Menu


 
 

 • Egzaminy poprawkowe - sierpień

 • Arkusze i dzienniki

  W związku z niebecnością p.W.Nowak  wypełnione arkusze i dzienniki należy złożyć w sekretariacie dla uczniów.

 • 27.06.2014

  27 czerwiec to ostatni dzień roku szkolnego 2013/2014. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego pani dyrektor wręczyła świadectwa i nagrody wyróżniającym się uczniom. Były też podziękowania za całoroczną pracę oraz życzenia atrakcyjnych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.

  D.Solarik

 • Egzaminy zawodowe

  23.06.2014

  W czerwcu uczniowie klas technicznych i zasadniczych przystąpili do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe'

  D. Solarik

 • Zakończenie roku szkolnego - klasy zasadnicze

  13.06.2014

  Kolejni uczniowie opuścili mury naszej szkoły. W piątek, 13 czerwca, pożegnaliśmy uczniów trzecich klas zawodowych. Podczas szkolnej uroczystości w sali gimnastycznej, pani dyrektor wręczyła wyróżniającym się uczniom świadectwa i nagrody książkowe za sukcesy w nauce i wyniki sportowe. Teraz przed absolwentami egzamin zawodowy, a w dalszej perspektywie kontynuacja nauki lub znalezienie swojego miejsca na rynku pracy.

  D.Solarik

 • Aktualizacja danych

  25.06.2014 Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • EKO-Szkoła Cięcina k/Węgierskiej Górki

  30.05.2014

  W dniach 26-30.05.2014r. grupa 23 uczniów naszej szkoły przebywała w Cięcinie (Beskid Żywiecki) na 5-ciodniowym wyjeździe ekologicznym "Szkoła u źródeł". Był to już piąty nasz pobyt w tym pięknym zakątku Polski i piąty udział w Projekcie ekologicznym "EKO-Szkoła". Tym razem wędrowaliśmy szlakami w okolicy Cięciny, zwiedziliśmy też fort obronny z okresu II wojny światowej - schron "Wędrowiec" w Węgierskiej Górce oraz Muzeum Browaru w Żywcu. Uczestniczyliśmy również w zajęciach ekologicznych, poznawaliśmy walory przyrodnicze, faunę i florę Beskidów, ale przede wszystkim uczyliśmy się jak chronić środowisko i co każdy z nas może zrobić dla poprawy świadomości ekologicznej.

  D.Solarik

 • Wycieczka do Dobrodzieńskiej Fabryki Mebli w Dobrodzieniu

  W dniu 27 maja 2014 roku uczniowie ZSDiOŚ w Radomsku uczestniczyli w zajęciach
  w Dobrodzieńskiej Fabryce Mebli w Dobrodzieniu, gdzie zapoznali się z procesem produkcji mebli tapicerowanych oraz logistyką procesów produkcji i dystrybucji w zakładzie. Młodzież zwiedziła również budynek Dobroteki - salonu, w którym znajduje się bogata kolekcja wyposażenia  nowoczesnych wnętrz, wzorcownia, audytorium i sala konferencyjna, salonik historyczny, czytelnia, mebel relaksacyjny oraz „Apartament Przyszłości”.
   
  Wycieczka do JuraParku - Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie
  Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia również JuraParku w Krasiejowie. Na pokładzie Kapsuły Czasu przemierzyli 300-metrowy Tunel Czasu – czyli podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata, powstanie pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego. Obejrzeli również wędrówki kontynentów, zmiany klimatyczne i największe kataklizmy w dziejach naszej planety. Dalej młodzież wędrowała z przewodnikiem Ścieżką Edukacyjną, która  prowadziła przez teren wyrobiska (1,5 km), gdzie rozmieszczone są rekonstrukcje naturalnej wielkości mezozoicznych gadów i płazów. Znajduje się tu prawie 70 gatunków – około 200 modeli, dzięki czemu JuraPark jest największym tego typu obiektem w Europie. Wzdłuż trasy zwiedzania rozmieszczone są liczne plansze z informacjami, fotografiami środowisk roślinnych oraz miejsc odkryć szczątków dinozaurów. Kolejnym etapem wycieczki był Pawilon Paleontologiczny, zabezpieczający skamieniałości płazów i gadów, które można oglądać przez przeszkloną podłogę. Jest to jedyne muzeum na świecie, które stoi nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym. Prehistoryczne Oceanarium pozwoliło z kolei zapoznać się z formami istniejącego wówczas życia w wodach. Uwieńczeniem wyjazdu była chwila relaksu i wspólna zabawa w Parku Rozrywki…

  galeria zdjęć>>>   

 • Delegacja z kraju "kwitnącej wiśni"

  W dniu 14.05.2014 roku naszą szkołę odwiedziła delegacja z kraju "kwitnącej wiśni". Japońscy przedstawiciele firmy MAKITA obserwowali proces nauki uczniów, kształcących się w zawodzie stolarz oraz technik technologii drewna, z wykorzystaniem elektronarzędzi ich firmy. Uczniowie mieli możliwość podzielenia się spostrzeżeniami nt. nauki w szkole oraz pracy z elektronarzedziami firmy MAKITA. Goście z zainteresowaniem obejrzeli również wystawę drzew bonsai przygotowaną przez nauczyciela praktycznej nauki zawodu Pana Artura Rabendę.

  Spotkanie było efektem współpracy szkoły z wieloletnim partnerem  - P.P.U.H "DESPOL. - TECHNIK" Sp. j.

  GALERIA ZDJĘĆ >>


   

 • Pod znakiem "kuchni kopernikańskiej" 23 maja przebiegał Dzień Patrona naszej Szkoły. Uczniowie zaprezentowali pokaz gastronomiczny i krótką część artystyczną. Po części artystycznej młodzież "drzewniaka", zaproszeni goście oraz nauczyciele uczestniczyli w koncercie rock'owym zorganizowanym przez nauczyciela praktycznej nauki zawodu Pana Artura Rabenda, który uczestniczy w trzech projektach muzycznych tj. w zespołach "GRYF", "EDDIE" i "GARRAG". W jednym z utworów prezentowantch przez zespół "GRYF" wystąpiła gościnnie nauczycielka naszej szkoły Pani Edyta Sewerynek - Skóra, która zaśpiewała piosenkę z repertuaru zespołu "BAJM". Podczas święta nagrody odebrali laureaci konkursów z słynnym astronomem w roli głównej (wyniki poniżej), a statuetkę Kopernika, którą przyznajemy od dwóch lat zasłużonym dla naszej szkoły firmom i instytucjom, Pani dyrektor  Agnieszka Łukomska wręczyła przedstawicielce Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

  Oto wyniki konkursów:

  Szkolny konkurs na prezentację multimedialną "Kuchnia kopernikańska, czyli co jadł Mikołaj Kopernik?"
  I miejsce - Patryk Polanin - kl. I b
  II miejsce - Patrycja Czaińska - kl.III Tf
  III miejsce - Ewelina Dziegieć - kl.I Tb

  Konkurs cukierniczy- "Piernik Kopernika"
  I miejsce - Sylwia Sierszeń - kl.III Tf
  II miejsce - Piotr Starostecki - kl.I b
  III miejsce - Anna Ogonowska - kl. I Tb


  Drużynowy konkurs cukierniczy - "Piernikowe wariacje"
  I miejsce - Ewelina Bujacz, Ewelina Drożdżowska - kl.II T
  II miejsce - Paulina Piekarska, Sara Kaleta, Kinga Głowacka, Monika Grabowska, Marta Piszer - kl. II T
  III miejsce - Marlena Zawadzka, Paulina Jazowska - kl. II t

  Szkolny konkurs wiedzy o patronie szkoły Mikołaju Koperniku
  I miejsce - Marta Ciborowska - kl. III Tl
  II miejsce - Kamila Rogozińska - kl. II T
  III miejsce - Aneta Stępień - kl.III T

  Konkurs plastyczny pt.
  "Portret Kopernika"
  I miejsce - Kamil Szafruga - kl. I Tb
  II miejsce - Mateusz Perczyński - kl. I a
  III miejsce - Paulina Fałda - kl. III Tf

  Konkurs plastyczny "Fryzura w stylu Mikołaja Kopernika"
  I miejsce - Aleksandra Pułanik - kl. II T
  II miejsce - Angelika Zywert - kl.II f
  III miejsce - Agnieszka Bedka - kl. II T
  Wyróżnienie: Kinga Nożownika - kl. II T

  GALERIA ZDJĘĆ >>(w opracowaniu)

 • Współpraca szkoły z Centrum Dystrybucji JYSK

  07.05.2014

  Już po raz kolejny Centrum Dystrybucji JYSK w Radomsku złożyło uczniom naszej szkoły atrakcyjną ofertę współpracy. Uczniowie klas trzecich i tegoroczni absolwenci kształcący się w zawodzie technik logistyk, którzy podczas praktyk zawodowych w CD JYSK uzyskali uprawnienia operatora wózka widłowego, będą mieli możliwość podjęcia pracy wakacyjnej oraz odbycia staży absolwenckich.

    W ten sposób młodzież może wykorzystać w praktyce wiedzę nabytą w szkole oraz zdobyć doświadczenie tak bardzo cenione przez pracodawców i na rynku pracy.

  A. Orlikowska

 • 10 lat Polski w Unii Europejskiej

  W naszej szkole działa Szkolny Klub Europejski, który prowadzi działalność pozalekcyjną uczniów zainteresowanych tematyką europejską prowadzony przez mgr Annę Nowak. W związku z 10-tą rocznicą wstąpienia Polski do UE przedstawiamy korzyści, jakie odniosła cała społeczność szkolna z przynależności Polski do UE..

  WIĘCEJ >>


   

 • Matura 2014

  06.05.2014

  5 i 6 maja odbyły się pisemne egzaminy maturalne z języka polskiego i matematyki. W kolejnych dniach maturzyści zmierzą się z testami z języków obcych oraz wybranych przedmiotów ogólnokształcących na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. 

          

  D.Solarik

 • Międzynarodowa wymiana młodzieży-Hiszpania 2014r.

 • X RADOMSZCZAŃSKIE OBCHODY DNIA ZIEMI 2014 „Zmieniaj nawyki- nie klimat”

  W dniu 25 kwietnia 2014 roku o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku odbyły się  Obchody Dnia Ziemi 2014  „Zmieniaj nawyki- nie klimat” zorganizowane pod patronatem Starosty Powiatu Radomszczańskiego Pana Roberta Zakrzewskiego.

    Uroczystości towarzyszyła prezentacja wygłoszona przez p. Magdalenę Jurek - pracownika Działu Ochrony Środowiska przy PGK sp. z o. o. w Radomsku oraz p. Izabeli Randak pracownika Nadleśnictwa Radomsko.

    Podczas Uroczystości rozstrzygnięte zostały konkursy dla przedszkolaków z Radomska w kategorii: 

  - plakat „Globalne ocieplenie”

  I miejsce – PP nr 10

  II miejsce – PP nr 1

  III miejsce – PP nr 6

  Wyróżnienie – PP nr 9

  Wyróżnienie – PP nr 5

   

  - konkurs „Zmieniaj nawyki aby ochronić klimat

  I miejsce – PP nr 5

  II miejsce – PP nr 1

  III miejsce – PP nr 10

  Wyróżnienie – PP nr 6

  Wyróżnienie – PP nr 3

  Wyróżnienie – PP nr 9

   

  W trakcie Dnia Ziemi 2014 odbył się również ekologiczny QUIZ dla przedszkolaków

  Uroczystość powstała dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Radomsku, Urzędu Miasta w Radomsku, PGK sp. z o. o. w Radomsku i Nadleśnictwa Radomsko.

  Organizatorami przedsięwzięcia były p.:

  Katarzyna Misiak

  Magdalena Aleksandrowicz

  Wioletta Nowak          

  Joanna Farenc   

  GALERIA ZDJĘĆ >>           


         

 • Zakończenie roku szkolnego uczniów klas maturalnych

  25.04.2014

  25 kwietnia odbyła się w szkole uroczystość pożegnania uczniów klas maturalnych. Uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce, świadectwa i nagrody książkowe wręczyła pani dyrektor. Dyplomy i puchary otrzymali też uczniowie, którzy uzyskiwali sukcesy sportowe lub wyróżnili się działając charytatywnie. Były też podziękowania i gratulacje dla rodziców wyróżnionych maturzystów. I oczywiście podziękowania oraz kwiaty dla dyrekcji i nauczycieli. Teraz przed naszymi absolwentami jeden z najważniejszych sprawdzianów w życiu - egzamin maturalny.  

     D.Solarik

 • Zmiana planu od 28 kwietnia

  Od poniedziałku - 28 kwietnia obowiązuje nowy plan lekcji (dostępny na stronie internetowej w zakładce "plan lekcji".  W.N.

 • 16.04.2014

  Tradycyjnie w ostatnim dniu przed przerwą wiosenną, w szkole odbyła się uroczystość przygotowująca nas do zbliżających się świąt Wielkiej Nocy. Uroczystość przygotowała pani Bogusława Rokita wraz z uczniami klasy II t.

  D.Solarik

 • 16 kwietnia - godziny zajęć

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku
  ul. Brzeźnicka 22
  97-500 Radomsko
  e-mail: z_s_d@wp.pl
 • 44 682 23 78
  44 682 23 95

Galeria zdjęć