• Aktualności

      • Tydzień Zdrowia

      • Czwartek upłynął pod znakiem zdrowego odżywiania🥬 🥗 Chłonęliśmy nie tylko solidną porcję wiedzy na temat profilaktyki otyłości i chorób cywilizacyjnych przekazaną przez naszego wspaniałego gościa, Panią dietetyk Martynę Walioszczyk👌 Ogromnym powodzeniem cieszyły się sałatki, smoothie, zdrowe kanapeczki z własnoręcznie upieczonego chleba i niskokaloryczne desery przygotowane przez naszych uczniów😋

      • "Śladami Astronoma" - wycieczka do Krakowa

      • Rok Kopernikański jest świetną okazją do odwiedzenia miejsc, w których bywał Patron naszej szkoły. Z tego powodu pojechaliśmy dzisiaj do Krakowa. Zwiedziliśmy najstarszy budynek Uniwersytetu Jagielońskiego - Collegium Maius, gdzie studiował nasz Patron i Pokój Kopernika, w którym mieszkał. W Muzeum Czartoryskich obejrzeliśmy wystawę poświęconą Kopernikowi i rękopisów dzieł naszego Wielkiego Astronoma. Mieliśmy też okazję zobaczyć ogromny zbiór eksponatów zgromadzonych przez Izabelę Czartoryską, w tym najcenniejszy obraz jaki jest własnością naszych zbiorów narodowych - "Damę z gronostajem" Leonardo da Vinci. Popołudnie natomiast spędziliśmy na Rynku Głównym, spacerując i grzejąc się w wiosennym słońcu.

      • Konkurs poezji obcojęzycznej - "Jak cudownie to brzmi"

      • 13 kwietnia odbędzie się się w naszej szkole powiatowy etap konkursu "Poezja obcojęzyczna - jak cudownie to brzmi".Konkurs adresowany jest do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz uczniów ZSDiOŚ.Z niecierpliwością czekamy na uczestników konkursu, by "zasłuchać się w poezji" i przyswajać języki obce: j.niemiecki, j. rosyjski oraz j.angielski.Uroczystość organizowana jest pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Radomszczańskiego Pani Beaty Pokory, Prezydenta Miasta Radomska Pana Jarosława Ferenca, Uniwersytetu Humanistyczo - Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie oraz Kina za Rogiem.Serdecznie zapraszamy!

       Nauczyciele języków obcych

       W załącznikach znajduje się formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu. 

       formularz.pdf

       Zespol_Szkol_Drzewnych_i_Ochrony_Srodowiska_regulamin_konkursu.pdf

       Zalacznik_nr_1.pdf

       zalacznik_nr_2.pdf

      • Kadra się szkoli

      • W ramach projektu "Rozwój CKZ w Drzewniaku" nauczyciele przedmiotów zawodowych - gastronomicznych wzięli udział w szkoleniu "Desery restauracyjne".

       Podczas szkolenia przedstawiono standardy restauracyjne i odpowiednią formę ich podania. Nauczyciele mieli także część praktyczną, w czasie której przygotowali 3 desery - tiramisu, fondant z gorgonzolą oraz przepyszny włoski deser panna cotta z malinami. Szkolenie zakończyło się wręczeniem certyfikatów.

       Poznane przepisy wykorzystamy na zajęciach praktycznych z uczniami.

      • ​​​​​​​Tydzień Zdrowia – zajęcia z zumby

      • Dziś w naszej szkole w ramach Tygodnia Zdrowia odbyły się zajęcia zumby – prowadzone przez Monikę Bartnik

       Monika Bartnik jest licencjonowanym instruktorem zumba fitness (B1,B2), zumba kids & kids jr., aqua zumba, strong by zumba, jump lejdis. Tańczyła na niejednej scenie u boku największych gwiazd zumbowych z Polski i Świata.Po uśmiechach na twarzach młodzieży można było zorientować się, że świetnie się bawią naśladując ruchy Pani Moniki przy rytmach najpopularniejszych hitów. Zumba to dobry sposób na promowanie zdrowego trybu życia wśród młodzieży. Tańcząc w jej rytm, nie tylko dobrze się bawiliśmy ale także zadbaliśmy o swoje zdrowie. Pod koniec ćwiczeń po prostu czujemy się ze sobą dobrze i jesteśmy zrelaksowani - zumba pomaga uwalniać hormony odpowiedzialne za dobre samopoczucie.

       Poziom dobrej energii sięgał zenitu i wszyscy dobrze się bawili.

       Serdecznie dziękujemy Pani Monice za przybycie oraz zapraszamy do odwiedzenia naszej szkoły w przyszłości​​​​​​.

        

       Było nam również niezmiernie miło gościć dziś Panią Monikę Lisowską, instruktorkę jogi z @Panaceum Fitness Studio. Pani Monika przekazała podstawowe informacje na temat tej formy osiągania równowagi ciała i umysłu, a potem nauczyła nas kilku assan.​​​​

     • Miód - PŁYNNE ZŁOTO
      • Miód - PŁYNNE ZŁOTO

      • 28 marca uczniowie realizujący projek Rozwój CKZ w Drzewniaku, brali udział w wykładach prowadzonych przez przedstawicieli SGGW z Warszawy: panią mgr inż. Annę Sybilską i pana mgr inż. Radosława Bogusza na temat: "Miód – właściwości, przechowywanie oraz innowacyjne przetwarzanie" oraz "Pszczoły jako owady miododajne". Młodzież uczestniczyła również w warsztatach w CKZ w sali gastronomicznej, w której piekli babeczki zastępując cukier miodem naturalnym oraz miodem w proszku.

     • Młoda Krew Ratuje Życie
      • Młoda Krew Ratuje Życie

      •  

       W dniu 27 marca w ZSDiOŚ odbyła się akcja oddawania krwi. W naszej szkole rozpoczynamy Tydzień Zdrowia i rozpoczynamy go od dzielenia się naszym zdrowiem z innymi. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów oraz nauczycieli. Łącznie krew oddało 50 osób.

       Honorowe Krwiodawstwo to piękna i szlachetna misja. Krwi nie możemy wyprodukować, możemy się nią tylko podzielić. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w akcji. W waszych żyłach płynie dobro, za które serdecznie dziękujemy.

       Organizatorami akcji są Opiekun SKPCK Aneta Strychalska oraz Aleksandra Nowakowska

      • Projekt "Rozwój CKZ w Drzewniaku"

      • W dniu 27.03.2023r grupa uczniów z klas o kierunku technik technologii drewna odwiedziła Zakład Mebli Giętych FAMEG w ramach projektu Rozwój CKZ w Drzewniaku. Wizyta studyjna miała na celu zapoznanie się ze strukturą zakładu, procesem technologicznym wytwarzania wyrobów szkieletowych z elementami giętymi oraz parkiem maszynowym.

      • Pomagamy zbierając plastikowe nakrętki

      • Przekazaliśmy dzisiaj zakrętki, które nieustannie zbieramy w szkole i otrzymaliśmy podziękowania za ten gest od Oliwiera Bajura, któremu pomagamy. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc. Przypominamy, że zbiórkę prowadzimy dalej. Nic nas to nie kosztuje - odkręcamy zakrętkę i przekazujemy na zbiórkę. 

       Zdjęcie naszych zebranych nakrętek - p. Wiesław Kuc

      • Program edukacyjny "Mistrz Kierownicy"

      • Program "Mistrz Kierownicy" realizuje w szkołach ponadpodstawowych naszego miasta Policja wraz z Ośrodkiem Kształcenia Kierowców eL-car. Celem programu jest uświadomienie młodzieży niebezpieczeństw i zagrożeń w ruchu drogowym, propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze oraz właściwego zachowania się jako uczestnik ruchu. W dzisiejszych spotkaniach wzięli udział uczniowie klas trzecich. W drugiej części realizacji tego programu chętni uczniowie wezmą udział w teście sprawdzającym wiedzę i umiejętność radzenia sobie w sytuacjach na drodze.

      • Projekt "Rozwój CKZ w Drzewniaku"

      • 24 marca 2023 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach na uczelni wyższej - Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z procesami technologicznymi wytwarzania tworzyw drzewnych oraz programowania w programie WoodWop. Natomiast na Wydziale Nauk o Żywności i Żywieniu uczniowie brali udział w wykładach: "Barwa żywności - pomiary i znaczenie dla konsumenta" i "Kontrola i monitorowanie w procesie produkcji żywności", a w laboratorium poznali zasady produkcji serów podpuszczkowych i badali natężenie barwy warzyw i owoców. Wyprodukowany ser można było zdegustować. Zajęcia zrealizowane były w ramach projektu "Rozwój CKZ w Drzewniaku".

       Szczególne podziękowania kierujemy dla wykładowców:

       Pań prof. UPP dr hab. Doroty Cais-Sokolińskiej, dr hab. Magdaleny Brody,

       Panów: prof. UPP dr hab. Edwarda Roszyka, dr hab. Rafała Czarneckiego, dr Bartosza Połubickiego i mgr inż. Jakuba Biegalskiego.

      • Spotkanie z pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy

      • 24 marca uczniowie klas 4Cg i 4Bg wzięli udział w spotkaniu z pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku panią Justyną Wieczorek. Celem spotkania  było zapoznanie z formami pomocy jakich udziela Urząd Pracy osobom poszukującym zatrudnienia. Młodzież mogła dowiedzieć się również, jakie warunki należy spełnić, aby zarejestrować się jako osoba bezrobotna. Uzyskali informacje o przysługujących osobom bezrobotnym prawach.
       Organizator A. Nowakowska

      • PRZEKAŻ 1,5 % PODATKU DLA DRZEWNIAKA !

      • Przekaż 1,5 % podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2022 na rzecz Fundacji „Rodzice Szkole” – organizacji pożytku publicznego – nr KRS: 0000268115, wpisując w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego (PIT 28 poz. 253, PIT 36 poz. 522, PIT 36L poz.174, PIT 37 poz. 149, PIT 38 poz. 66, PIT 39 poz. 50):

       RR Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku"

      • Eliminacje do Escape Room

      • W dniu 23 marca 2023 roku odbyły się eliminacje do szkolnego Escape Room.Do rywalizacji przystąpiło 15 trzyosobowych drużyn. Do drugiego etapu przeszły następujące drużyny:

       1"Ślimaki Dżefreja" 4Ap

       2."Wioska Zaginionego Liścia" 4Ag

       3."Akademia Pana Zduna" 4Ag

       4."Bara bara" 4Cp

       5."Ciepłe dranie" 4Ap

       6."Bakłażanowe kapibary"  4Cg

       7. "Bambiki" 1 B

       8. "E=mc2" 4 Ag

       (Kolejność drużyn przypadkowa)

       Drugi etap odbędzie się w dniu 3 kwietnia w godz.8:00-13:00.O szczegółach poinformujemy zainteresowane drużyny.

       Dziękujemy za wspólną zabawę, gratulujemy drużynom, które przeszły do drugiego etapu.

       Matematyką można się bawić. 

       W związku z tym zapraszamy do kolejnych konkursów, które odbędą się w dniach:

       28 marca 2023 "Matematyka inaczej, czyli myślenie jest w cenie" .Konkurs odbędzie się na 3 godzinie lekcyjnej w 13W. 

       30 marca 2023 "Mistrz Sudoku", na 3 godzinie lekcyjnej w sali 32. 

       Zgłoszenia do 27 marca do p.E.Sewerynek-Skóra, p.M.Zbroi lub  p.Ewy Kościańskiej

      • Giełda Szkół w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach

      • W dn. 23.03.2023 reprezentanci ZSDiOŚ pod opieką p. Renaty Łągiewskiej i p. Katarzyny Krok wzięli udział w Giełdzie Szkół w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach. Wśród wielu szkół powiatu radomszczańskiego i piotrkowskiego zaprezentowaliśmy bogatą ofertę edukacyjną naszej szkoły z uwzględnieniem nowo powstałych kierunków, takich jak : technik żywienia i usług gastronomicznych z innowacją dietetyka i fitness, technik ochrony środowiska z innowacją pożarniczo - ratowniczą, zawód dekarz oraz tapicer. 

       Uczniowie pochwalili się sukcesami, zaprezentowali swoje umiejętności fryzjerskie i sztukę makijażu. Po prezentacji czas spędziliśmy na rozmowach, być może z naszymi przyszłymi uczniami wspomnianych wyżej kierunków. Dużym zainteresowaniem cieszyło się wykonywanie fryzur i makijażu.

      • Wycieczka do Ontex-u

      • ​​​​​​​

       W dniu 22.03.23 uczniowie z klasy 3bs oraz 4 Cg uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do zakładu Ontex w Radomsku. Na miejscu młodzież obejrzała prezentację przedstawiającą historię oraz profil działalności firmy. Uczniowie dowiedzieli się również, na jakich stanowiskach można zostać zatrudnionym oraz zapoznali się z procesem rekrutacyjnym do firmy. Po odbyciu krótkiego szkolenia z zakresu BHP uczniowie przeszli przez halę produkcyjną, gdzie zobaczyli jak wygląda proces produkcji.

       Organizatorzy A. Nowakowska, M. Zbroja

      • Wizyta studyjna na Famegu

      • Uczniowie naszej szkoły kształcący się w zawodzie stolarz uczestniczyli w wizycie studyjnej do zakładu pracy - Fameg w Radomsku. Celem tej wizyty było poznanie branży drzewnej, uczniowie poznali również specyfikę funkcjonowania danej firmy oraz zobaczyli jak wygląda praca w wybranym zawodzie.

       Organizator A. Nowakowska