Menu


 
 

 • 12.02.2016

  Znalezione obrazy dla zapytania schronisko dla zwierząt obrazy          W styczniu i lutym prowadziliśmy w szkole kampanię "Pomagamy schroniskom"- była to zbiórka drobnych monet, w wyniku której zebraliśmy kwotę 112,25 zł oraz kiermasz ciasta, który dał 94,75 zł. Za całą sumę tj. 207 zł kupiliśmy ponad 64 kg karmy dla psów i kotów, którą dzisiaj zawieźliśmy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt na ul. Spacerowej. W imieniu podopiecznych schroniska dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji. A może ktoś przygarnie bezdomnego zwierzaczka? W schronisku czeka na właściciela 100 psów i 41 kotów.

 • XII Powiatowe Obchody Światowego Dnia Zdrowia w ZSDiOŚ w Radomsku

  Gimnazjalisto weź udział w konkursach towarzyszących XII Powiatowym Obchodom Światowego Dnia Zdrowia w ZSDiOŚ w Radomsku pod hasłem " Stop  cukrzycy "

  Konkurs prowadzony jest w kategoriach:    

  Prezentacja multimedialna:     „  Aktywność fizyczna w walce z chorobami”   

  Plakat/ Poster   ,,   Zdrowie numerem 1 ”

  Ulotka informacyjna:   ,, Cukrzyca-podstawowe informacje dla pacjenta ”

  więcej informacji w regulaminie konkursy_SDZ_2016r.doc

   

 • 11.02.2016

  Dziś odbyła się pierwsza tura miejskich rozgrywek Radomszczanskiej Szkolnej Ligi SCRABBLE 2015/2016. Naszą szkołę reprezentowała 5-cioosobowa drużyna w składzie: Marta (kl. I A), Beata (I B), Faustyna (I a), Monika (II tż), Magda (II c). Jesteśmy jedną z pięciu szkół ponadgimnazjalnych, które przystąpiły do Ligi. Kolejna tura zmagań odbędzie się 11 marca. Organizatorem turnieju SCRABBLI jest radomszczański MOSiR.

 • 09.02.2016

  W dniu 9 lutego odbyła się w naszej szkole VII Konferencja Logistyczna pod hasłem: „Logistyka specjalnością Drzewniaka”. Tym razem konferencja przybrała inną formę niż poprzednie. Składała się z 2 części: I część praktyczna – w formie logistycznej gry miejskiej, w której rywalizowali ze sobą uczniowie klas trzecich gimnazjów z powiatu radomszczańskiego. Młodzież do zlokalizowania miała 10 punktów kontrolnych. Dwa z nich znajdowały się na terenie szkoły, a pozostałe na terenie miasta. Były to: Centrum Handlowe „Stara Mleczarnia”, Hotel Europa, Poczta Polska, Kantor, Szkoła nauki jazdy „Szadkowski”, MDK, Centrum Handlowe „Baszta” i ES Bank Bank Spółdzielczy. W każdym punkcie na uczestników zabawy czekały inne zadania. Podczas gdy drużyny zmagały się  z zadaniami gry miejskiej, dla pozostałych gimnazjalistów zorganizowano warsztaty nt. „Jeden dzień z życia spedytora”. Po zaliczeniu wszystkich punktów gry młodzież wróciła do szkoły, gdzie czekał na nich ciepły poczęstunek.

  Po krótkiej przerwie odbyła się II część konferencji. Uczennica z klasy logistycznej przybliżyła  młodszym kolegom, co interesującego jest w dziedzinie logistyki i gdzie po tym kierunku można znaleźć pracę. Następnie o rozwiązaniach logistycznych w centrum Dystrybucji JYSK opowiedział Pan Emil Krakowski.

  Na zakończenie dyrekcja szkoły i fundatorzy nagrodzili młodzież biorącą udział w konkursach towarzyszących tegorocznej konferencji. Wyłoniono laureatów:

  - w kategorii na poster pt.  ,,Logistyka specjalnością Drzewniaka”

  I miejsce Katarzyna Sieradzka klasa IV tl

  II miejsce Karolina Krawczyk kl 3 TB

  III miejsce Daria Sowińska klasa 2 T

   

  - w kategorii szkolny turniej TransEdu

  I miejsce Tomasz Pawełoszek klasa 2T

  II miejsce Bartosz Belica klasa 2T

  III miejsce Szymon Mielczarek klasa 1TB

   

  - w kategorii ładujemy frachty

  I miejsce Błażej Gryglewski klasa 1TB

  II miejsce Kamil Pelikant klasa 1TB

  III miejsce Damian Rorat klasa 1TB

   

  - w kategorii „Logistyczna gra miejska”

  I miejsce  drużyna z ZSG nr 2 w Radomsku

  II miejsce drużyna ZSG nr 7 w Radomsku

  III miejsce drużyna PZSG w Kietlinie

  Nagrody pocieszenia otrzymały drużyny z: Gimnazjum w Lgocie Wielkiej, ZSG w Płoszowie i PZSG w Dziepłóci.

  Nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe w Radomsku, ES Bank Bank Spółdzielczy oraz sponsor anonimowy.

  Organizatorzy: Aleksandra Orlikowska, Barbara Skalik

   

   

 • W piątek (05.02.2016r.) w ZSDiOŚ odbył się konkurs Pt. „Zmień swój wizerunek”.

  Konkurs polegał na stworzeniu stylizacji szkolnej poprzez dobór odpowiedniego ubioru, fryzury oraz makijażu do danej osoby.

  W konkursie udział wzięli uczniowie naszej szkoły będący przedstawicielami klas fryzjerskich. I miejsce zajęła Aleksandra Pułanik z klasy IVT, II miejsce Patryk Pluta z klasy IIITa, III miejsce Marta Dworzyńska z klasy Ic, wyróżnienie otrzymała Kamila Kuchta z klasy Ic. Na imprezę zaproszeni zostali gimnazjaliści, którzy mogli skorzystać z fryzjerskich umiejętności naszych uczniów oraz gość specjalny Pani Sandra Nowak – wizażystka, która podzieliła się swoją wiedzą z zakresu wizażu oraz zachęciła słuchających do rozwijania swoich pasji, które mogą stać się pomysłem na  zawodową przyszłość.

 • 04.02.2016

  Znalezione obrazy dla zapytania tłusty czwartek Dziś Tłusty Czwartek - w naszej szkole odbyły sie Ostatki połączone z Walentynkami.

  Było słodko, kolorowo i wesoło. Uczniowie mogli spełnić swoje marzenia - "wygrać" wycieczkę na Hawaje, wziąć udział w loterii, czy zatańczyć z ukochaną osobą. Zabawa była na 102 !!! Nie zabrakło też skocznej muzyki, no i oczywiście "ostatkowych" słodkości- pysznych domowych wypieków: pączków, faworków i ciasta. Wszystkie te atrakcje przygotował Samorząd Szkolny.

 • Drzewniak liderem wśród radomszczańskich szkół ponadgimnazjalnych biorących udział w akcji "DKMS- wspólnie przeciw białaczce" 42 osoby przyłaczyły się do walki z rakiem krwi rejestrując się jako potencjalni Dawcy.

 • 23.01.2016

          Znalezione obrazy dla zapytania studniówka 2016

  Nasi tegoroczni maturzyści bawili się na Studniówce w Restauracji Exclusive. Zgodnie z tradycją Bal rozpoczęli Polonezem, a potem zabawa trwała niemal do rana.

 • Zostań dawcą szpiku !!!!!

  27.01.2016 (środa) odbędzie się akcja ,mająca na celu, zarejestrowanie się jako potencjalny dawca szpiku.

  Chętnych zapraszamy do świetlicy szkolnej w godz. 10.00-13.00.

  I Ty mozesz uratować komuś życie !

 • Akcja charytatywna "Pomagamy schroniskom"

  20.01.2016

  Znalezione obrazy dla zapytania zwierzęta w schronisku Pomóż zwierzętom w schronisku!!!    

  W styczniu i lutym (do ferii zimowych) będziemy prowadzić w szkole zbiórkę drobnych monet. Z uzyskanych w ten sposób funduszy zakupimy karmę dla psów i kotów, i zawieziemy ją do schroniska na ul.Spacerowej w Radomsku. Każdy może pomóc wrzucając do puszki najmniejszą nawet monetę!!! Zbiórkę w szkole prowadzić będą Beata i Iza z klasy I B.

 • „DRZEWNIAK” GRA W ORKIESTRZE

  Nasza szkoła  przyłączyła sięw tym roku  do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Szkoła przekazała na licytację prace plastyczne, które napłynęły na konkursy adresowane do uczniów szkół gimnazjalnych z okazji II edycji Dnia Dobrych Aniołów. Wśród ofiarowanych prac znalazły się pomysłowe, fantazyjne anioły przestrzenne oraz przepiękne rysunki. Autorami  licytowanych prac są uczniowie radomszczańskich szkół gimnazjalnych. Anioły, które zawsze kojarzą się z dobrem i pięknem, spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony radomszczan i otworzyły hojne serca uczestników licytacji. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży prac plastycznych w kwocie 1120 zł zasiliły konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jesteśmy dumni, że swoim wkładem w WOŚP  przyczyniliśmy się do niesienia pomocy potrzebującym, a taki cel przyświeca fundacji  Jurka Owsiaka.

 • 12 stycznia 2016r w ramach kolejnej XIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju w Honorowym Krwiodawstwie ,,Młoda krew ratuje życie"odbyła się druga akcja poboru krwi. Wzięło w niej udział 26 uczniów, którzy oddali 11 litrów 700 ml krwi. W pierwszej akcji  29 września 2015r uczestniczyło15 uczniów i 1 nauczyciel oddając 7 litrów 200 ml krwi.

  Kolejna planowana jest za 2 miesiące. Wszystkim honorowym krwiodawcom serdecznie dziękujemy, jednocześnie zapraszamy kolejne pełnoletnie osoby do podzielenia się z potrzebującymi tym niezastąpionym lekiem.

  Akcję zorganizował opiekun SK PCK Małgorzata Lewandowska oraz pielęgniarka szkolna Marzena Włodarczyk przy współpracy z Punktem Krwiodawstwa w Radomsku.

 • Aktualizacja danych

  15.01.2016 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Plan lekcji

  W zakładce "Plan Lekcji" dostepny jest plan zajęć obowiązujący od 18 stycznia 2016r.

 • 06.01.2016

  Znalezione obrazy dla zapytania orszak trzech króliJuż po raz czwarty ulicami naszego miasta przemaszerował Orszak Trzech Króli. W barwnym korowodzie wzięli udział także uczniowie naszej szkoły, którzy reprezentowali orszak Króla Baltazara.

 • 22.12.2015

  Znalezione obrazy dla zapytania jasełkaOstatni dzień nauki przed świętami tradycyjnie przeznaczony był na spotkania przy "wigilijnym" stole, życzenia i wspólne kolędowanie.  W świąteczny nastrój wprowadzili nas uczniowie przedstawiając program słowno-muzyczny poświęcony wydarzeniom, od których rozpoczęła się nowa era - Narodzinom Jezusa. 

 • Wesołych Swiąt Bożego Narodzenia

  Tradycyjnie jak co roku
  sypią się życzenia wokół.
  Większość życzy świąt obfitych
  i prezentów znakomitych,
  a ja życzę, moi mili,
  byście święta te spędzili
  tak jak każdy sobie marzy,
  że mu kiedyś sie przydarzy.
  Może cicho bez hałasu
  wyjeżdżając gdzieś do lasu,
  może w gronie swoich bliskich
  jedząc karpia z wspólnej miski,
  może gdzieś tam w ciepłym kraju
  czując się jak Adam w raju,
  może lepiąc gdzieś bałwana,
  jeśli śnieg popada z rana.
  Może tak jak to lubicie
  licząc dziury na suficie,
  sami zresztą chyba wiecie,
  gdzie najlepiej się czujecie.
  Takie dla Was mam życzenia
  w dniu Bożego Narodzenia.

 • W dniu 17 grudnia 2015 roku odbyły się Powiatowe Warsztaty Popularnonaukowe dla Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych „Bioróżnorodność – jesteśmy na TAK” zorganizowana pod patronatem Starosty Powiatu Radomszczańskiego Pana Andrzeja Pluteckiego. W trakcie uroczystości Pani Monika Guz z Nadleśnictwa Radomsko wygłosiła wykład  „Bioróżnorodność a ekosystemy leśne”. Młodzież mogła również zapoznać się
  z „Wpływem odpadów niebezpiecznych na bioróżnorodność” – wykład Magdaleny Jurek
  z PGK sp. z o. o. w Radomsku. Ważnym elementem spotkania był Turniej Wiedzy do którego uczniowie przystąpili w 2-osobowych zespołach reprezentujących szkoły gimnazjalne. Tradycyjne odbyły się Warsztaty dla młodzieży w trakcie których uczniowie przeprowadzili ciekawe doświadczenia. Podczas warsztatów rozstrzygnięte zostały również konkursy:
  - dla uczniów szkół gimnazjalnych w kategorii:
  Poster „Bioróżnorodność a działalność człowieka”
  I miejsce – Weronika Skalik ZSG nr 5, op.  Anna Potyrała
  II miejsce – Anna Machaj ZSG nr 5, op.  Anna Potyrała
  III miejsce – Dominika Panicz ZSG nr 5, op.  Anna Potyrała
  Wyróżnienie – Wiktoria Otolińska ZSG nr 5, op.  Anna Potyrała
  Wyróżnienie – Izabela Szczepańska ZSG nr 5, op.  Anna Potyrała
  Turniej Wiedzy „Bioróżnorodność - jesteśmy na TAK”
  I miejsce – Dominik Iskrzyński, Szymon Rudowski ZSG nr 2, op. Alina Chmielewska  
  I miejsce – Zuzanna Trojanowska, Igor Bareła ZSG nr 6, op. Katarzyna Suchan  
  I miejsce – Agata Klimczyk, Marta Konopka ZSG nr 7, op. Aleksandra Chowaniec  
  Wyróżnienie Aleksandra Cieślik, Patrycja Pietras ZSG nr 5, op.  Anna Potyrała

  - dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu radomszczańskiego w kategorii:  
  - Plakat „Bioróżnorodność”
  I miejsce –  Sara Korczak II LO, op. Małgorzata Panicz
  II miejsce -  Michał Czerwiński ZSDiOŚ, op. Joanna Ferenc
  III miejsce – Adrianna Marczyk II LO, op. Agnieszka Krawczyk - Broszkowska
  Wyróżnienie – Anna Kucharczyk II LO, op. Małgorzata Panicz
  Wyróżnienie – Kinga Zagaj ZSE, op. Julita Starostka
  Wyróżnienie – Alicja Podolska II LO, op. Agnieszka Krawczyk - Broszkowska

  - Poster „Bioróżnorodność a działalność człowieka”
  I miejsce – Piotr Zając II LO, op. Agnieszka Krawczyk - Broszkowska
  II miejsce – Jakub Kowalczyk ZSE-E, op. Justyna Fontowicz
  III miejsce – Barbara Ciosk II LO, op. Agnieszka Krawczyk – Broszkowska
  Wyróżnienie – Błażej Gryglewski ZSDiOŚ, op. Joanna Ferenc
  Wyróżnienie – Krystian Załogowski II LO, op. Agnieszka Krawczyk - Broszkowska
  Celem spotkania było zwrócenie uwagi na problemy związane z bioróżnorodnością
  i odpowiedzialną gospodarką oraz ich skutki dla obecnych i przyszłych pokoleń.
  Warsztaty powstały dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Radomsku, Urzędu Miasta Radomska, PGK sp. z o. o. w Radomsku oraz Nadleśnictwa Radomsko.  
  Fundatorem nagród dla laureatów było Starostwo Powiatowe w Radomsku i Urząd Miasta Radomska. Upominki młodzież otrzymała również od Nadleśnictwa Radomsko.  
  Koordynatorem Warsztatów była Joanna Ferenc a współorganizatorami Katarzyna Misiak i Magdalena Aleksandrowicz.

 •  

  W dniu 15 grudnia 2015 roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi  podczas uroczystej Gali zorganizowanej w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi  podsumował Konkursy ogłoszone w 2015 roku. Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku został laureatem V edycji Konkursu EKOSZKOŁA za rok szkolny 2014/2015, zajmując I miejsce w województwie łódzkim w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Nagrodę dla szkoły otrzymała Pani Dyrektor Agnieszka Łukomska wraz z uczniami. Nagrodę odebrała również pani Joanna Ferenc zajmując I miejsce - EKOBELFER w kategorii szkół ponadgimnazjalnych województwa łódzkiego. Celem Konkursu było wyłonienie i nagrodzenie najbardziej aktywnych szkół, prowadzących działalność na polu edukacji ekologicznej i propagujących tematykę ochrony środowiska oraz uhonorowanie nauczycieli za zrealizowane działania i rozpowszechnienie dobrych przykładów w tym zakresie. W uroczystej Gali podsumowującej konkursy WFOŚiGW szkoła zaprezentowała Ekologiczny Pokaz Mody przygotowany z odpadów. 

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku
  ul. Brzeźnicka 22
  97-500 Radomsko
  e-mail: z_s_d@wp.pl
 • 44 682 23 78
  44 682 23 95

Galeria zdjęć