• '
    • Aktualności

  • Aktualności

            • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

            • Z radością informujemy o rozstrzygnięciu konkursu pod hasłem:

              „Najpiękniejsze życzenia na wakacje...”

              Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, zaangażowanie oraz piękne, pełne serdeczności i kreatywności życzenia wakacyjne. Każda praca była wyjątkowa i pokazała, jak wiele ciepłych słów można przekazać innym na czas letniego wypoczynku.

              Laureaci konkursu:

              I miejsce – Antoni Podkowa

              II miejsce – Natalia Maciąg

              III miejsce – Katarzyna Kubicka

              Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów, rozwijania swoich talentów oraz wielu powodów do dumy.

              Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

              Z okazji rozpoczynających się wakacji życzymy całej naszej społeczności wielu słonecznych dni, bezpiecznego wypoczynku, niezapomnianych przygód, czasu spędzonego w gronie rodziny i przyjaciół oraz mnóstwa radości i uśmiechu każdego dnia. Niech wakacje będą pełne pięknych wspomnień i pozytywnej energii.

              Organizatorzy

              #NajpiękniejszeŻyczeniaNaWakacje #Konkurs #Laureaci #Wakacje2026 #Gratulacje #SpołecznośćRazem #LatoPełneRadości

            • Wizyta Amelii Augustyńczyk wraz z Mamą w Drzewniaku

            • Szkolny Klub Wolontariusza ZSDiOŚ zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz 6-letniej Amelii Augustyńczyk. Amelka jest wcześniakiem i na co dzień mierzy się z wieloma trudnościami zdrowotnymi, m.in. padaczką, hipoplazją ciała modzelowatego oraz obniżonym napięciem mięśniowym. Wymaga intensywnej rehabilitacji i specjalistycznego wsparcia.

              Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało się przeprowadzić zbiórkę na rzecz Amelki. W dniu dzisiejszym Amelia wraz ze swoją Mamą odwiedziły naszą szkołę, aby osobiście podziękować za okazaną pomoc. Na ręce Pani Dyrektor Aleksandry Gniłki zostały przekazane serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które wsparły tę szlachetną inicjatywę. To spotkanie było niezwykle wzruszające i przypomniało nam, że dobro wraca, a nawet najmniejsze gesty mają ogromną moc.

              Amelii i Jej Mamie życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, siły, wytrwałości oraz niegasnącej nadziei. Wierzymy, że dzięki determinacji, wsparciu najbliższych i ludzi o wielkich sercach uda się osiągnąć wszystkie wyznaczone cele, a każdy kolejny dzień będzie przynosił nowe sukcesy i powody do uśmiechu.

              Dziękujemy wszystkim, którzy okazali serce i wsparcie. Razem naprawdę możemy więcej!

              #DrzewniakPomaga #SzkolnyKlubWolontariusza #PomagamyRazem #DlaAmelki #DobroWraca #RazemMożemyWięcej #WsparcieMaMoc #PomocMaZnaczenie #SpołecznośćSzkolna #SerceDlaAmelki

            • Konkurs na prezentację multimedialną pt. „Zabytki świata antycznego”

            • Najciekawsze prezentacje poświęcone zabytkom świata starożytnego przygotowali: Zuzanna Ociepa (II A), Kryspin Małysa (II A), Alicja Skrobacz (II A) oraz Gabriel Bartosiak (II A).

              Dzięki Wam mieliśmy okazję odbyć ciekawą, wirtualną podróż w przeszłości, zobaczyć budowle, fontanny, rzeźby oraz cuda przyrody świata starożytnej Grecji, Rzymu i Jerozolimy, który stał się kolebką kultury europejskiej.

            • Egzaminy poprawkowe sierpień 2026

            • 20.08.2026 Egzaminy zawodowe w Sieradzu- 1aw

              21.08.2026 Egzaminy poprawkowe w Sieradzu -2bsw

              24.08.2026 9:00 egzamin maturalny

              24.08.2026  9:00 J. polski 1A 2B 1B 2A  3A s.30

              24.08.2026 9:00 Matematyka, Fizyka, Zasady żywienia  4B 4A 4D  s.23

              25.08.2026 9:00 Matematyka 1A 2A 3A 3D s.23

              25.08.2026 9:00 J. polski 4A 4B 4D s.30

              25.08.2026  9:00 J. angielski, usługi gastronomiczne 4B 3D 3bs s. 36

              26.08.2026  9:00 J. polski, język angielski zawodowy, obsługa zapasów 3D 2A 3bs s.36

              ​Szczegółowe informacje u wychowawców

            • „Jeśli przecięto cię na pół”

            • Świadomość i kultura teatru – do tej wrażliwości zaprosiła nas w czwartek, 18 czerwca, Dyrekcja Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Uczniowie szkół ponadpodstawowych, oczywiście również z „Drzewniaka”, uczestniczyli w spektaklu przygotowanym przez Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie pt. „Jeśli przecięto cię na pół”.

              Poważne i odpowiedzialne tematy wejścia w dorosłość, osadzone w teatralnej grotesce, skłoniły młodzież do przemyśleń i refleksji. Dodam, że sam bardzo mocno odczułem, jak codzienne fakty oraz informacje potrafią być dziwaczne i irracjonalne w odniesieniu do nabytych już lub przyswajanych właśnie wartości życiowych. Młodzież zgodziła się, w krótkich moich konsultacjach, że rzeczywistość uderza w nas wszystkich błotem, a świat bywa tak popaprany, że czujemy się przecięci na pół – a wtedy niepewni, nieczuli i niestabilni, a nawet aroganccy. Mimo to – pamiętajmy, i wy, młodzi, pamiętajcie – to nie usprawiedliwia naszych obelg, zniewagi i pogardy oraz stosowanych wykluczeń.

              (RCh.)

            • ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM ZAWODOWYM

            • STYPENDIA DLA KANDYDATÓW NA ŻOŁNIERZY ZAWODOWYCH – EDYCJA 2026/2027

               

              Na podstawie § 1 ust. 4 decyzji Nr 78/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 2 sierpnia 2023 r. w sprawie stypendiów dla kandydatów na żołnierzy zawodowych, określony został szczegółowy podział limitu stypendiów dla osób podejmujących kształcenie na kierunkach studiów istotnych dla potrzeb Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

              Podział limitu stypendiów na edycję 2026/2027 został przedstawiony w dokumencie zamieszczonym poniżej.

              Program stypendialny skierowany jest do osób zainteresowanych pełnieniem zawodowej służby wojskowej, które:

              - rozpoczynają lub kontynuują naukę na jednolitych studiach magisterskich lub studiach pierwszego stopnia,

              - po ukończeniu studiów pierwszego stopnia kontynuują kształcenie na studiach drugiego stopnia na tym samym kierunku,

              - ukończą studia w terminie zgodnym z programem, uzyskując tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera lub równorzędny.

              Kandydat może złożyć wniosek o przyznanie stypendium Ministra Obrony Narodowej do Szefa Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji za pośrednictwem dowolnie wybranego Wojskowego Centrum Rekrutacji.

              Termin składania wniosków: do dnia 31 sierpnia 2026 r.

              Wysokość stypendium to 50% kwoty uposażenia zasadniczego żołnierza odbywającego dobrowolną zasadniczą służbę wojskową, obowiązującego w dniu zawarcia umowy.

              Źródło informacji: Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tomaszowie Mazowieckim – rzecznik prasowy por. Sylwia BOREK.

               

            • WAKACJE Z WOJSKIEM 3

            • Wakacje z wojskiem 3

              Wojsko Polskie zaprasza do udziału w kolejnej edycji programu „Wakacje z wojskiem 3” - dobrowolnego, bezpłatnego szkolenia wojskowego skierowanego przede wszystkim do młodych osób, które chcą aktywnie i wartościowo spędzić część wakacji, zdobyć nowe doświadczenia oraz sprawdzić się w wymagających, ale niezwykle ciekawych warunkach służby wojskowej.

              Tegoroczna edycja programu obejmie trzy 27-dniowe turnusy organizowane w blisko 90 lokalizacjach na terenie całej Polski. Drugi turnus rozpocznie się już 13 lipca między innymi w 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Każdy uczestnik otrzyma za udział w szkoleniu wynagrodzenie w wysokości blisko 6 500 zł brutto, a Wojsko Polskie zapewni również zakwaterowanie, wyżywienie, umundurowanie, opiekę medyczną oraz ubezpieczenie.

              Program adresowany jest głównie do osób w wieku 18–35 lat – maturzystów, studentów, osób poszukujących wakacyjnego zajęcia lub alternatywy dla pracy sezonowej. Warunkiem udziału jest ukończenie 18. roku życia.

              Uczestnicy będą mogli wybrać jednostkę wojskową zarówno pod kątem terminu i miejsca szkolenia, jak i charakteru służby. Do wyboru będą m.in. jednostki wojsk lądowych, wojsk pancernych, desantowych, rakietowych czy marynarki wojennej. Dzięki temu każdy ochotnik będzie miał możliwość znalezienia szkolenia odpowiadającego swoim zainteresowaniom i predyspozycjom.

              Każdy turnus obejmie intensywne szkolenie podstawowe, podczas którego uczestnicy poznają podstawy taktyki wojskowej, nauczą się strzelania, zasad przetrwania w terenie, walki wręcz oraz obsługi wybranego sprzętu wojskowego. Program został przygotowany w sposób nowoczesny i praktyczny – tak, aby poza wiedzą i umiejętnościami dawał również satysfakcję, poczucie sprawczości oraz możliwość działania w zespole.

              „Wakacje z wojskiem” to nie tylko okazja do przeżycia wyjątkowej przygody i zdobycia nowych doświadczeń, ale również możliwość poznania realiów służby wojskowej od środka. Dla wielu uczestników może to być pierwszy krok do dalszego związania swojej przyszłości z Wojskiem Polskim – zarówno w ramach aktywnej rezerwy, Wojsk Obrony Terytorialnej, jak i zawodowej służby wojskowej.

              Terminy turnusów:
              •    13 lipca – 8 sierpnia – realizowany m.in. w 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej w     Tomaszowie Mazowieckim,
              •    17 sierpnia – 12 września

              Zgłoszenia można składać przez internet, telefonicznie, mailowo lub osobiście w Wojskowych Centrach Rekrutacji na terenie całego kraju.
              Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.zostanzolnierzem.pl 

              Infolinia: 800 180 110.
               

              Źródło informacji: Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tomaszowie Mazowieckim – rzecznik prasowy por. Sylwia BOREK.

               

            • Sztuka ożyła w obiektywie!

            • Podsumowanie konkursu fotograficznego na „Fotografię inscenizowaną".

              Konkurs fotograficzny poświęcony fotografii inscenizowanej i odtwarzaniu wielkich dzieł malarstwa dobiegł końca. Poziom nadesłanych prac przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Uczestnicy wykazali się niezwykłą kreatywnością, udowadniając, że granica między malarstwem a fotografią potrafi całkowicie się zatrzeć.

              Zadaniem konkursowym było fotograficzne zrekonstruowanie znanych obrazów. Jury oceniało dbałość o detale, grę światłem, charakteryzację oraz wierność oryginałom. Na zdjęciach konkursowych mogliśmy podziwiać niesamowite interpretacje takich arcydzieł jak:

              • „Dama z łasiczką” Leonarda da Vinci

              • "Anioł Pański" François Milleta

              • "Dziewczyna z książką " Angolo Bronzino

              Nagrodzeni uczniowie to:

              Julia Wychowska z kl. 2B

              Alicja Bareła z kl. 2B

              Oliwia Kopeć z kl. 2B

              Michalina Kołodziejczyk z kl. 2B

              Victoria Lavriv z kl..2B

              Aleksandra Ociepa z kl.1B

              Do udziału w kolejnej edycji konkursu zapraszamy w przyszłym roku szkolnym!

            • Rozstrzygnięcie konkursu

            • Z radością informujemy, że został rozstrzygnięty szkolny konkurs na prezentację multimedialną pod hasłem „Eucharystia. Moja autostrada do nieba – Carlo Acutis”.

              Celem konkursu było przybliżenie postaci bł. Carlo Acutisa, pogłębianie wiedzy o Eucharystii oraz rozwijanie talentów i kreatywności uczniów.

              Laureaci konkursu:

              I miejsce – Julia Szczepańska (klasa 4B)

              II miejsce – Natalia Maciąg (klasa 4B)

              III miejsce – Marek Marczyk (klasa 1B)

              Serdecznie gratulujemy laureatom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, pomysłowość i wysoki poziom przygotowanych prezentacji.

              Wręczenie dyplomów odbędzie się podczas akademii z okazji zakończenia roku szkolnego. 

              Życzymy wszystkim uczestnikom dalszych sukcesów oraz rozwijania swoich talentów i pasji.

            • Sukces Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku

            • Ogromnie cieszymy się, że udało nam się zdobyć I miejsce i tytuł ZŁOTEJ SZKOŁY w charytatywnej akcji „Gorączka Złota 2026”, organizowanej przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Radomsku.

              Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, która aktywnie włączyła się w zbiórkę na rzecz potrzebujących dzieci, zebraliśmy ponad 70 kg złotych monet.

              Wszystkim osobom, które wsparły tę inicjatywę, serdecznie dziękujemy i gratulujemy. To dzięki Wam udało się osiągnąć ten wspaniały sukces! 

            • Nasza młodzież zwiedza Muzeum w Rzejowicach

            • W dn.15.06.2026 grupa naszych uczniów zwiedziła muzealne ekspozycje, poznając fascynujące dzieje Rzejowic i okolic oraz ślady przeszłości zachowane w licznych zbiorach. W trakcie wizyty mieli okazję odkryć ciekawostki związane z życiem codziennym, pracą i zwyczajami mieszkańców regionu sprzed wielu lat.

              Spotkanie było doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy o lokalnym dziedzictwie kulturowym i historii naszego powiatu. Dziękujemy za zaproszenie. Była to interesująca oraz inspirująca lekcja poza szkolną ławką!

            • Uczniowie „Drzewniaka” uczestniczyli w procesji ku czci św. Jadwigi Królowej – Patronki Miasta Radomska

            • 14 czerwca 2026 roku uczniowie ZSDiOŚ, wraz z opiekunami oraz Panią Dyrektor Aleksandrą Gniłką, wzięli udział w procesji z relikwiami św. Jadwigi Królowej. Dzisiejsza uroczystość była zwieńczeniem XXV Radomszczańskich Dni Rodziny i zgromadziła przedstawicieli lokalnych władz, duchowieństwa oraz mieszkańców Radomska na wspólnej modlitwie i refleksji nad życiem Patronki Miasta.

              Procesja wyruszyła z Kolegiaty św. Lamberta i przeszła ulicami Radomska do parafii św. Jadwigi Królowej. Uczestnicy tradycyjnie zatrzymali się przy trzech stacjach:– przy Urzędzie Miasta – przypominając św. Jadwigę jako wzór sprawiedliwej władzy,– przy I Liceum Ogólnokształcącym – podkreślając jej zasługi dla oświaty i kultury,– przy budynku przychodni przy ul. Armii Krajowej – zwracając uwagę na jej troskę o chorych, ubogich i potrzebujących.

              Mimo niesprzyjającej pogody i padającego deszczu uczestnicy wytrwale przemierzali trasę procesji, dając świadectwo swojej wiary i przywiązania do tradycji.

              Uroczystości zakończyła Msza Święta sprawowana w kościele pw. św. Jadwigi Królowej. W czasie homilii mogliśmy przypomnieć sobie postać Królowej Jadwigi oraz dowiedzieć się, jak ważną rolę w jej życiu odegrały Maria i Marta – symbole aktywnej służby oraz głębokiego życia duchowego.

              Wspólnie modliliśmy się o Boże błogosławieństwo dla miasta Radomska i jego mieszkańców.

              #ZSDiOŚ #ZSDiOŚRadomsko #DrzewniakRadomsko #ŚwiętaJadwigaKrólowa #Radomsko #ProcesjaJadwiżańska #XXVRadomszczańskieDniRodziny #Wspólnota #Wiara #Tradycja #SzkołaZTradycjami #RazemDlaRodziny

            • „Jak nie czytam, jak czytam!” – Drzewniak w wielkim stylu dołącza do ogólnopolskiej akcji!

            • ​19 czerwca, punktualnie o godzinie 10:00, społeczność naszej szkoły udowodniła, że czytanie to czysta przyjemność! Uczniowie oraz nauczyciele „Drzewniaka” wzięli udział w znanej, ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam!”. Wykorzystaliśmy piękną pogodę i przenieśliśmy się z książkami na świeże powietrze. Nasza szkolna altanka, polana oraz rozłożone kocyki zamieniły się w wyjątkową, zieloną czytelnię pod chmurką.

            • 11 czerwca 2026 roku uczestniczyliśmy w Festynie Rodzinnym zorganizowanym w Przedszkolu Specjalnym w Radomsku

            • Uczennice z klasy 3B, pod opieką Pani Agnieszki Grygiel i Pani Iwony Krakowieckiej, zaprezentowały swoje umiejętności na stoisku „Studio Wizażu”. Na naszych gości czekały kolorowe warkoczyki, malowanie twarzy, tatuaże oraz kolorowe balony. Co ciekawe, z tatuaży chętnie korzystali nie tylko wychowankowie przedszkola, lecz także rodzice oraz nauczyciele, którzy z uśmiechem wracali do dziecięcych wspomnień.

              Z kolei chłopcy z klasy 3A, pod opieką Pani Edyty Sewerynek-Skóry, zadbali o niezwykle taneczną oprawę muzyczną wydarzenia. Dzięki nim na festynie nie brakowało dobrej energii i świetnej zabawy. Nie zabrakło również pysznych, domowych ciast, smakowitych potraw z grilla, a także emocjonujących licytacji i loterii fantowej. Choć pogoda nie do końca nam dopisała, dobry humor i uśmiechy uczestników skutecznie rozświetlały ten dzień. Było kolorowo, radośnie i bardzo rodzinnie.

              Serdecznie dziękujemy organizatorom festynu za ciepłe przyjęcie, wspaniałą atmosferę oraz możliwość wspólnej zabawy.

              #FestynRodzinny #PrzedszkoleSpecjalne #Radomsko #StudioWizażu #WspólnaZabawa #RazemMożemyWięcej

            • „I Ty możesz zostać nowym Kopernikiem” – inspirujące spotkanie z prof. Leszkiem Roszkowskim

            • „Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro.” – św. Jan Paweł II

              W ramach XXV Radomszczańskich Dni Rodziny w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie pt. „I Ty możesz zostać nowym Kopernikiem”.

              Gościem wydarzenia był prof. dr hab. Leszek Roszkowski – przewodniczący Krajowej Rady Astrofizyki Cząstek oraz wybitny specjalista w dziedzinie fizyki, astrofizyki i kosmologii cząstek elementarnych. Profesor w niezwykle interesujący sposób opowiadał o bozonie Higgsa, tzw. „nowej fizyce”, ciemnej materii oraz największych zagadkach współczesnego Wszechświata.

              W spotkaniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele „Drzewniaka”, którzy z dużym zainteresowaniem wysłuchali wykładu. Profesor nawiązał również do postaci Mikołaja Kopernika oraz jego brata Andrzeja Kopernika, przybliżając mniej znane fakty z ich życia. Podkreślił, że choć bracia różnili się charakterami i często się spierali, to w najważniejszych momentach potrafili okazać sobie wsparcie. Gdy Andrzej ciężko zachorował, po nieudanych próbach leczenia we Włoszech powrócił do Fromborka, gdzie opiekował się nim Mikołaj, będący wówczas cenionym lekarzem. Ta historia stała się pięknym przykładem siły rodzinnych więzi, wzajemnego szacunku i troski o drugiego człowieka.

              Duże zainteresowanie wzbudził także temat sztucznej inteligencji. Profesor zwrócił uwagę nie tylko na jej ogromne możliwości, lecz także na potencjalne zagrożenia związane z jej nieodpowiedzialnym wykorzystywaniem.

              Spotkanie było cenną lekcją nauki, inspiracji i odkrywania świata, który wciąż kryje wiele fascynujących tajemnic. Była to również doskonała okazja do rozwijania pasji, poszerzania wiedzy oraz zadawania pytań o przyszłość nauki i technologii.

              Serdecznie dziękujemy Panu Profesorowi za inspirującą wizytę, cenne wskazówki oraz zachętę do odważnego sięgania po marzenia.

              #Drzewniak #RadomszczańskieDniRodziny #Nauka #Astrofizyka #Kosmos #MikołajKopernik #LeszekRoszkowski #SztucznaInteligencja #Inspiracja #Edukacja #PasjaDoNauki

            • Jubileusz 55-lecia działalności Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie!

            • W ramach obchodów Święta Uczelni oraz jubileuszu 55-lecia jej istnienia, miałyśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystościach na zaproszenie władz Uniwersytetu Jana Długosza. Wydarzenie było wyjątkową okazją do wspomnień, podsumowania dotychczasowych sukcesów naukowo-dydaktycznych oraz rozwoju Uniwersytetu. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i niezwykle ciepłe przyjęcie. Zaproszenie było odpowiedzią na podpisanie umowy patronackiej uczelni z naszą szkołą. Katarzyna Krok Justyna Czuprynowska

            • Wizyta studyjna

            • W ramach projektu „Nowoczesne kształcenie w Drzewniaku” uczniowie klas fryzjerskich byli w Przedborzu w salonie fryzjerskim pana Andrzeja Ryszki.

              Podczas wizyty studyjnej uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda praca fryzjera w realnych warunkach. Usłyszeli, jak ustala się oczekiwania klienta. Poznali różne sposoby farbowania włosów oraz zobaczyli techniki kreatywnego strzyżenia damskiego.

              Uczniowie pogłębiali swoje umiejętności w praktyce, a także mogli poczuć się jak klienci salonu i skorzystać ze strzyżenia, tonowania oraz czesania włosów.

              Wyjazd był nowym doświadczeniem, pełnym miłych wrażeń.