• '
    • Aktualności

            • Warsztaty kulinarne i fryzjersko - kosmetyczne

            • 6 marca  2024r. kolejny raz gościliśmy na CKZ podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomsku oraz ich opiekunów p. Annę Kucharską i p. Małgorzatę Łyczko.

              Tym razem nasi Goście wzięli udział w warsztatach kulinarnych i fryzjersko- kosmetycznych. Uczniowie klasy 2C pod opieką p. Jolanty Lorent i p. Beaty Niewidziajło-Waloch przygotowali razem z gośćmi słodki poczęstunek oraz przekąski z ciasta drożdżowego i francuskiego. Natomiast w pracowni fryzjerskiej uczniowie z klasy 1B i 2B pod okiem p. Anny Owczarek i p. Anny Nowak wykonali chętnym osobom: strzyżenia włosów, uczesania, makijaże i malowanie paznokci.

              Warsztaty upłynęły w miłej atmosferze. Nasi goście wyszli od nas upiększeni, najedzeni i uśmiechnięci:-)

            • Dzień Stolarza - Zawody Strzeleckie

            • Podczas tegorocznych obchodów Dnia Stolarza odbędzie się szereg ciekawych inicjatyw - będą zawody strzeleckie, zlot motocykli i pojazdów terenowych czy pokaz szybowca. Ale to jeszcze nie koniec atrakcji - będzie też poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich Borowianki i kiełbasa z grilla. Zapraszamy do wzięcia udziału w tych działaniach.  

            • Będzie nowa bieżnia sportowa ze skocznią

            • Na terenie boiska szkolnego powstanie bieżnia ze skocznią w dal. Inwestycję uda się wykonać dzięki dotacji z programu „Infrastruktura Sportowa Plus” Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Budowa bieżni to inicjatywa wicestarosty Małgorzaty Lewandowskiej. Z pewnością zwiększy to atrakcyjność zajęć sportowych i bezpieczeństwo naszych uczniów. Bieżnia ze skocznią ma powstać jeszcze w tym roku szkolnym.

            • Sala fitness już gotowa

            • Można już korzystać z naszego nowego nabytku - sali fitness. Zachęcamy do mniej lub bardziej intensywnych ćwiczeń, by poprawić sobie kondycję po zimie i zrzucić nadmiar kilogramów.

            • Warsztaty w pracowni Lip Lab

            • W dniu 04.03.2024r. uczniowie kl. 1B, 2B, 4B wzięli udział w warsztatach w pracowni Lip Lab podczas, których przygotowywali spersonalizowaną szminkę. Na początku warsztatów uczniowie poznali zasady analizy kolorystycznej i na podstawie własnych potrzeb, preferencji i typu kolorystycznego urody, stworzyli wspólnie z konsultantką szminkę. Wybrali bazę, unikalny kolor, zapach, smak, inne dodatki, jak np. brokat. To było niezapomniane doświadczenie, można było rozbudzić swoją wyobraźnię.

              Bulwary nad Wisłą, to kolejny punkt naszej wycieczki, pomnik Syrenki - symbol Warszawy, a w oddali PGE Narodowy.

              To był bardzo miło spędzony czas :)

            • Wiosenna zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt

            • Szkolny Klub Wolontariusza organizuje wiosenną zbiórkę karmy dla bezdomnych psów i kotów, do Schroniska dla zwierząt na ul. Spacerowej. Bardzo prosimy o przynoszenie karmy zakupionej osobiście przez Was, do opiekunów SzKW - p. Rokity i p. Solarik. Wolontariusze SzKW będą też w najbliższych dniach zbierać monety na zakup karmy - odwiedzą Was w klasach - prosimy o przyłączenie się do tej akcji, która będzie trwać do 20 marca. Zwierzaczki w Schronisku czekają na naszą pomoc. Pamiętajcie - DOBRO WRACA :) 

            • Turniej strzelecki z okazji "Dnia Kobiet"

            • W dniu 08.03.2024 zapraszamy wszystkie Panie oraz dziewczęta naszej szkoły do udziału w wirtualnym pojedynku strzeleckim ,,Mistrzyni celnego oka". Zapisy prowadzą M. Aleksandrowicz, R. Drozdek. Start godzina 9.00. Serdecznie zapraszamy.

            • Sportowy sukces uczennicy naszej szkoły

            • Bardzo miło nam poinformować, że uczennica klasy 1B Julia Kurowska zawodniczka klubu RSB Nokaut Radomsko, wywalczyła awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, czyli Mistrzostwa Polski Kadetów.

              Julia świetnie spisała się w swoich walkach, kończąc je wszystkie przed czasem, tym samym budząc sportowy apetyt na kolejne zwycięstwa i tytuły mistrzowskie. Gratulujemy i życzymy Julii dalszych sukcesów.

            • To już WIOSNA !!!

            • Cieszymy się, że na przyszkolnych rabatach zakwitły pierwsze krokusy. Teraz będziemy wyglądać irysów, które posadziliśmy jesienią koło altanki, realizując akcję IRYSOMANIA   :)  :)  :)

            • Nasz udział w obchodach Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

            • 1 marca odbyły się miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość ta miała miejsce pod pomnikiem Konspiracyjnego Wojska Polskiego i Żołnierzy "Warszyca". Nas reprezentowała młodzież klas mundurowych ze Sztandarem Szkoły. 

              Natomiast w szkole uczniowie trzech klas wysłuchali prelekcji "Pamięć o Żołnierzach Wyklętych" i wzięli udział w projekcji filmu "Wyklęty". Fabuła filmu nawiązuje do historii ostatniego żołnierza niezłomnego - Józefa Franczaka, ps. "Lalek", który zginął w walce z komunistami w 1963 roku, 18 lat po wojnie.

              W dn. 3 marca kilkoro uczniów szkoły wzięło udział w XII edycji ogólnopolskiego Biegu Tropem Wilczym. Bieg o długości 1963 m jest symbolicznym odniesieniem do roku w którym zgniął w walce ostatni Żołnierz Wyklęty.

            • 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

            • Żołnierze wyklęci - żołnierze niezłomni to polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne; antykomunistyczny, niepodlagłościowy ruch partyzancki, stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej Zwiazkowi Radzieckiemu, toczący walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce.

              Liczbę członków wszystkich organizacji i grup konspiracyjnych szacuje się na 120–180 tysięcy osób. W ostatnich dniach II wojny światowej na terenie Polski działało 80 tysięcy partyzantów antykomunistycznych. Ostatni Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak "Lalek" zginął w obławie w 1963 roku, 18 lat po wojnie.

            • Wręczenie Dyplomów Stypendystom Premiera

            • W dn. 29 lutego w Auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Stypendystą Premiera może zostać uczeń, który osiągnął świadectwo z wyróżnieniem z najwyższą średnią ocen w swojej szkole i wzorowe zachowanie. W naszej szkole te kryteria spełniła Martyna Jurek - uczennica kl. IV B. Tym samym Martyna znalazła się w gronie 248 najzdolniejszych uczniów województwa łódzkiego. Gratulujemy i życzymy Martynie powtórzenia sukcesu w tym roku szkolnym.

            • Warsztaty z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomsku

            • W dniu 28.02.2024r. gościliśmy na CKZ podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomsku wraz z opiekunami Martą Przywłowską oraz Mariuszem Krupskim. Uczniowie klasy IIbs  pod opieką nauczycieli poprowadzili warsztaty, które miały na celu integrację oraz przybliżenie zawodu - stolarz. Czas upłynął w miłej atmosferze, a goście opuścili naszą szkołę zadowoleni. Uczestnicy warsztatów  zabrali ze sobą wykonane przez siebie prace.

            • Stylizacje paznokci w wykonaniu uczniów klas 1B i 2B

            • Dzień Kobiet za pasem!!! Uczniowie kl. 1B i 2B na zajęciach z podstaw kosmetyki, przygotowali stylizacje paznokci z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Stylizacja baby boomer i ombre w połączeniu z maleńkimi wzorami to ładne, nietuzinkowe połączenie, a pomysłów jest dużo. To pierwsze zajęcia naszych uczniów, są chętni do ćwiczeń, mają pomysły i plany na przyszłość, aby doskonalić dalej umiejętności w zakresie stylizacji paznokci i zdobyć dodatkowe kwalifikacje. Niebawem damy o sobie znać z innej okazji, może już z większym doświadczeniem.

              Gratulacje za zaangażowanie!!!

            • Praca

            • Na stronie praca.pl właśnie pojawiły się nowe artykuły, które naszym zdaniem są warte uwagi. Treści w nich zawarte opisują specyfikę zatrudnienia na platformie wiertniczej i stacji polarnej. Pracę znajdą tu fachowcy z różnych specjalizacji, od kucharza po informatyka, a także medyka. Odpowiadamy także na najbardziej nurtujące pytania:

              - Jakie cechy charakteru sprawdzą się w pracy na stacji polarnej?

              - Ile pracuje się na stacji polarnej?

              - Na czym polega praca na platformie wiertniczej?

              - Jakie są wady i zalety pracy na platformie wiertniczej?

              Bardzo serdecznie zapraszamy się do zapoznania z tekstami i poszerzenia swojej wiedzy o pracy na stacji polarnej i platformie wiertniczej:

              https://www.praca.pl/poradniki/rynek-pracy/platforma-wiertnicza-praca,warunki,wymagania,uprawnienia,zarobki,kurs_pr-2030.html

              https://www.praca.pl/poradniki/rynek-pracy/stacja-polarna-praca,obowiazki-zawodowe,zarobki,rekrutacja_pr-8290.html

              Serdecznie zapraszamy do lektury!

            • Konkurs wiedzy o prawie pracy i bhp

            • W dniu 27-02-2024 w Łodzi odbył się regionalny etap ogólnopolskiego konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowali Oliwia Jasak i Piotr Pisarek z kl.IV B. Opiekunem uczniów jest pan Paweł Gębicz.

               

            • Logistyka przyszłości

            • 28 lutego, w drugim dniu XV Konferencji logistycznej ph. "Logistyka przyszłości" gościliśmy wykładowców z Politechniki Częstochowskiej, Akademii Jana Długosza w Częstochowie oraz firmy Ontex Polska Sp. z o.o.

              Wykład nt. dlaczego warto uczyć się języka obcego poprowadził Pan mgr Wlodimir Kedzierski, lektor Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie.

              Wykład odbywał się w języku angielskim i skupiał się na istotności nauki języków obcych w dzisiejszym świecie. Pan Kedzierski podzielił się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem, prezentując liczne argumenty przemawiające za korzyściami płynącymi z posiadania umiejętności komunikacji w obcym języku.

              Dzięki temu spotkaniu nie tylko pogłębiliśmy naszą świadomość na temat znaczenia nauki języków obcych, ale także zyskaliśmy dodatkową motywację do rozwijania naszych umiejętności lingwistycznych.

              Serdecznie dziękujemy Panu Wlodimirowi Kedzierskiemu za inspirujący wykład!

              Warsztaty przeprowadzone przez firmę Ontex Polska reprezentowaną przez Pana Arkadiusza Sypniewskiego, Panią Karolinę Górską oraz Panią Elżbietę Nalepę-Madej, wprowadziły nas w tematykę łańcucha dostaw.

              Podczas prezentacji zgłębialiśmy skomplikowane procesy Supply Chain na przykładzie firmy Ontex, uwydatniając kluczowe zależności między poszczególnymi działami i ich wpływ na logistykę. Interaktywna część - Case Study dotycząca planowania potrzeb materiałowych zaangażowała uczestników w dogłębną dyskusję nad zagadnieniem.

              Uczniowie mieli okazję zmierzyć się z rozwiązaniem zadania dotyczącego sposobu wyprodukowania produktów i dostarczenia ich do klientów.

              Serdecznie dziękujemy Panu Arkadiuszowi Sypniewskiemu, Pani Karolinie Górskiej oraz Elżbiecie Nalepie-Madej za bardzo wartościowe warsztaty!

              Firma Ontex Radomsko

            • Konkurs plastyczny "Warto jest żyć, bo....."

            • Wzięliśmy udział w konkursie plastycznym ph. "Warto jest życ, bo....", który ogłosił Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Do szkolnego koordynatora konkursu wpłynęło 37 prac. Wszystkim dziękujemy za udział. O wynikach konkursu poinformujemy w terminie późniejszym.

            • Laureaci konkursów towarzyszących XV Konferencji Logistycznej

            • Konkurs na plakat/poster pt. „Logistyka przyszłości” - dla uczniów szkół podstawowych z Powiatu Radomszczańskiego:

              Miejsce 1: Mateusz Kociuga PSP nr 4 Radomsko

              Miejsce 2: Miłosz Więcek ZSP w Chrzanowicach

              Miejsce 3: Oliwier Guziana PSP nr 6 w Radomsku

              Wyróżnienia:

              Szymon Poteralski ZSP w Chrzanowicach,

              Patrycja Makowska PSP nr 4 w Radomsku

              Konkurs Logistyczna gra terenowa - dla uczniów szkół podstawowych z Powiatu Radomszczańskiego:

              Logistyczna gra terenowa:

              Miejsce 1. PSP nr 7 w Radomsku drużyna nr 2

              Miejsce 2. ZSP Chrzanowice drużyna nr 1.

              Miejsce 3. ZSP Chrzanowice drużyna nr 4.

              Wyróżnienie: PSP nr 6 w Radomsku drużyna nr 1.

              Konkurs Quiz Logistyczny - dla uczniów ZSDiOŚ w Radomsku:

              Miejsce 1: Piotr Marczyk z klasy VAp,

              Konkurs Esej Logistyczny - dla uczniów ZSDiOŚ w Radomsku:

              Miejsce 1: Hubert Kędra z klasy IA

            • XV Konferencja logistyczna "Logistyka przyszłości"

            • 27 lutego 2024 roku w ramach XV Konferencji Logistycznej pod hasłem „Logistyka Przyszłości” gościliśmy uczniów szkół podstawowych z powiatu radomszczańskiego. Patronat nad tym wydarzeniem objęła Starosta Powiatu Radomszczańskiego Pani Beata Pokora.

              Uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych rywalizowali ze sobą w logistycznej grze terenowej złożonej z konkurencji: rebusy, krzyżówka, kody QR, segregacja odpadów, dostarczanie ładunków na czas, formowanie ładunków, planowanie tras i wiele innych. Gra okazała się nie tylko dobra zabawą, ale również umożliwiła im bliższe poznanie specyfiki zawodu logistyka.

              Uczniowie klas logistycznych z innowacją wojskową przygotowali pokaz technik interwencji, a uczniowie klas podstawowych mogli również spróbować swoich sił w wirtualnej strzelnicy pod kierunkiem Pana Roberta Drozdka.

              Jesteśmy wdzięczni za wsparcie finansowe, rzeczowe oraz catering i serdecznie dziękujemy sponsorom XV Konferencji Logistycznej, którymi byli: Powiat Radomszczański, Ontex Polska Sp. z o.o., Cordis Logistics Sp. z o. o., Hotel Porto, Restauracja Metalurgia, siłownia XTREME FITNESS.