• Aktualności

      • Akcja charytatywna "Świąteczne pomaganie"

      • Włączyliśmy się w akcję MEN #Razem na Święta, którą Szkolny Klub Wolontariusza będzie prowadził w szkole do 17 grudnia. Kilkanaście osób już przekazało nam wykonane przez siebie kartki i ozdoby świąteczne oraz pierniczki. Kilku uczniów dostarczyło karmę dla zwierząt, którą wkrótce zawieziemy do schroniska. Bardzo, bardzo im za to dziękujemy. Liczymy na inicjatywę pozostałych uczniów - macie okazję sprawić komuś wielką radość. Jest jeszcze kilka dni - wygospodarujcie godzinkę i zróbcie coś ładnego. Czekamy na Wasze prace. 

      • "Elektrosprzęt w dobre ręce"

      • ZSDiOŚ co roku bierze udział w konkursie "Elektrosprzęt w dobre ręce". Dzięki rozpowszechnieniu wiedzy wśród młodzieży naszej szkoły o potrzebie recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, wszyscy bardzo aktywnie zaangażowali się w tą akcję. To pozwoliło zgromadzić odpowiednią ilość niepotrzebnych urządzeń i zająć II miejsce w V edycji konkursu.

      • Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna

      • Z przyjemnością informujemy, że do zawodów II stopnia V Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej zakwalifikowani zostali Jakub Bruzda i Michał Sobczyk z klasy 4A. Gratulujemy osiągniętego wyniku!

      • List do świętego Mikołaja

      • "List do Mikołaja" Konkurs został rozstrzygnięty Poniżej prezentujemy nagrodzone prace 

       Miejsce pierwsze

       Drogi Święty Mikołaju,

       Jakie jest moje największe marzenie? Nie mam marzeń o rzeczy materialne, chciałabym żeby wszyscy moi bliscy żyli w zdrowiu i szczęściu, chciałabym również żeby bliska mi osoba, która niedawno odeszła żyła sobie spokojnie tam u góry i miała się dobrze. Szczególnym marzeniem, które chciałabym spełnić to w przyszłości założenie rodziny i oddanie komuś tego co mi dawali obcy ludzie o dobrym sercu.. Miłości i bezpieczeństwa. A szalone marzenie? Zwiedzić większość  świata, podróżować i poznawać nowe kultury, nowych ludzi, zwyczaje w innych państwach. I to chyba na tyle z moich wszystkich marzeń, mam nadzieje, ze małymi krokami wszystko uda się spełnić ❤️

       Miejsce drugie

       Drogi Święty Mikołaju 

       Chciałabym żyć jak ptak i lecieć do góry, do gwiazd ,
       marzyć o wszystkim czym się da. 

       Być wolna jak ptak bo cały czas życie zaskakuje nas płata nam figle i ucieka coraz szybciej...

       Moje marzenia są duże jak podróże małe i duże. Lecieć na wymarzone wakacje Do Szwecji czy Wenecji, Paryż nie ważne  gdzie ważne, że z bliskimi osobami. 

       Mieć przyjaciół obok siebie i żyć jak w niebie,mieć przy sobie rodzinę bo przy niej każdy czuje się silniej.

       Marzyć o niebieskich migdałach i nie być głupkowata. Zdać prawo jazdy najlepiej jak się da i nie przynieść wstydu wam.

       Być kosmetyczką robić pazurki naszym dziewczynkom 

       Chciałabym dostać torebkę, ale na świecie jest coraz biedniej 

       W dzisiejszych czasach trzeba bardzo na siebie, bo może się to skończyć niezbyt pięknie. 

       Moim marzeniem jest pokonać 
       wirusa, ponieważ nikogo on nie rusza.
       Moim marzeniem jest również lot balonem lecieć do góry, do nieba a nawet na księżyc,bo zegar tylko tyka i czas szybko nam ucieka.
       Trzeba gonić za marzeniami i nie przejmować się wirusami.

       Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę. Zwycięzcom gratulujemy! 

      • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

      • 9 listopada 2020 roku Sztab 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, działający w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, rozpoczyna rekrutację wolontariuszy.Rejestracja odbywać się będzie drogą elektroniczną. Są dwa sposoby rejestracji;

       1.Pierwszy sposób online, jest najszybszy, najprostszy i BEZPIECZNY! BEZ WYCHODZENIA Z DOMU, BEZ DRUKOWANIA ZBĘDNYCH DOKUMENTÓW.

        • Należy kliknąć w link https://radomsko-5974.wosp.pl
        • Następnie (Zapisy wolontariuszy) kliknąć w Rejestracja onlie
        • Założyć konto
        • Przy wypełnianiu ankiety należy załączyć zdjęcie w formacie jpg. powyżej 800×600 pikseli (można je zrobić telefonem)

       2. Drugi sposób jest również elektroniczny ale bardziej tradycyjny i nie obędzie się bez drukowania i wizyty w MDK.

       • Na naszych stronach internetowych mdkradomsko.pl lub kulturamaglos.pl jest do pobrania ankieta, którą należy wydrukować i wypełnić DRUKOWANYMI LITERAMI, następnienależy ją zeskanować i przesłać do nas (wraz ze zdjęciem w formacie jpg. powyżej 800×600 pkseli. Przygotowując zdjęcie wzorujcie się na zdjęciu legitymacyjnym) na adres konkursy@mdkradomsko.pl
       • Po rejestracji z systemu wygenerowane zostanie oświadczenie wolontariusza, po które należy przyjść OSOBIŚCIE (osoby pełnoletnie) i podpisać w siedzibie Sztabu. Natomiast w przypadku osób NIEPEŁNOLETNICH do Sztabu zgłasza się kandydat na wolontariusza wraz z rodzicem lub prawnym opiekunem. Brak podpisów na oświadczeniu to brak identyfikatora i brak możliwości kwestowania podczas 29. Finału.
       • O sposobie zbierania podpisów będziemy informować indywidualnie

       ZACHĘCAMY DO REJESTRACJI ZA POMOCĄ PIERWSZEGO SPOSOBU – 100% ONLINE

       OBOWIĄZKOWO PROSIMY ZAPOZNAĆ SIĘ Z REGULAMINEM WOLONTARIUSZA. DO POBRANIA DOKUMENTY:

       Regulamin wolontariusza

       Ankieta wolontariusza

       Ostateczny termin rejestracji upływa z dniem 4 grudnia 2020 roku.O tym kto zostanie wolontariuszem decyduje kolejność zgłoszeń (Sztab może zarejestrować tylko 230 Wolontariuszy).Kwestujemy 10 stycznia 2021 roku.Hasło tegorocznego finału:„LARYNGOLOGIA, OTOLARYNGOLOGIA I DIAGNOSTYKA GŁOWY. FINAŁ Z GŁOWĄ”

       UWAGA!!!Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju nie ma możliwości zabrania oświadczenia do domu – musi być ono podpisane na miejscu w siedzibie SZTABU.Kontakt ze Sztabem: 501 019 310

      • Akcja MEN #"RazemNaŚwięta"

      • Szkolny Klub Wolontariusza zachęca wszystkich do włączenia się w świąteczne pomaganie. Każdy z Was może pomóc! Można wykonać kartkę świąteczną z życzeniami, upiec pierniczki, zrobić oryginalną ozdobę choinkową lub dekorację świąteczną - przekażemy je do zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej. Możecie też pomóc zwierzakom w schronisku - zrobić domek dla psa lub kota, kupić karmę, przekazać ciepłe koce. A może macie jakieś inne pomysły? Liczymy na Waszą pomysłowość i intencję twórczą. Akcja trwa do 17 grudnia. Chcemy też zgłosić szkołę do ogólnopolskiej akcji MEN #RazemNaŚwieta                                                                                                           Więcej informacji znajdziecie w Librusie.

      • 1 grudnia

      • Światowy Dzień Walki z AIDS –  obchodzony corocznie 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia od 1988 roku. Zgromadzenie Ogólne ONZ wyraziło swoją troskę w związku ze skalą pandemii, podkreślając znaczenie obchodów tego dnia w swojej rezolucji 43/15 z 1988 roku. Symbolem solidaryzowania się z ludźmi chorymi na AIDS jest czerwona wstążeczka.

      • 1 grudnia - Dzień z profilaktyką

      • Jak myślicie - jaki jest najczęściej podawany powód sięgania po używki? Ciekawość! Ale ta ciekawość może doprowadzić Cię do upadku. Najpierw tylko trochę się "poobijasz", ale w miarę wchodzenia w nałóg, Twoje życie zrobi się żałosne, w końcu nie będziesz mógł funkcjonować. Używki co prawda sprawiają, że poczujesz się lepiej, ale tylko przez chwilę; po jakimś czasie będzie tylko gorzej. Obejrzyj krótki film o uzależnieniu. I pomyśl, czy warto? Na pewno - NIE!

      • Andrzejki

      • Wszystkim Andrzejom z naszej szkoły jak i tym współpracującym z nami w dniu Ich święta życzymy dużo zdrowia, pogody ducha oraz uśmiechu na codzień Samorząd uczniowski

        

       Andrzeju, Andrzeju prosimy dziś Ciebie pozwól zobaczyć co pisane nam w niebie 

       https://wordwall.net/pl/resource/7690004

        

        

      • Wraca kształcenie praktyczne

      • Od 30 listopada 2020 r. będą prowadzone zajęcia w ramach praktycznej nauki zawodu w grupach umożliwiających zachowanie dystansu społecznego, w wybranych dniach tygodnia, w wymiarze nieprzekraczającym 10 godzin tygodniowo.

       Dotyczy to szkół prowadzących kształcenie zawodowe, centrów kształcenia zawodowego oraz placówek kształcenia ustawicznego realizujących praktyczną naukę zawodu w ramach kształcenia zawodowego lub ustawicznego.

       Przy zachowaniu zasad właściwych dla zakładów pracy możliwe będzie także prowadzenie praktycznej nauki zawodu u pracodawców lub w indywidualnych gospodarstwach rolnych.

       Uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami mogą odbywać praktyki u pracodawców, o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić zdrowiu młodocianego pracownika

       .Rozwiązania te przewiduje podpisane 24 listopada przez ministra edukacji nauki rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Rozporządzenie wchodzi w życie 30 listopada 2020 r.

       W związku z powyższym od poniedziałku do szkoły wracają uczniowie wszystkich klas na zajęcia praktyczne zgodnie z obowiązującym planem lekcji, a młodociani pracownicy po wcześniejszym uzgodnieniu z pracodawcą do zakładu pracy.

      • Akcja charytatywna Szkolnego Klubu Wolontariusza na rzecz Fundacji "Z Serca dla Serca"

      •  

       Czy pamiętacie, że włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Z Serca dla Serca" - budowy Domu Hospicyjnego dla dzieci w Kępie Zaleszańskiej koło Sandomierza? Nasza akcja trwa, zasady jej prowadzenia tylko trochę się zmieniły. Wciąż można dołączyć do zbiórki pieniędzy, możecie też przekazać jakiś ładny gadżet lub wziąć udział w "licytacji" fantów, która wkrótce się odbędzie.                                                                          Chore dzieci czekają na Waszą pomoc i liczą na WASZE DOBRE SERCA.

       Więcej informacji u opiekunów Szkolnego Klubu Wolontariusza - p. B.Rokity i p. D.Solarik.

        

      • Pomagamy zwierzętom w schronisku

      • Pomimo pandemii Szkolny Klub Wolontariusza nie zapomina o psach i kotach w Schronisku dla bezdomnych zwierząt. Na początku roku szkolnego udało się w szkole zebrać trochę drobnych monet, za które zakupiona została karma. Otrzymaliśmy podziękowania za pamięć i pomoc w tym trudnym dla wszystkich czasie.

      • Szkoła do hymnu

      • Szanowni Państwo Dyrektorzy, 

       w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Cieszę się, że tak wielu uczniów i nauczycieli uczciło w ten sposób Narodowe Święto Niepodległości.

       W tegorocznej akcji wzięło udział 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia! 

                                                                                                                                                      Z poważaniem

                                                                                                                          Anna OstrowskaRzecznik Prasowy MEN​​​​​​​

      • 14 listopada - Ogólnopolski Dzień Seniora

      • Pamiętaliśmy o Naszych Seniorach w Domu Pomocy Społecznej, którzy jutro obchodzą swoje święto. W przeddzień tego dnia, w imieniu całej społeczności szkolnej, przesłaliśmy Im życzenia płynące z głębi serca wraz z drobnym upominkiem w postaci storczyka i kosza słodyczy. Do tegorocznej inicjatywy Szkolnego Klubu Wolontariusza włączył się ksiądz Zbigniew, któremu bardzo dziękujemy.