• '
    • Aktualności

            • Nasz udział w obchodach Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

            • 1 marca odbyły się miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość ta miała miejsce pod pomnikiem Konspiracyjnego Wojska Polskiego i Żołnierzy "Warszyca". Nas reprezentowała młodzież klas mundurowych ze Sztandarem Szkoły. 

              Natomiast w szkole uczniowie trzech klas wysłuchali prelekcji "Pamięć o Żołnierzach Wyklętych" i wzięli udział w projekcji filmu "Wyklęty". Fabuła filmu nawiązuje do historii ostatniego żołnierza niezłomnego - Józefa Franczaka, ps. "Lalek", który zginął w walce z komunistami w 1963 roku, 18 lat po wojnie.

              W dn. 3 marca kilkoro uczniów szkoły wzięło udział w XII edycji ogólnopolskiego Biegu Tropem Wilczym. Bieg o długości 1963 m jest symbolicznym odniesieniem do roku w którym zgniął w walce ostatni Żołnierz Wyklęty.

            • 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

            • Żołnierze wyklęci - żołnierze niezłomni to polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne; antykomunistyczny, niepodlagłościowy ruch partyzancki, stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej Zwiazkowi Radzieckiemu, toczący walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce.

              Liczbę członków wszystkich organizacji i grup konspiracyjnych szacuje się na 120–180 tysięcy osób. W ostatnich dniach II wojny światowej na terenie Polski działało 80 tysięcy partyzantów antykomunistycznych. Ostatni Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak "Lalek" zginął w obławie w 1963 roku, 18 lat po wojnie.

            • Wręczenie Dyplomów Stypendystom Premiera

            • W dn. 29 lutego w Auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Stypendystą Premiera może zostać uczeń, który osiągnął świadectwo z wyróżnieniem z najwyższą średnią ocen w swojej szkole i wzorowe zachowanie. W naszej szkole te kryteria spełniła Martyna Jurek - uczennica kl. IV B. Tym samym Martyna znalazła się w gronie 248 najzdolniejszych uczniów województwa łódzkiego. Gratulujemy i życzymy Martynie powtórzenia sukcesu w tym roku szkolnym.

            • Warsztaty z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomsku

            • W dniu 28.02.2024r. gościliśmy na CKZ podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomsku wraz z opiekunami Martą Przywłowską oraz Mariuszem Krupskim. Uczniowie klasy IIbs  pod opieką nauczycieli poprowadzili warsztaty, które miały na celu integrację oraz przybliżenie zawodu - stolarz. Czas upłynął w miłej atmosferze, a goście opuścili naszą szkołę zadowoleni. Uczestnicy warsztatów  zabrali ze sobą wykonane przez siebie prace.

            • Stylizacje paznokci w wykonaniu uczniów klas 1B i 2B

            • Dzień Kobiet za pasem!!! Uczniowie kl. 1B i 2B na zajęciach z podstaw kosmetyki, przygotowali stylizacje paznokci z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Stylizacja baby boomer i ombre w połączeniu z maleńkimi wzorami to ładne, nietuzinkowe połączenie, a pomysłów jest dużo. To pierwsze zajęcia naszych uczniów, są chętni do ćwiczeń, mają pomysły i plany na przyszłość, aby doskonalić dalej umiejętności w zakresie stylizacji paznokci i zdobyć dodatkowe kwalifikacje. Niebawem damy o sobie znać z innej okazji, może już z większym doświadczeniem.

              Gratulacje za zaangażowanie!!!

            • Praca

            • Na stronie praca.pl właśnie pojawiły się nowe artykuły, które naszym zdaniem są warte uwagi. Treści w nich zawarte opisują specyfikę zatrudnienia na platformie wiertniczej i stacji polarnej. Pracę znajdą tu fachowcy z różnych specjalizacji, od kucharza po informatyka, a także medyka. Odpowiadamy także na najbardziej nurtujące pytania:

              - Jakie cechy charakteru sprawdzą się w pracy na stacji polarnej?

              - Ile pracuje się na stacji polarnej?

              - Na czym polega praca na platformie wiertniczej?

              - Jakie są wady i zalety pracy na platformie wiertniczej?

              Bardzo serdecznie zapraszamy się do zapoznania z tekstami i poszerzenia swojej wiedzy o pracy na stacji polarnej i platformie wiertniczej:

              https://www.praca.pl/poradniki/rynek-pracy/platforma-wiertnicza-praca,warunki,wymagania,uprawnienia,zarobki,kurs_pr-2030.html

              https://www.praca.pl/poradniki/rynek-pracy/stacja-polarna-praca,obowiazki-zawodowe,zarobki,rekrutacja_pr-8290.html

              Serdecznie zapraszamy do lektury!

            • Konkurs wiedzy o prawie pracy i bhp

            • W dniu 27-02-2024 w Łodzi odbył się regionalny etap ogólnopolskiego konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowali Oliwia Jasak i Piotr Pisarek z kl.IV B. Opiekunem uczniów jest pan Paweł Gębicz.

               

            • Logistyka przyszłości

            • 28 lutego, w drugim dniu XV Konferencji logistycznej ph. "Logistyka przyszłości" gościliśmy wykładowców z Politechniki Częstochowskiej, Akademii Jana Długosza w Częstochowie oraz firmy Ontex Polska Sp. z o.o.

              Wykład nt. dlaczego warto uczyć się języka obcego poprowadził Pan mgr Wlodimir Kedzierski, lektor Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie.

              Wykład odbywał się w języku angielskim i skupiał się na istotności nauki języków obcych w dzisiejszym świecie. Pan Kedzierski podzielił się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem, prezentując liczne argumenty przemawiające za korzyściami płynącymi z posiadania umiejętności komunikacji w obcym języku.

              Dzięki temu spotkaniu nie tylko pogłębiliśmy naszą świadomość na temat znaczenia nauki języków obcych, ale także zyskaliśmy dodatkową motywację do rozwijania naszych umiejętności lingwistycznych.

              Serdecznie dziękujemy Panu Wlodimirowi Kedzierskiemu za inspirujący wykład!

              Warsztaty przeprowadzone przez firmę Ontex Polska reprezentowaną przez Pana Arkadiusza Sypniewskiego, Panią Karolinę Górską oraz Panią Elżbietę Nalepę-Madej, wprowadziły nas w tematykę łańcucha dostaw.

              Podczas prezentacji zgłębialiśmy skomplikowane procesy Supply Chain na przykładzie firmy Ontex, uwydatniając kluczowe zależności między poszczególnymi działami i ich wpływ na logistykę. Interaktywna część - Case Study dotycząca planowania potrzeb materiałowych zaangażowała uczestników w dogłębną dyskusję nad zagadnieniem.

              Uczniowie mieli okazję zmierzyć się z rozwiązaniem zadania dotyczącego sposobu wyprodukowania produktów i dostarczenia ich do klientów.

              Serdecznie dziękujemy Panu Arkadiuszowi Sypniewskiemu, Pani Karolinie Górskiej oraz Elżbiecie Nalepie-Madej za bardzo wartościowe warsztaty!

              Firma Ontex Radomsko

            • Konkurs plastyczny "Warto jest żyć, bo....."

            • Wzięliśmy udział w konkursie plastycznym ph. "Warto jest życ, bo....", który ogłosił Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Do szkolnego koordynatora konkursu wpłynęło 37 prac. Wszystkim dziękujemy za udział. O wynikach konkursu poinformujemy w terminie późniejszym.

            • Laureaci konkursów towarzyszących XV Konferencji Logistycznej

            • Konkurs na plakat/poster pt. „Logistyka przyszłości” - dla uczniów szkół podstawowych z Powiatu Radomszczańskiego:

              Miejsce 1: Mateusz Kociuga PSP nr 4 Radomsko

              Miejsce 2: Miłosz Więcek ZSP w Chrzanowicach

              Miejsce 3: Oliwier Guziana PSP nr 6 w Radomsku

              Wyróżnienia:

              Szymon Poteralski ZSP w Chrzanowicach,

              Patrycja Makowska PSP nr 4 w Radomsku

              Konkurs Logistyczna gra terenowa - dla uczniów szkół podstawowych z Powiatu Radomszczańskiego:

              Logistyczna gra terenowa:

              Miejsce 1. PSP nr 7 w Radomsku drużyna nr 2

              Miejsce 2. ZSP Chrzanowice drużyna nr 1.

              Miejsce 3. ZSP Chrzanowice drużyna nr 4.

              Wyróżnienie: PSP nr 6 w Radomsku drużyna nr 1.

              Konkurs Quiz Logistyczny - dla uczniów ZSDiOŚ w Radomsku:

              Miejsce 1: Piotr Marczyk z klasy VAp,

              Konkurs Esej Logistyczny - dla uczniów ZSDiOŚ w Radomsku:

              Miejsce 1: Hubert Kędra z klasy IA

            • XV Konferencja logistyczna "Logistyka przyszłości"

            • 27 lutego 2024 roku w ramach XV Konferencji Logistycznej pod hasłem „Logistyka Przyszłości” gościliśmy uczniów szkół podstawowych z powiatu radomszczańskiego. Patronat nad tym wydarzeniem objęła Starosta Powiatu Radomszczańskiego Pani Beata Pokora.

              Uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych rywalizowali ze sobą w logistycznej grze terenowej złożonej z konkurencji: rebusy, krzyżówka, kody QR, segregacja odpadów, dostarczanie ładunków na czas, formowanie ładunków, planowanie tras i wiele innych. Gra okazała się nie tylko dobra zabawą, ale również umożliwiła im bliższe poznanie specyfiki zawodu logistyka.

              Uczniowie klas logistycznych z innowacją wojskową przygotowali pokaz technik interwencji, a uczniowie klas podstawowych mogli również spróbować swoich sił w wirtualnej strzelnicy pod kierunkiem Pana Roberta Drozdka.

              Jesteśmy wdzięczni za wsparcie finansowe, rzeczowe oraz catering i serdecznie dziękujemy sponsorom XV Konferencji Logistycznej, którymi byli: Powiat Radomszczański, Ontex Polska Sp. z o.o., Cordis Logistics Sp. z o. o., Hotel Porto, Restauracja Metalurgia, siłownia XTREME FITNESS.

            • Konkurs "Żołnierze Wyklęci - Obudźcie Polskę"

            • 26.02.2024 roku odbył się w Opocznie etap regionalny konkursu ''Żołnierze Wyklęci - Obudźcie Polskę". W X edycji tego konkursu na tym etapie wzięło udział 130 uczniów, z naszej szkoły byli to: Martyna Jurek i Nikola Latosińska z kl. 4 B, Damian Piechowicz z kl. 5 Ap oraz Bartosz Nowak z kl. 4 A. Gratulacje!

            • Mobilne śniadanie wielkanocne

            • Do wszystkich, którym nie jest obojętny los osób samotnych!!!  

              Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów Naszej Szkoły do wsparcia swoim zaangażowaniem akcji  Śniadanie Wielkanocne”, które zostanie zorganizowane przez Stowarzyszenie „Naturalny Sukces – Pomaga” samotnym mieszkańcom Radomska. 

              Zachęcamy wszystkich do zbiórki produktów tj.: 

              • kartka świąteczna, 

              • czekolada 100g, 

              • kawa rozpuszczalna 250g, 

              • herbata czarna Lipton 50g(25 saszetek)  

              Zbiórka będzie trwała do 25.03.2024r.  

              Produkty proszę przynosić do Katarzyny Krok sala 7C na CKZ lub Renaty Łągiewskiej na CKZ.  

              Wszyscy w nagrodę otrzymają punkty dodatnie. 

            • "Jak poruszać się po rynku pracy."

            • Dnia 19.02.2024 r.  kl. 3a BSIS wzięła udział na zajęciach z wychowawcą w spotkaniu z pracownikiem PUP z Radomska, p. M.Gielec doradcą zawodowym. Spotkanie odbyło się ph. " Jak poruszać się po rynku pracy."  Na wstępie pracownik PUP przedstawiła informacje ogólne o urzędzie jako powiatowej jednostce organizacyjnej, a teren jej działalności to obszar powiatu radomszczańskiego wraz z miastami Kamieńsk, Przedbórz, Radomsko i przyległe gminy.  Tematyka spotkania dotyczyła m.in. czym jest pośrednictwo pracy, jakiego typu pomoc oferuje urząd oraz kto i w jaki sposób może skorzystać z pośrednictwa pracy. Kierowane były pytania do uczniów, jakie mają plany po ukończeniu szkoły, czy wybrany zawód jest spełnieniem ich marzeń. Co zdecydują uczniowie? rozpocząć pracę w zawodzie, czy uczyć się dalej w branżowej szkole II stopnia. Przed nimi ważny egzamin !!! Trzymamy kciuki!!! 

            • Dzień Nauki Polskiej

            • 19 lutego obchodzimy Dzień Nauki Polskiej. W tym roku świętujemy piątą rocznicę ustanowienia nowego święta państwowego, które „stało się wyrazem najwyższego uznania dla dokonań rodzimych naukowców w ponad 1000-letniej historii naszego narodu i państwa”.

              Jako datę tego święta wyznaczono dzień urodzin Mikołaja Kopernika .

              W naszej szkole patronem tegorocznej uroczystości była Maria Skłodowska-Curie, ponieważ obchodzimy jej 90-tą rocznicę śmierci.

              Szkolne obchody tego święta odbyły się w Kinie za Rogiem.

              Po oficjalnym rozpoczęciu Pani Wicedyrektor Ewa Kościańska wręczyła dyplomy laureatom konkursów:

              - "Maria Skłodowska- Curie- portret":

              1 miejsce Natalia Rozbórska kl IA,

              wyróżnienie Wiktoria Szafruga kl IIIB

              - "Maria Skłodowska- Curie na Facebooku- plakat":

              1 miejsce kl IVB,

              wyróżnienie kl IIcw

              - "Wybitni Polscy Naukowcy- prezentacja multimedialna":

              1 miejsce Sandra Arkit kl IVA,

              wyróżnienie Ilona Góźdź kl IVB.

              Kolejnym etapem uroczystości był wykład o osiągnięciach wybitnych polskich naukowców XX wieku poprowadzony przez p. Milenę Zbroję i p. Aleksandrę Fras.

              Na koniec młodzież uczestniczyła w projekcji filmu "Maria Skłodowska-Curie"

              Dziękujemy za współpracę Pani Anicie Pawlak-Zygma.

            • Milionerzy

            • A na koniec tygodnia chcielibyśmy się podzielić fantastyczną  wiadomością: 16.02.2024 wzieliśmy  udział w nagraniach trzech odcinków „Milionerów”  💸💶💵💰💰 ❗️❗️❗️Mieliśmy okazję zobaczyć "od kuchni" jak wyglądają nagrania znanych programów telewizyjnych. Bycie uczestnikiem widowni dostarcza zdecydowanie więcej emocji niż oglądanie programu w zaciszu domowym.🎬📺🎥Program oparty na brytyjskim formacie „Who Wants to Be a Millionaire?” emitowany jest na antenie TVN. Prowadzącym program jest Hubert Urbański- aktor, dziennikarz, prezenter telewizyjny i radiowy.  Po zakończeniu nagrań zrobiliśmy sobie w studiu pamiątkowe zdjęcie z prowadzącym program. 

              Bądźcie gotowi, aby wkrótce zobaczyć nas na ekranach telewizorów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i świetną zabawę ;) 💪💪💪Opiekunami wyjazdu były Ewa Kościanska, Katarzyna Krok, Renata Wnuczek - Łągiewska, Aleksandra Orlikowska i Albina Marcinkowska.

            • II miejsce DZIEWCZĄT W MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W UNIHOKEJU.

            • Mówią, że sukcesy lubią się powtarzać, w poniedziałek witaliśmy w szkole Księdza Zbigniewa Wojtyska, który wywalczył Wicemistrzostwo Europy w Piłce Halowej Księży, a dziś nasze Dziewczęta w składzie: Kamila Stępień – bramkarka, Nicole Frach, Oliwia Kępa, Nikola Cipora, Marta Bączek, Julia Sadziak, Wiktoria Stefanek, Patrycja Wilczyńska, Julia Śliwińska, Maja Magiera oraz Lena Kuliberda zostały Wicemistrzyniami Województwa Łódzkiego w Unihokeju. Dziewczęta jak zwykle dały z siebie wszystko i w finale uległy tylko Wicemistrzyniom  Polski z ubiegłego roku. Dziewczęta jesteśmy z Was mega dumni. Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.