• Aktualności

      • Wyniki konkursu

      • Wyniki konkursu zdobienia paznokci:

       I miejsce- Aleksandra Szwed kl. 3Bg

       II miejsce- Aleksandra Stępień kl. 3Bg

       III miejsce- Wiktoria Grzejszczak kl. 3Bp

       Wszystkim serdecznie dziękuję za wzięcie udziału w konkursie, a laureatom serdecznie gratuluje 

       Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przesyłam również najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia, ciepła i wielkiej radości oraz uśmiechu i życzliwości na każdy dzień Nowego Roku.Pozdrawiam Monika Oberska

      • Przedświąteczna wizyta w DPS

      • Złożyliśmy dzisiaj wizytę pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Radomsku. Zawieźliśmy Wasze życzenia, przekazane przez Was świąteczne dekoracje, upominki oraz słodki poczęstunek i cytrusy. Bardzo, bardzo Wam za te wszystkie dary dziękujemy. Macie Wielkie Serca, o czym po raz kolejny mieliśmy okazję się przekonać. Gorące podziękowania kierujemy również do naszego głównego sponsora - księdza Zbigniewa, który zawsze finansowo wspiera wszystkie akcje Szkolnego Klubu Wolontariusza.

      • Podziękowanie za włączenie się do akcji charytatywnej

      • W dniu 10 grudnia, na spotkaniu w Częstochowie podsumowano wyniki akcji "Św. Mikołaj na Kresach"- pomocy polskim rodzinom i polskim dzieciom na Wileńszczyźnie, ziemi lwowskiej i z okolic Grodna. W wyniku zbiórki pieniędzy i artykułów spożywczych przekazano naszym Rodakom na Kresach 5 tysięcy paczek. Byliśmy jedną z 700-set szkół, które włączyły się do tej akcji, za co jeszcze raz dziękuję wszystkim ofiarodawcom z naszej szkoły.

      • Jasełka 2021

      • Szkolna uroczystość jasełkowa wprowadziła nas w ten wyjątkowy czas przygotowań do kolejnych Świąt Bożego Narodzenia. Pani Dyrektor złożyła uczniom i nauczycielom świąteczne życzenia, ksiądz Zbigniew mówił o pomocy bliźniemu, a uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny; na zakończenie spotkania - wspólnie nauczyciele i uczniowie - śpiewaliśmy kolędy.

      • 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

      • Stan wojenny w Polsce wprowadzony został 40 lat temu, w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku. Władzę w kraju przejęła junta wojskowa pod przywództwem gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Celem reżimu komunistycznego było zniszczenie wielomilionowego ruchu "Solidarności". Około północy zaczęto aresztowania czołowych działaczy i członków związku zawodowego "Solidarność" - internowano klika tysięcy osób. Stan wojenny trwał 586 dni. W wyniku działań restrykcyjnych życie straciło co najmniej kilkudziesięciu Polaków - wśród nich 19-letni Andrzej Pełka z Niedośpielina - ofiara pacyfikacji Kopalni "Wujek".

      • Wizyta w Schronisku dla bezdomnych zwierząt

      • Wolontariusze SzKW zawieźli dzisiaj do schroniska karmę zakupioną za pieniądze zebrane podczas Mikołajkowej zbiórki (ponad 168 zł) oraz karmę, którą Wy, kochani uczniowie, dostarczyliście do szkoły indywidualnie. Cieszymy się, że tak wiele osób odpowiedziało na nasz apel. Naprawdę - było tego dużo. Zwierzaki w schronisku będą miały co jeść przez kilka tygodni. WIELKIE DZIĘKI za każdy przekazany dar. Jesteście WIELCY :)   A może ktoś reflektuje na małego pieska lub kotka? Maluszki czekają na nowy dom.

      • Mikołajki w drzewniaku

      • Z okazji Mikołajek w naszej  szkole została zorganizowana  atrakcja w postaci  anielskich skrzydeł, dzięki którym każdy mógł stać się aniołem :)

       Skrzydła dla naszych "szkolnych aniołów" przygotowała Pani R. Łągiewska i Pani A. Skalik.

      • Akcja Szkolnego Klubu Wolontariusza "Kartka świąteczna dla Seniora"

      • Chcesz sprawić radość osobie samotnej? Ty też możesz to zrobić. Dołącz do naszej akcji, która polega na wykonaniu kartki bożonarodzeniowej lub ozdoby świątecznej dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej. To naprawdę nie jest takie trudne, wystarczą dobre chęci i trochę czasu. Poniżej zamieszczamy zdjęcia ozdób świątecznych i kartek wykonanych przez naszych uczniów w tym i ubiegłym roku. :) :) :)

      • MIKOŁAJKOWA PROMOCJA W DRZEWNIAKU!!!

      • Z okazji Mikołajek do naszej szkoły zawitali uczniowie Szkoły Podstawowej w Kietlinie. Najmłodsi  z klasy 1,2 i 3 oraz młodzież z klasy 8. Czekało na nich szereg niespodzianek: własnoręczne dekorowanie pierników, prace w drewnie, świąteczne fryzury i makijaże. Dzięki temu mieli okazję  zapoznać się z popularnymi zawodami, których uczy się młodzież naszej szkoły. Na zakończenie czekała ich projekcja filmu "Mikołaj i spółka " w Kinie za Rogiem. Mikołajkowe przebrania wzbudziły wśród naszych uczniów niemałe zainteresowanie. Można było już poczuć ŚWIĄTECZNY NASTRÓJ!!!🎅

      • 1 grudnia - Dzień z Profilaktyką "STOP przemocy i używkom"

      • Corocznie dzień 1 grudnia przebiega w naszej szkole pod znakiem profilaktyki. Jest to też Światowy Dzień Walki z AIDS, dlatego temu problemowi poświęcona była pierwsza część spotkania. Uczniowie dowiedzieli się, jak skutecznie chronić się przed zakażeniem wirusem HIV i jak postępować, żeby nie wpaść w spiralę uzależnienia. W drugiej części spotkania pedagodzy oraz gość spotkania - pani Agnieszka Kropisz z KPP, przekazali uczniom informacje nt. konsekwencji stosowania przemocy, także przemocy w "sieci". W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas: I A, I B i II B.