• Aktualności

      • Nowe wyposażenie pracowni logistycznej

      • DRODZY UCZNIOWIE. Na pewno stęskniliście się już za szkołą, wierzcie, że szkoła za Wami też! A w szkole się dzieje! Już teraz czeka na Was nowe wyposażenie pracowni logistycznej - nowe komputery z wygodnymi fotelam oraz stoliki i krzesła. Zakup tego był możliwy dzięki udziałowi szkoły w programie "Drzewniak stawia na kompetentnych uczniów", który był dofinansowany z funduszy europejskich RPO na lata 2014-2020. Celem tego programu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych uczniów i doposażenie pracowni w sprzęt i środki dydaktyczne.

      • Komunikat

      • W związku ze zmianą terminów egzaminów maturalnych (komunikat dyrektora CKE z dnia 24 kwietnia 2020 r.), zatwierdzone dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych na czas matur pisemnych tj. 4. 5 i 6 maja 2020 r. ulegają zmianie na 8, 9 i 10 czerwca 2020 r.

       W dniach 4, 5 i 6 maja 2020 r. zajęcia odbywają się zdalnie. Dyrektor Agnieszka Łukomska

      • Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

      • 20 kwietnia 2020 r. (poniedziałek) samorząd województwa łódzkiego uruchomił Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży.

       Na telefony od młodych ludzi czekają specjaliści: psychologowie, psychoterapeuci, osoby specjalizujące się w interwencjach kryzysowych.

       Wsparcie można uzyskać dzwoniąc na numer 726 611 611 w godzinach 12.00 – 20.00. Z kolei od godziny 20.00 do północy specjaliści dyżurują na Snapchacie i Messengerze (pogadajmytutaj). W sumie to aż 12 godzin dyżuru dziennie – 7 dni w tygodniu!!!

       Telefon jest odpowiedzią i wsparciem w sytuacjach kryzysowych, które narastają wśród wielu młodych osób w okresie pandemii.

       Dzieci i młodzież uzyskają wsparcie w następujących obszarach:

       Stres i wydarzenia o traumatycznym potencjale (zaliczyć do nich można sam fakt wystąpienia pandemii)

       Dokonywanie samouszkodzeń

       Myśli, plany i zamachy samobójcze

       Konflikty i nieporozumienia

       Straty, w tym rozstania i żałoba

       Kryzysy wieku adolescencji.

       Telefon działać będzie w okresie od 20 kwietnia do 14 czerwca br.

       Samorząd Województwa Łódzkiego chce odpowiadać na potrzeby dzieci i młodzieży z województwa łódzkiego. Konieczność pozostania przez dzieci i młodzież w domach, zamknięcie, brak możliwości wychodzenia, korzystania z aktywności fizycznej, instytucji kultury, ale przede wszystkim brak kontaktu z rówieśnikami. Ciągłe przebywanie z osobami dorosłymi w ograniczonej przestrzeni życiowej.  Wszystkie te sytuacje związane z  brakiem zaspokojenia potrzeb powodują u młodych ludzi frustrację, niechęć do nauki, próby samodzielnego wyjścia z domu. Nieodnajdywanie się w nowych warunkach może przyczynić się do powstania lub pogłębienia się np. stanów kryzysu emocjonalnego. Młodzież nie ma z kim porozmawiać o tym co przeżywa, o swoich obawach, o swoim stanie psychofizycznym. Powstał więc pomysł uruchomienia „szybkiej linii pomocy”.

       Oferta wsparcia świadczonego w ramach Regionalnego Interwencyjnego Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży jest komplementarna z istniejącą siecią i ją wzmacnia, ale przede wszystkim wprowadza aktywności dotychczas nieprowadzone – pomoc przez media społecznościowe, telefon czynny w weekend, webinaria.

      • Pomoc w czasie pandemii

      • Urząd miasta w Radomsku szuka wolontariuszy, którzy rozniosą maseczki ochronne dla mieszkańców miasta. Wolontariusze, którzy chcieliby roznosić maseczki do skrzynek pocztowych radomszczan, proszeni są o kontakt telefoniczny - 44 681 00 00 lub 44 685 45 02.

       Wolontariusze zostaną wyposażeni w maseczki i rękawiczki ochronne.

      • Ogłoszenie Administratora

      • Dostęp do Librusa przez przeglądarkę jest darmowy. Generowanie nowego hasła jest bezpłatne, jedynie używanie aplikacji wymaga od użytkownika uiszczenia opłaty za pełen dostęp.