Menu


 
 

 •  

   

  W dniu 26.11.2015 r. w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku odbyło się

  Spotkanie z ludźmi sukcesu”.  Gościliśmy: panią Małgorzatę Krawczyk - bizneswoman, inwestora, managera, absolwentkę międzynarodowych studiów MBA w Paryżu oraz pana Błażeja Adamusa- stylistę, kreatora, trzykrotnego mistrza Polski Fryzjerów, zdobywcę 6 miejsca na Mistrzostwach Europy w Paryżu.

  W spotkaniu brali udział nasi uczniowie jak również gimnazjaliści.

  Pani Małgorzata Krawczyk w ciekawy sposób szkoliła nas jak działać efektywniej, aby odnieść sukces.

  Pan Błażej Adamusa Mistrz przedstawił nam swoją drogę kariery oraz wykonał stylizację fryzury .

  Nasi uczniowie również wykazali się swoimi zdolnościami. Sara Kowalska wykonała fryzurę młodzieżową, a Patryk Pluta zaprezentował męskie uczesanie klasyczne.  Zajęcia były bardzo ciekawe, zainspirowały uczniów do dalszej pracy.

   

   

   

 • Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

  20.11.2015

  W dniach 16-20.11.2015 roku wzięliśmy udział w kolejnej, ósmej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
  W ramach tego działania w naszej szkole odbyły się spotkania z przedsiębiorcami: Panią Małgorzatą Krawczyk i Panią Lidią Kowalską. Odbyły się też wykłady przeprowadzone przez pracowników naukowych Politechniki Częstochowskiej - Panią Dr Katarzyną Zadros i Pana Dr Krzysztofa Niewiadomskiego. Zaproszone osoby podzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem - uczniowie mieli więc okazję przyjrzeć się ważnym dla nich wartościom, poznać wady i zalety prowadzenia działalności gospodarczej, ale też wytyczyć sobie nowe cele i popracować nad swoją motywacją.
  Organizowane działania skierowane były do uczniów klas III i IV technikum.
   

 • 23.11.2015

  20 listopada 2015 roku uczniowie z klas o profilu logistycznym uczestniczyli w Targach Warsaw Moto Show 2015 w Halach EXPO w Nadarzynie - największym ośrodku wystawienniczym w Polsce. W jednym miejscu spotkali się dealerzy światowych marek samochodów. Warsaw Moto Show połączyło ze sobą wystawę najnowszych modeli samochodów Premium oferowanych na rynku z pokazem aut sportowych, tuningowanych, kamperów oraz Old Timer.

  Drugą część dnia uczestnicy wycieczki spędzili w  Warszawie - zwiedzając Zamek Królewski i spacerując po Starym Mieście.

  Pełni wrażeń, późnym wieczorem wróciliśmy do domu.

  A. Orlikowska

 • Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „GEO-PLANETA”

  W dniu 18 listopada 2015 roku 8 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym „GEO-PLANETA”. Konkurs polegał na rozwiązaniu  testu składającego się z 2 części:
  30 pytań zamkniętych  z zakresu geografii Polski i świata oraz zadania opisowego. Na rozwiązanie testu uczestnicy mieli 45 minut. Prace konkursowe oceni jury powołane przez ogólnopolskiego organizatora konkursu: Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie" przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Celem Konkursu jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu geografii, przyrody oraz miejscu i znaczeniu Polski na świecie.

 • 19.11.2015r. miało miejsce uroczyste otwarcie ekopracowni „ Bioróżnorodność  jesteśmy na TAK” sfinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu „ Moja wymarzona ekopracownia”.   W uroczystości udział wzięli: p. Andrzej Plutecki – Starosta Powiatu Radomszczańskiego,   p. Robert Zakrzewski- Wicestarosta Powiatu Radomszczańskiego, p. Jakub Jędrzejczak- przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu Powiatu Radomszczańskiego, p. Grzegorz Szymczak- Naczelnik Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Radomsku, p. Barbara Konieczna-pracownik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa przy UM w Radomsku, p. K, Machura- Działu Rozwoju przy PGK spółka z o.o w Radomsku i p. M.Jurek- Działu Ochrony Środowiska przy PGK sp.   z o. o. w Radomsku, p. Monika Guz- Nadleśnictw Radomsko, p. E. Drab- Rada Rodziców oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

  Zaproszeni goście uczestniczyli w lekcji „ Porosty jako wskaźnik czystości powietrza” przygotowanej przez panie: K. Misiak i . M. Aleksandrowicz oraz uczniów klasy IIIta.

  Dzięki pozyskanym środkom (32500zł) ZSDiOŚ w Radomsku mógł zakupić i wyposażyć w bardzo atrakcyjne pomoce ekopracownię, Umożliwia to naszym uczniom badanie   i monitorowanie zanieczyszczeń środowiska w otoczeniu szkoły.

   

 • Stypendium Prezesa Rady Ministrów

  17.11.2015

   W dniu 10 listopada odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2015/2016. Dyplomy z rąk Wojewody Łódzkiego odebrali uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego województwa łódzkiego. W naszej szkole kryteria wymagane do uzyskania Stypendium Premiera spełniła Magdalena Nowicka (kl. III A). Magda wzięła udział w uroczystości wręczenia nagród, która odbyła się w Łodzi, w budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

 • Jabłka w szkole

  16.11.2015

   Znalezione obrazy dla zapytania jabłkoDziś nasza szkoła otrzymała bezpłatnie 1500 kg jabłek od  Fundacji im. brata Alberta. Jedzmy więc jabłka ze smakiem, ponieważ to smaczna i zdrowa przekąska.

  Czy wiesz, że..... Świeże jabłka są źródłem węglowodanów, w tym błonnika; zawierają wiele witamin i minerałów; spożywane na surowo mają niską wartość na indeksie glikemicznym, są więc zalecane do spożywania przez osoby chorujące na cukrzycę. To także dobre owoce na odchudzanie. 

  Zachęcamy wszystkich do częstowania się jabłuszkiem.

  Smacznego!

 • Segregujemy odpady

  12.11.2015

  Na pewno wszyscy zauważyli w szkole kolorowe kosze do segregacji śmieci. Przypominamy więc: do kosza żółtego wrzucamy plastik, do zielonego - szkło, a do niebieskiego - papier. PAMIĘTAJ!!! Jesteśmy szkołą kształtującą nawyki ekologicznych zachowań, posiadamy certyfikaty, bierzemy udział w projektach ekologicznych, cyklicznie wyjeżdżamy na EKO-Szkołę w Beskidy. Pomóż nam chronić środowisko.smiley

 • Sukces naszej uczennicy w ogólnopolskiej olimpiadzie logistycznej

  10.11.2015

  Kinga Rozpendek z kl. II tl zakwalifikowała się do kolejnego etapu VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. W październikowym, pierwszym etapie olimpiady wzięło udział 7126 uczniów z 294 szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. W zawodach drugiego stopnia weźmie udział 587 olimpijczyków, którzy najlepiej rozwiązali 25 testowych pytań. Jest wśród nich właśnie Kinga, która jest dopiero w II klasie, a już odniosła taki sukces.

  Etap okręgowy odbędzie się 1 grudnia. Uczniowie, którzy najlepiej poradzą sobie z testem, zakwalifikują się do finału, który odbędzie się tradycyjnie w Poznaniu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, 4 marca 2016 r. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 15 kwietnia 2016 r.

 • Wojewódzki Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznych

  06.11.2015

  Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznych

  Narodowe Święto Niepodległosci to okazja, by zastanowić się nad naszą burzliwą historią i pojęciem patriotyzmu. To pojęcie ma dla młodych ludzi wiele znaczeń i w różny sposób jest demonstrowane, a jednym ze sposobów jest publiczna prezentacja poezji i pieśni patriotycznych. Świetną okazją był Wojewódzki Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznych, który odbył się 6 listopada w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku, który wraz z Ligą Obrony Kraju był  jego organizatorem. Do konkursu zgłosiło się kilkudziesięciu wykonawców ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Przesłuchania odbyły się w dwóch kategoriach – recytacji i pieśni patriotycznej/poezji śpiewanej. Pełne emocji prezentacje wzbudziły w publiczości ogromne wzruszenia, dlatego Jury konkursu przyznając nagrody i wyróżnienia miało twardy orzech do zgryzienia. W rezultacie w kategorii „recytacja poezji” w grupie gimnazjalistów przyznano 3 nagrody i jedno wyróżnienie dla:

  I m. - Natalii Piaseckiej z PG nr 2 w Radomsku

  II m. – Agaty Dziegieć z MDK w Radomsku

  III m. Hanny Andrysiak z PG nr 6 w Radomsku

  Wyr. – Weroniki Mazur z ZSG nr 4 W Radomsku

  W kategorii „pieśń/ poezja śpiewana” nagrody otrzymali:

  I m. – Karolina Derwisz, Dominika Smyła z PG nr 3

  II m. – Julia Dalkiewicz z PG nr 5

  III m. – Alicja Soczyńska z PG nr 2

  Wyr. – Miłosz Nawrocki z PG nr 6

  Wyr. – Michał Makowski z ZSG w Dziepółci

  Wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w kategorii recytacji najpiękniej zaprezentowali się:

  I m. – Bartosz Cudak z II LO

  II m. - Kamil Zyzik z II LO

  III m. – Aleksandra Paduch z II LO

  Wyr. – Rafaela Pabich z II Lo

  Wyr. – Angelika Iwanowicz z III LO

  Wyr. – Patrycja Kuliś z II Lo

  Wśród wykonawców pieśni i poezji śpiewanej serca Jury podbili:

  Adrianna Moroń z II LO  - I m.

  Klaudia Szumacher z III LO – II m.

  Jakub Łyszczarek z ZSP w Przedborzu – III m.

  Nikola Karasek z ZSE-E – wyr.

  Karina Szczepańska z II LO –wyr.

  Katarzyna Truchta z III LO – wyr.

  Wszystkim wykonawcom należą się ogromne brawa nie tylko za przepiękne, wzruszające prezentacje, ale przede wszyskim za odwagę w wyrażaniu wartości patriotycznych.

  W imieniu organizatorów:    Danuta Jasińska

 • 02.11.2015

   W dniu 29.10. 2015 r. odbył  się szkolny etap konkursu, w którym wzięło udział 10 uczniów zarówno z klas technikum, jak i zasadniczej szkoły zawodowej. Uczestnicy zaprezentowali wybrane wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej:

  1.  „Kiedy prawdziwie Polacy powstaną” J.Słowackiego
  2. „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte” K. I. Gałczyńskiego
  3. „Oblicze ojczyzny” T. Różewicza
  4. „Póki w narodzie myśl swobody żyje” A. Asnyka
  5. „Gawęda o ziemi ojczystej” W. Szymborskiej
  6. „Lament” T. Różewicza
  7. „Orzeł Biały”
  8. „Dziewczyna z granatem” (piosenka)
  9. „Biały krzyż” (piosenka)

  Jury w składzie: Danuta Jasińska, Małgorzata Piotrowska i Joanna Osipowicz wyróżniło 5 wykonawców:

   I m. – Joanna Krupa – piosenka „Biały krzyż”

  II m. – Kinga Nożownik – T. Różewicz „Lament”

  III m. – Daria Sowińska, Marcin Popiołek – piosenka „Dziewczyna z granatem”

  Wyróżnienie – Krzysztof Maszczyk „Orzeł Biały”

  Wyróżnienie – Beata Migalska - J. Słowacki „Kiedy prawdziwie Polacy powstaną”

  Celem konkursu było promowanie postaw obywatelskich, patriotycznych, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień młodzieży, a także wytypowanie reprezentacji szkoły na Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Pieśni Patriotycznych.

  Organizatorkami konkursu były: Danuta Jasińska i Małgorzata Piotrowska

 • 09.11.2015

  Dzisiejszy dzień był w naszej szkole szczególnie uroczysty - odbył się apel z okazji 97. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, ale też uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci w poczet społeczności szkolnej. Po raz pierwszy w historii szkoły ślubowanie złożyli uczniowie klasy technik logistyk z innowacją wojskową. Nominację i tytuł młodszego kadeta przyszli logistycy otrzymali z rąk gościa naszej uroczystości - ppłk Janusza Sawickiego z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Łodzi.  

 • RAZEM PRZECIW AIDS

  06.11.2015

  Dziś w naszej szkole odbył się pierwszy etap wojewódzkiego konkursu "Włączmy się do wspólnego działania - RAZEM PRZECIW AIDS", organizowanego przez Łódzki Oddział Okręgowy PCK. W etapie szkolnym udział wzięło 26 uczniów, których zadaniem było rozwiązanie testu dotyczącego zagadnień z profilaktyki HIV/AIDS. Troje uczniów z najlepszymi wynikami testu weźmie udział w etapie wojewódzkim w Łodzi, który zaplanowano na 1 grudnia.

 • Sprawdzamy jakie czynniki wpływają na bioróżnorodność. W tym celu badamy elementy środowiska takie jak powietrze, woda i gleba. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu pozyskanemu ze środków WFOŚiGW możemy przeprowadzać pomiary. 28.10.2015 członkowie Klubu Ekologa przeprowadzili pierwsze pomiary natężenia hałasu w okolicy szkoły. Jak było do przewidzenia największy hałas panuje przy ulicy Brzeźnickiej między godziną 14- 15

  ( największe natężenie ruchu) i zmniejsza się jeśli oddalamy się od drogi. Roślinność i budynki doskonale tłumią hałas. Sprawdzaliśmy również promieniowanie UV. I tu nie było niespodzianek- największe natężenie promieniowania w słońcu.

 • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

  05.11.2015

  Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, którego obchody w naszej szkole rozpoczął konkurs recytatorski poświęcony twórczości radomszczanina Tadeusza Różewicza. Nauczyciele przeprowadzili również ankietę czytelniczą sprawdzającą preferencje i zainteresowania czytelnicze uczniów naszej szkoły. Wyniki ankiety zeprezentowane zostały w formie graficznej w bibliotece szkolnej. Powstał również ranking najciekawszych książek, które ankietowani polecają do przeczytania, a są to: romanse, horrory, kryminały polskich, jak i zagranicznych twórców.

    W ramach święta bibliotek bibliotekarze ogłosili  również konkurs ph.: „Książka, którą warto przeczytać”. W konkursie udział wzięli uczniowie klas technikum i klas zawodowych.

  Najciekawsze recenzje napisały: Ewelina Bujacz z kl.IVT, Kamila Rogozińska z kl.IVT i Klaudia Zalewska z IIITA.  Gratulujemy!

    A jakie książki polecają nagrodzeni ? Najciekawsze recenzje prezentujemy w gablocie biblioteki. Zapraszamy  do czytania !   

 • Zebrania z rodzicami - 12 listopada 2015r, godz. 16.00

  W związku ze szkoleniem bhp dla pracowników szkoły nastąpiła zmiana terminu zebrań z rodzicami - zamiast 5 listopada zebrania odbędą się 12 listopada o godzinie 16.00.

   

 • 30.10.2015

  "Można odejść na zawsze, by stale być blisko...." Te słowa ks. Jana Twardowskiego były mottem tegorocznej uroczystości poświęconej zmarłym dyrektorom i pracownikom szkoły. Program słowno-muzyczny zaprezentowany przez uczniów klas technicznych, skłonił nas do refleksji nad życiem i przemijaniem. Po zakończeniu apelu, młodzież wraz z opiekunami udała się na radomszczańskie cmentarze zapalić znicze na grobach byłych pracowników szkoły.

 • 28.10.2015

  Jak co roku, w październiku odwiedzamy Kraków, a w nim miejsca związane z Janem Pawłem II: Zamek Królewski na Wawelu-Katedrę Wawelską, Kaplicę Św. Leonarda, Pałac Biskupów-Okno Papieskie i oczywiście Rynek Główny z Sukiennicami i Kościołem Mariackim. Dodatkowym punktem programu tegorocznej wycieczki była wizyta na Kopcu Kościuszki, który zrobił na nas ogromne wrażenie.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku
  ul. Brzeźnicka 22
  97-500 Radomsko
  e-mail: z_s_d@wp.pl
 • 44 682 23 78
  44 682 23 95

Galeria zdjęć