• Aktualności

      • Szkolenie z Glazela

      • W dniu 20.12.2018 r. uczennice klas II TB i III TB brały udział w szkoleniu z Glazela o tematyce makijaż wieczorowy.

      • Życzenia świąteczne i noworoczne

      • Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza złożyli wizytę pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej - mieszkańcom i pracownikom domu zawieźli życzenia świąteczne i upominki. Dziewczęta zaśpiewały też kilka kolęd, niektóre wspólnie z pensjonariuszami.

      • Wycieczka do Łodzi

      • 18 grudnia uczniowie klasy I C zrealizowali wreszcie, od dawna planowaną wycieczkę integracyjną. Pierwszym punktem programu była wizyta w Muzeum Kinematografii, gdzie uczestnicy wyjazdu mieli okazję zapoznać się z historią kina, ale też dziejami rodziny Schaiblerów- jednej z najbogatszych rodzin łódzkich przedsiębiorców przełomu XIX i XX wieku. Druga część wycieczki miała charakter sportowo-rekreacyjny - uczniowie odwiedzili Manufakturę (tu największym zainteresowaniem cieszyło się lodowisko) i Park Trampolin, gdzie mogli wyskakać się do woli. Szkoda, że godzina na trampolinach tak szybko upłynęła i trzeba było wracać do domu.

      • Wycieczka do Krakowa

      • W środę, 12 grudnia,część klasy III C wraz z opiekunkami, wybrała się na wycieczkę do Krakowa. Naszym głównym celem był jarmark świąteczny oraz legendarne szopki krakowskie, które zostały w tym roku wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Zobaczyliśmy pięknie przystrojony Rynek Główny, pełen świateł, ręcznie wykonywanych ozdób i świątecznych zapachów. Uczniowie mieli jeszcze chwilę zabawy w świetlnym labiryncie, gdzie zamienili się w wojowników. Zadowolone miny na zdjęciach najlepiej swiadczą o tym, że wycieczka się udała. J. Bogacz M. Muras

      • Warsztaty w Środowiskowym Domu Samopomocy

      • W piątek 14. 12. 2018r. uczennice kl. I a SBIS przeprowadziły warsztaty „ bombka europejska” w Środowiskowym Domu Samopomocy w Radomsku. Wraz z podopiecznymi ŚDS wykorzystując różnorodne materiały, wykonane zostały bombki, ozdoby i kartki świąteczne. Głównym celem spotkania było uwrażliwienie na tematykę europejską i rozwijanie zdolności plastycznych wśród podopiecznych. W planach kolejne spotkanie, mamy pomysły, zapał, energię i chętnie pomagamy innym.

        

      • Wycieczka przedmiotowa

      • W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 4 technik logistyk byli z wizytą w Urzędzie Miasta Radomska. Wysluchali prelekcji o gospodarce odpadami w gminie Radomsko, o zasadach organizacji imprez masowych oraz o tworzeniu rozkładów jazdy komunikacji miejskiej. Byla to doskonala okazja do utrwalenia wiadomości przed czekajacym ich za miesiąc egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe.

      • "Choinka Świątecznych Życzeń"

      • Pierwsze bombki na szkolnej choince intergacyjnej już się dzisiaj pojawiły. To ozdoby od uczniów klasy I b - w kolorach białym i czerwonym. Uczniowie tej klasy wraz z wychowawcą życzą wszystkim nauczycielom i uczniom rodzinnych, spokojnych i "białych" świąt. 

       Czekamy na następne "bombkowe" życzenia.

      • Był u nas Mikołaj !!!

      • Szkołę odwiedzil dziś Mikołaj - i to w jakim towarzystwie! Dla każdego miał małą rózgę, ale też słodki upominek. Z tego wniosek, że nie bylismy bardzo niegrzeczni. 

      • III Radomszczańska Gala Wolontariatu

      • 5 grudnia, w Dniu Wolontariusza uczestniczyliśmy w III Gali Wolontariatu - podsumowaniu działań charytatywnych w mieście ph. "Wolontariat...a jednak warto". Wyróżnieni wolontariusze otrzymali Statuetki, które zostały zaprojektowane przez nauczycielkę naszej szkoły panią Renatę Wnuczek-Łągiewską i wykonane pod jej kierunkiem z udziałem uczniów w zawodzie technik technologii drewna. Nasze działania charytatywne w ramach Szkolnego Klubu Wolontariusza wprawdzie nie zostały nagrodzone, ale najważniejsza jest satysfakcja z tego, że jesteśmy gotowi do pomocy. W tym szczególnym dniu szystkim wolontariuszom życzymy wytrwałości i kreatywności w niesieniu pomocy potrzebującym. 

       Był też podczas gali sukces będący udziałem naszej uczennicy - Sylwia Dziegieć (kl. IV A) zajęła I miejsce w konkursie plastycznym "Moje życie, mój wybór" i otrzymała atrakcyjną nagrodę.                                            Kulminacyjnym punktem III Gali Wolontariatu było spotkanie z Jankiem Melą - działaczem społecznym, założycielem fundacji pomagającej osobom poszkodowanym przez los, najmłodszym zdobywcą obu biegunów, któremu niepełnosprawność nie przeszkodziła w realizacji marzeń (znamy go z filmu "Mój biegun").

      • Wycieczka przedmiotowa

      • 22 października odbyła się wycieczka uczniów klasy III technik logistyk do firmy Press Glass w Radomsku. Uczniowie pod opieką p.Jolanty Lorent i p.Joanny Bogacz zwiedzili zakład największego producenta szyb specjalnych i zespolonych. Zapoznaliśmy się z historią firmy, ofertą  produkowanego asortymentu i procesem produkcji szyb. Uczniowie poznali dział HR, uczestniczyli w warsztatach związanych z rekrutacją i tworzeniem CV. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci w zakładzie i na długo pozostaną nam miłe wspomnienia. Dziękujemy!

      • Gala Wolontariatu Polskiego Czerwonego Krzyża 2018

      • We wtorek 4 grudnia w MDK w Radomsku uczestniczyliśmy w VII edycji Gali Wolontariatu PCK. Z okazji jubileuszu 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK pani dyrektor Agnieszka Łukomska odebrała dla szkoły okolicznościowy medal za wieloletnią aktywną działalność na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. PCK w Radomsku w roku jubileuszu 90- lecia swojej działalności podsumował roczną pracę i nagrodził najlepszych wolontariuszy i koła funkcjonujące na terenie powiatu radomszczańskiego.

       Warto podkreślić, że Statuetką Wolontariusza 2018 roku w kategorii szkół ponadgimnazjalnych nagrodzono także naszych uczniów: Weronikę Woszczyk ( z klasy III TB) i Karolinę Półrolę ( z klasy II TA) a wyróżnienia za społeczną pracę otrzymały: Monika Kot, Natalia Błaszczyk (z klasy III TC) i Natalia Nowak ( z II TA).

       Nasze Szkolne Koło PCK w konkursie na ,,Najaktywniejsze Szkolne Koło PCK 2018r” powiatu radomszczańskiego w kategorii szkoła ponagimnazjalna zdobyło wyróżnienie. Gratulujemy dziewczętom i dziękujemy wszystkim członkom SK PCK, krwiodawcom oraz osobom wspierającym za zaangażowanie podczas realizowanych akcji i kampanii czerwonokrzyskich na terenie naszej szkoły przy współpracy z lokalnym Oddziałem Rejonowym PCK w Radomsku. Opiekunami szkolnego koła są Małgorzata Lewandowska i Aneta Strychalska. Zapraszamy do współpracy.

        

        

        

      • Wojewódzki konkurs wiedzy o HIV/AIDS i STD

      • W dniu 29 listopada Łódzki Oddział Okręgowy PCK po raz czwarty zorganizował wojewódzki konkurs pod nazwą Włączmy się do wspólnego działania – razem przeciw AIDS”, nad którym patronat honorowy objął Marszałek Województwa Łódzkiego, Wojewoda Łódzki oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi. W auli, która została udostępniona przez partnera wydarzenia, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, zmierzyło się 86 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu szczegółowo sprawdzającego wiedzę uczestników na temat HIV/AIDS.
       Naszą szkołę reprezentowały uczennice wyłonione w drodze eliminacji szkolnych:
       Karolina Strzelczyk ( z klasy IV ta ) i Karolina Półrola ( z klasy II ta).  Celem konkursu był wzrost wiedzy wśród młodzieży dotyczącej zagrożeń związanych  z ryzykownymi zachowaniami, a także promocja dobrych zachowań prozdrowotnych w tym profilaktyka HIV/AIDS oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową.