekun p. A. Trojak 

       III MIEJSCE - Roksana Rosik, , PSP nr 7 opiekun p. A. Chowaniec 

       WYRÓŻNIENIA: 

       Wojciech Bogacz , PSP w Strzałkowie, opiekun p. E. Piechorowska 

       Natasza Skóra , PSP nr10 , opiekun p. E. Rapczewska, p. A. Kowalska -Krawczyk 

       Organizatorami obchodów były: Pani Katarzyna Misiak –koordynator oraz Pani Magdalena Aleksandrowicz i Pani Joanna Ferenc.