• Aktualności

      • Otrzęsiny uczniów klas pierwszych

      • W dniu 28 listopada uczniowie klas pierwszych wzięli udział w "otrzęsinach", który to zwyczaj jest już w naszej szkole tradycją. "Pierwszaki" zostały poddane kilku próbom - uczniowie zmierzyli się w różnych konkurencjach indywidulanych lub zespołowych. Były to między innymi: zjedzenie jabłka, wykonanie rysunku i wypicie mleka (z talerzyka) bez pomocy rąk, wyścigi "taczek", taniec z miotłą, dmuchanie balona czy jak najgłośniejsze zaśpiewanie piosenki o szkole. W tym roku punkty dla klasy mogli też zdobyć wychowawcy (opiekunowie) klas. Ich zadaniem było zjedzenie cytryny plasikową łyżeczką oraz pomaganie uczniom w śpiewaniu. Rywalizację klas branżowych wygrali uczniowie klasy I bg, natomiast klas technicznych - kl. I

      • Andrzejkowo-Katarzynkowy poczęstunek

      • W dniu 27 listopada, z okazji Andrzejkowo-Katarzynkowych imienin, Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły słodki poczęstunek przy muzyce.  Było bardzo miło i sympatycznie, ale przede wszystkim - pysznie słodko. 

      • Szkoła do hymnu

      • Szanowni Państwo, w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła do hymnu".

       W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania.

      • Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

      • Miło nam poinformować, że do 2 etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznań zakwalifikiwali się Dawid Mały oraz Artur Maj - uczniowie klasy 3A. W Olimpiadzie brało udział prawie 10 000 uczniów z całej Polski. Gratulujemy wiedzy i życzymy szczęścia w dalszych etapach 👌🍀

      • Zwiedzaliśmy Rezydencje Królewskie w Warszawie

      • W dniu 19 listopada druga grupa uczniów odbyła wizytę w Warszawie. Oprócz zwiedzania Pałacu w Łazienkach i Zamku Królewskiego, uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej nt. "Tadeusz Kościuszko - bohater dwóch kontynentów". Po spacerze na Starym Mieście, odwiedzili jeszcze Wilanów, gdzie obejrzeli iluminację świetlno-muzyczną Królewski Ogród Światła. Pobyt w stolicy wywarł na wszystkich ogromne wrażenie.

      • Akcje Honorowego Krwiodawstwa i DKMS

      • Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której będzie potrzebował krwi czy szpiku: może to być wypadek lub choroba. Krew czy szpik możemy dostać tylko od kogoś innego.
       19 listopada 2019r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przyłączyli się do organizowanych akcji. Łącznie 15 uczniów i 1 nauczyciel (chętnych było znacznie więcej - z różnych względów nie zostali zakwalifikowani ), oddało 7 litrów 200 ml życiodajnego płynu. W akcji DKMS wzięło udział 6 uczniów i 3 nauczycieli. Oprócz zbiórek krwi na terenie szkoły nasi uczniowie również oddają krew w oddziale  terenowym RCKiK mieszczącym się w radomszczańskim szpitalu. Organizację szkolnej zbiórki krwi przygotowały p. M. Lewandowska i A. Strychalska- opiekunki Szkolnego Koła PCK a akcję DKMS- uczennice II LO.

       DZIĘKUJEMY dawcom krwi i potencjalnym dawcom szpiku!

        

      • Logistyczna wycieczka dydaktyczna

      • 15 listopada uczniowie klasy 3 oraz przedstawiciele klas 2 i 4 technik logistyk pod opieką nauczycieli J. Ferenc, A. Orlikowskiej oraz A. Głowackiej wybrali się na dydaktyczną wycieczkę do Poznania. Gościli w murach Wyższej Szkoły Logistyki, gdzie została im zaprezentowana uczelnia i sposób jej funkcjonowania, bali udział w zajęciach w nowoczesnym laboratorium RFID oraz grze logistycznej, w której musieli pochylić się nad trudnym zadaniem polegajacym na formatowaniu ładunków. Przyszli logistycy świetnie poradzili sobie z praktyczną częścią zajęć. Szybko i sprawnie rozwiązali zadania wykazując się nie tylko wiedzą, ale również umiejętnością pracy w grupach. Na najlepszą grupę czekały drobne upominki. Po zajeciach na uczelni wszyscy udali się do współpracującej z Wyższą Szkołą Logistyki firmy Geis w podpoznańskich Gądkach, gdzie zapoznali się z funkcjonowaniem dużej, nowoczesnej firmy logistycznej, w której wizyta zakończyła się quizem logistycznym z drobnymi upominkami. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie stadionu Lecha Poznań. Uczestnicy zobaczyli między innymi: Salę Konferencyjną, poziom boiska wraz z ławkami rezerwowych, Lożę Prezydencką, skyboxy, areszt oraz Trybunę Prasową. Wycieczkę uważamy za bardzo udaną. Uczestnicy wrócili do domu nieco zmęczeni, ale zadowoleni.

      • Pierwsza pomoc

      • Warsztaty pierwszej pomocy w przedszkolu Pod Zielonym Ludkiem W piątek 15 listopada na zaproszenie PP nr4 nasze wolontariuszki SK PCK Sandra Mucha i Angelika Kocik ( z klasy II TC) wraz z panią Małgorzatą Lewandowską poprowadziły godzinne warsztaty dla grupy 6- latków. Dzieci ćwiczyły nie tylko na fantomach, ale również zobaczyły jak należy opatrzyć drobne rany, czy jak ułożyć osobę nieprzytomną w pozycję boczną bezpieczną.

      • Super Wiewiórka

      • Wolontariusze naszego SK PCK ruszyli z programem edukacyjnym do przedszkoli. Uczniowie klas pierwszych ( I ag, I Cp, I Bg) zrzeszeni w Szkolnym Kole PCK prowadzą 17 h cykl zajęć dla 6- latków pt,, Super Wiewiórka", ucząc dzieci zachowań prozdrowotnych i proekologicznych. Program ten w Publicznym Przedszkolu nr 1 realizuje w dwóch grupach na zmianę 6 wolontariuszy a w PP nr 3 w jednej grupie 3 uczennice. W pracy z dziećmi wykorzystywane są bezpłatne materiały od PCK – książki, kolorowani oraz naklejki. Z pewnością dla dzieci to ciekawe spotkania, ale i dla naszej młodzieży interesujące doświadczenie. Życzymy miłych spotkań i efektywnej pracy z dziećmi!

      • Wycieczka do Warszawy - Rezydencje Królewskie

      • W dniu 14 listopada uczniowie klas I ag i I bg zwiedzali Warszawę: Pałac w Łazienkach, Zamek Królewski i Ogród Światła w Wilanowie.

       Wszystkie zwiedzane obiekty zrobiły na uczniach duże wrażenie, ale zdecydowanie najbardziej podobała się iluminacja świetlna w Ogrodach Wilanowskich.

        

      • Wojewódzka Gala 100 - lecia Polskiego Czerwonego Krzyża

      • We wtorek 12 listopada 2019r podczas uroczystej Gali 100- lecia PCK w Łodzi rozstrzygnięto konkursy organizowane w ramach obchodów pn. 100 lat wszędzie dla wszystkich, w którym nasza uczennica Natalia Nowak z klasy IV ta uzyskała tytuł Super Wolontariusza Szkolnego Koła PCK Województwa Łódzkiego. W nagrodę otrzymała także bon podarunkowy do Empiku na kwotę 300 zł. Natomiast pani Małgorzata Lewandowska, opiekun SK PCK w Drzewniaku a także społeczny prezes OR PCK w Radomsku została uhonorowana okolicznościowym medalem w dowód uznania za wieloletnią aktywną działalność na rzecz rozwoju PCK.

      • Akcja Szkolnego Klubu Wolontariusza "Pomagamy schroniskom"

      • Czas na małe podsumowanie dotychczasowej akcji "Pomagamy schroniskom" prowadzonej przez członków Szkolnego Klubu Wolontariusza. Już pierwsza zbiórka monet, w pierwszych dniach września, pozwoliła na opłacenie zobowiązania WIRTUALNEJ ADOPCJI naszego podopiecznego w schronisku - psa BENO, na okres 4 miesięcy (IX-XII 2019). Ponadto, podczas dwóch miesięcy akcji (wrzesień-październik) zebraliśmy monety na sumę ponad 200 zł - zakupiliśmy karmę dla psów i kotów, którą zawieźliśmy do Schroniska dla bezdomnych zwierząt (ul. Spacerowa). Nie byłoby to wszystko mozliwe bez WASZEJ POMOCY. Dziękujemy wszystkim darczyńcom. Jesteście wspaniali!!!

       Zbiórkę monet prowadziły uczennice z klas II C i IV C.

      • Szkolny Turniej Szachowy

      • W dniu 7.11.2019r w naszej szkole rozegrano Szkolny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły ZSDiOŚ w Radomsku. W turnieju brało udział 16 zawodników. Wszyscy uczniowie w miłej i przyjaznej atmosferze rywalizowali o tytuł mistrza szkoły. Najlepszymi zawodnikiem okazał się Dąbek Jakub I Cp, który zajął pierwsze miejsce i tym samym wywalczył puchar. Na drugiej pozycji uplasował się uczeń klasy II A – Marek Kacper, a natomiast III miejsce zajął Karkoszka Bartosz IIA. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Najlepsi uczniowie będą reprezentować szkołę w zawodach sportowych w ramach LICEALIADY.

      • Konkurs historyczny

      • Wyniki szkolnego konkursu historycznego na prezentację multimedialną nt. "Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku": I miejsce - Michał Gala z kl. IV A II miejsce - Kamila Stępień z kl. I Ap III miejsce - Damian Wolski z kl. I Cp Gratulujemy

      • Musztra wojskowa

      • W dniu 5.11.2019 gościliśmy w naszej szkole zaprzyjaźnionych żołnierzy z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się na czym polega i jakie znaczenie ma służba wojskowa. Pod okiem specjalistów nasi kadeci zostali zapoznani z regulaminem Musztry wojskowej, doskonalili elementy tworzenia kolumn marszowych, przeformowania oraz zwroty. Uczniowie poznali także zasady korespondencji radiowej, radiostacje będące na wyposażeniu wozu łącznościowców.

      • Akcja informacyjno - promocyjna : Zostań dawcą krwi /szpiku kostnego

      • W dniu 5 listopada na sali widowiskowej odbyły się spotkania zachęcające pełnoletnie osoby do honorowego oddawania krwi oraz zostania dawcą szpiku kostnego. Najważniejsze informacje o dawstwie szpiku przedstawiły uczennice SK PCK z II LO w Radomsku- Ania i Martyna. Natomiast opiekun koła PCK naszej szkoły pani Małgorzata Lewandowska przybliżyła uczniom warunki, jakie musi spełnić dawca krwi i jak wygląda jego droga od przygotowania do jej zakończenia. Już 19 października ( wtorek) od ok.10.30 do 14.00 zapraszamy pełnoletnie osoby z dowodem osobistym na małą salkę gimnastyczną do udziału w akcji Honorowego Krwiodawstwa. Krew będzie przekazana na leczenie pana Janusza Kamińskiego- działacza społecznego, promotora sportu, wieloletniego prezesa LZS i przyjaciela młodzieży, który zachorował na białaczkę limfatyczną i potrzebuje przetaczania krwi. Około godz. 12.00 tego dnia będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego Fundacji DKMS.