• Aktualności

      • XII Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

      • 6 grudnia 2019 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się drugi etap XII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W etapie okręgowym reprezentowali naszą szkołę laureaci pierwszego etapu Artur Maj oraz Dawid Mały z klasy III A, Olimpijczykom życzymy powodzenia i kwalifikacji do finału.

      • Mikołajki

      • Był dzisiaj u nas Mikołaj! Rozdawał slodycze - to znaczy, że nie jesteśmy tacy źli :)

      • Unihokej chłopców

      • W dniu 5 grudnia 2019 r. odbyły się zawody powiatowe w unihokeju chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Szelka Szymon, Pukacz Filip, Idziak Krystian, Łuszczyński Patryk, Niedźwiecki Mateusz, Kuta Krzysztof, Jafra Piotr, Nowak Jakub i Bremerski Kamil. W rywalizacja drużynowej uczestniczyły niemal wszystkie szkoły średnie z naszego powiatu. Chłopcy nasi stanęli na wysokości zadania i w efekcie końcowym zdobyli III miejsce. Gratulacje.

      • Spotkanie z byłym żołnierzem

      •  W dniu 02.12.19 uczniowie klasy 1Ag uczestniczyli w spotkaniu z p. Pawłem Kałdońskim- byłym żołnierzem. Uczestniczy z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji na temat jego specyficznej pracy , która miała charakter żołnierskiej służby, która pełna była poświęceń. Wymagała ciągłej pracy nad sobą, samodyscypliny, pokonywania słabości, siły charakteru, odwagi i życiowej zaradności. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań odnoszących się głównie do służby. Opracowała Aleksandra Nowakowska

      • Wycieczka Mikołajkowa klasy I Ag

      • 5 grudnia uczniowie klasy 1Ag pod opieką wychowawcy p. R. Drozdek i p. A. Orlikowskiej wybrali się na Mikołajową wycieczkę do Częstochowy. Zaczęli od spaceru alejami NMP i zwiedzania Klasztoru na Jasnej Górze. Kolejnym punktem programu była projekcja filmu w kinie Cinema City pt. "1800 gramów". Następnie uczniowie udali się na miejskie lodowisko. Dla niektórych była to pierwsza przygoda na lodzie, a niektórzy jeździli prawie jak "zawodowcy". Wszyscy w dobrych humorach, aktywnie spędzali czas. Wycieczka była dobrą okazją do integracji klasy, propagowania aktywnego stylu życia i oczywiście dobrą zabawą. Wszyscy zadowoleni i zrelaksowani wrócili do domu planując kolejną tym razem zagraniczną wycieczkę.

      • "Logistyka dla technika"

      • Dziś w ramach kolejnego, trzeciego już spotkania z cyklu "Logistyka dla technika" uczniowie klasy 1Ag i 3A uczestniczyli webinarium 🖥 pt. "Czas pracy kierowcy" 🚛 🚛 🚛 prowadzonego przez eksperta dr. hab. Macieja Stajniaka.

      • Dzień z profilaktyką

      • W ramach szkolnego Dnia z profilaktyką ph. "Alternatywy dla uzależnień", uczniowie klas pierwszych wzięli udział w spotkaniu z pracownikiem PSEE - p. Anną Szablewską oraz p. Agnieszką Kropisz z radomszczańskiej Policji. Próbując alkogogli, uczniowie mieli też możliwość przekonać się, jak zachowuje się człowiek po spożyciu alkoholu. Obejrzeli również spektakl profilaktyczny "Przyszłość", celem którego było zachęcenie ich do rozwijania swoich zainteresowań i poszukiwania pasji.

      • Otrzęsiny uczniów klas pierwszych

      • W dniu 28 listopada uczniowie klas pierwszych wzięli udział w "otrzęsinach", który to zwyczaj jest już w naszej szkole tradycją. "Pierwszaki" zostały poddane kilku próbom - uczniowie zmierzyli się w różnych konkurencjach indywidulanych lub zespołowych. Były to między innymi: zjedzenie jabłka, wykonanie rysunku i wypicie mleka (z talerzyka) bez pomocy rąk, wyścigi "taczek", taniec z miotłą, dmuchanie balona czy jak najgłośniejsze zaśpiewanie piosenki o szkole. W tym roku punkty dla klasy mogli też zdobyć wychowawcy (opiekunowie) klas. Ich zadaniem było zjedzenie cytryny plasikową łyżeczką oraz pomaganie uczniom w śpiewaniu. Rywalizację klas branżowych wygrali uczniowie klasy I bg, natomiast klas technicznych - kl. I

      • Andrzejkowo-Katarzynkowy poczęstunek

      • W dniu 27 listopada, z okazji Andrzejkowo-Katarzynkowych imienin, Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły słodki poczęstunek przy muzyce.  Było bardzo miło i sympatycznie, ale przede wszystkim - pysznie słodko. 

      • Szkoła do hymnu

      • Szanowni Państwo, w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła do hymnu".

       W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania.

      • Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

      • Miło nam poinformować, że do 2 etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznań zakwalifikiwali się Dawid Mały oraz Artur Maj - uczniowie klasy 3A. W Olimpiadzie brało udział prawie 10 000 uczniów z całej Polski. Gratulujemy wiedzy i życzymy szczęścia w dalszych etapach 👌🍀

      • Zwiedzaliśmy Rezydencje Królewskie w Warszawie

      • W dniu 19 listopada druga grupa uczniów odbyła wizytę w Warszawie. Oprócz zwiedzania Pałacu w Łazienkach i Zamku Królewskiego, uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej nt. "Tadeusz Kościuszko - bohater dwóch kontynentów". Po spacerze na Starym Mieście, odwiedzili jeszcze Wilanów, gdzie obejrzeli iluminację świetlno-muzyczną Królewski Ogród Światła. Pobyt w stolicy wywarł na wszystkich ogromne wrażenie.

      • Akcje Honorowego Krwiodawstwa i DKMS

      • Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której będzie potrzebował krwi czy szpiku: może to być wypadek lub choroba. Krew czy szpik możemy dostać tylko od kogoś innego.
       19 listopada 2019r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przyłączyli się do organizowanych akcji. Łącznie 15 uczniów i 1 nauczyciel (chętnych było znacznie więcej - z różnych względów nie zostali zakwalifikowani ), oddało 7 litrów 200 ml życiodajnego płynu. W akcji DKMS wzięło udział 6 uczniów i 3 nauczycieli. Oprócz zbiórek krwi na terenie szkoły nasi uczniowie również oddają krew w oddziale  terenowym RCKiK mieszczącym się w radomszczańskim szpitalu. Organizację szkolnej zbiórki krwi przygotowały p. M. Lewandowska i A. Strychalska- opiekunki Szkolnego Koła PCK a akcję DKMS- uczennice II LO.

       DZIĘKUJEMY dawcom krwi i potencjalnym dawcom szpiku!

        

      • Logistyczna wycieczka dydaktyczna

      • 15 listopada uczniowie klasy 3 oraz przedstawiciele klas 2 i 4 technik logistyk pod opieką nauczycieli J. Ferenc, A. Orlikowskiej oraz A. Głowackiej wybrali się na dydaktyczną wycieczkę do Poznania. Gościli w murach Wyższej Szkoły Logistyki, gdzie została im zaprezentowana uczelnia i sposób jej funkcjonowania, bali udział w zajęciach w nowoczesnym laboratorium RFID oraz grze logistycznej, w której musieli pochylić się nad trudnym zadaniem polegajacym na formatowaniu ładunków. Przyszli logistycy świetnie poradzili sobie z praktyczną częścią zajęć. Szybko i sprawnie rozwiązali zadania wykazując się nie tylko wiedzą, ale również umiejętnością pracy w grupach. Na najlepszą grupę czekały drobne upominki. Po zajeciach na uczelni wszyscy udali się do współpracującej z Wyższą Szkołą Logistyki firmy Geis w podpoznańskich Gądkach, gdzie zapoznali się z funkcjonowaniem dużej, nowoczesnej firmy logistycznej, w której wizyta zakończyła się quizem logistycznym z drobnymi upominkami. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie stadionu Lecha Poznań. Uczestnicy zobaczyli między innymi: Salę Konferencyjną, poziom boiska wraz z ławkami rezerwowych, Lożę Prezydencką, skyboxy, areszt oraz Trybunę Prasową. Wycieczkę uważamy za bardzo udaną. Uczestnicy wrócili do domu nieco zmęczeni, ale zadowoleni.

      • Pierwsza pomoc

      • Warsztaty pierwszej pomocy w przedszkolu Pod Zielonym Ludkiem W piątek 15 listopada na zaproszenie PP nr4 nasze wolontariuszki SK PCK Sandra Mucha i Angelika Kocik ( z klasy II TC) wraz z panią Małgorzatą Lewandowską poprowadziły godzinne warsztaty dla grupy 6- latków. Dzieci ćwiczyły nie tylko na fantomach, ale również zobaczyły jak należy opatrzyć drobne rany, czy jak ułożyć osobę nieprzytomną w pozycję boczną bezpieczną.

      • Super Wiewiórka

      • Wolontariusze naszego SK PCK ruszyli z programem edukacyjnym do przedszkoli. Uczniowie klas pierwszych ( I ag, I Cp, I Bg) zrzeszeni w Szkolnym Kole PCK prowadzą 17 h cykl zajęć dla 6- latków pt,, Super Wiewiórka", ucząc dzieci zachowań prozdrowotnych i proekologicznych. Program ten w Publicznym Przedszkolu nr 1 realizuje w dwóch grupach na zmianę 6 wolontariuszy a w PP nr 3 w jednej grupie 3 uczennice. W pracy z dziećmi wykorzystywane są bezpłatne materiały od PCK – książki, kolorowani oraz naklejki. Z pewnością dla dzieci to ciekawe spotkania, ale i dla naszej młodzieży interesujące doświadczenie. Życzymy miłych spotkań i efektywnej pracy z dziećmi!

      • Wycieczka do Warszawy - Rezydencje Królewskie

      • W dniu 14 listopada uczniowie klas I ag i I bg zwiedzali Warszawę: Pałac w Łazienkach, Zamek Królewski i Ogród Światła w Wilanowie.

       Wszystkie zwiedzane obiekty zrobiły na uczniach duże wrażenie, ale zdecydowanie najbardziej podobała się iluminacja świetlna w Ogrodach Wilanowskich.

        

      • Wojewódzka Gala 100 - lecia Polskiego Czerwonego Krzyża

      • We wtorek 12 listopada 2019r podczas uroczystej Gali 100- lecia PCK w Łodzi rozstrzygnięto konkursy organizowane w ramach obchodów pn. 100 lat wszędzie dla wszystkich, w którym nasza uczennica Natalia Nowak z klasy IV ta uzyskała tytuł Super Wolontariusza Szkolnego Koła PCK Województwa Łódzkiego. W nagrodę otrzymała także bon podarunkowy do Empiku na kwotę 300 zł. Natomiast pani Małgorzata Lewandowska, opiekun SK PCK w Drzewniaku a także społeczny prezes OR PCK w Radomsku została uhonorowana okolicznościowym medalem w dowód uznania za wieloletnią aktywną działalność na rzecz rozwoju PCK.

      • Akcja Szkolnego Klubu Wolontariusza "Pomagamy schroniskom"

      • Czas na małe podsumowanie dotychczasowej akcji "Pomagamy schroniskom" prowadzonej przez członków Szkolnego Klubu Wolontariusza. Już pierwsza zbiórka monet, w pierwszych dniach września, pozwoliła na opłacenie zobowiązania WIRTUALNEJ ADOPCJI naszego podopiecznego w schronisku - psa BENO, na okres 4 miesięcy (IX-XII 2019). Ponadto, podczas dwóch miesięcy akcji (wrzesień-październik) zebraliśmy monety na sumę ponad 200 zł - zakupiliśmy karmę dla psów i kotów, którą zawieźliśmy do Schroniska dla bezdomnych zwierząt (ul. Spacerowa). Nie byłoby to wszystko mozliwe bez WASZEJ POMOCY. Dziękujemy wszystkim darczyńcom. Jesteście wspaniali!!!

       Zbiórkę monet prowadziły uczennice z klas II C i IV C.