• Z wizytą w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Radomsku

• Dziś odwiedziliśmy naszego podopiecznego w Schronisku dla bezdomnych zwierząt. Beno raczej nas nie poznał, albo był dzisiaj w kiepskim nastroju, jednak z pewnością ucieszy się z karmy, którą zawieźliśmy. Chyba za rzadko składamy mu wizytę. sad

• Wirtualna adopcja

•        Znalezione obrazy dla zapytania dumni obrazy       Miło nam, że nasza szkoła podawana jest jako przykład dla innych szkół.  Chodzi o wirtualną adopcję naszego pupila BENO ze schroniska dla bezdomnych zwierząt. Ale sami przeczytajcie - informacje na stronie radomskonaszemiasto, czytaj więcej

• Katecheza z Całunem Turyńskim

•     Znalezione obrazy dla zapytania całun turyński obrazy                        W dniu 22.01.2018r. uczestniczyliśmy w szkole w niecodziennym spotkaniu. Gościliśmy Misjonarkę świecką - panią dr Annę Krogulską, która przyjechała do nas z kopią Całunu Turyńskiego. Poprowadziła katechezę na temat tego drogocennego Płótna, które dla nas chrześcijan jest relikwią, zwierciadłem Ewangelii i obrazem miłości Boga do człowieka. Była to dla nas niezapomniana katecheza.

• Akcja charytatywna Stowarzyszenia Jasny Promyk Słońca

•     Znalezione obrazy dla zapytania stowarzyszenie jasny promyk słońca obrazy  Dziś mieliśmy okazję wykazać, jak dobre mamy serca. Odwiedziła naszą szkołę wolontariuszka ze Stowarzyszenia JASNY PROMYK SŁOŃCA z Częstochowy, która rozprowadzała "cegiełki" na rzecz podopiecznych fundacji - dzieci niepełnosprawnych i osób znajdujących sie w trudnej sytuacji życiowej. Największą empatię okazali uczniowie klasy II b, którzy zakupili najwięcej "cegiełek". Brawo dla nich!!! Przekazujemy podziękowania dla wszystkich uczniów, którzy włączyli się do tej akcji pomocy biednym i poszkodowanym przez los.

• Zajęcia wojskowe logistyków

• W środę 17 stycznia 2018 roku logistycy w ramach innowacji wojskowej uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych poprowadzonych przez pana Pawła Kałdońskiego.  Po prelekcji wprowadzającej młodzież w tajniki służby w jednostce specjalnej GROM oraz  podczas misji w Iraku      i w Afganistanie, uczniowie podjęli próbę wykonania kilku ćwiczeń praktycznych.  Zajęcia były bardzo ciekawe i interesujące.

• Bieg Tropem Wilczym w Radomsku

• 1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który zostal ustanowiony w 2010r. Od sześciu lat w całej Polsce, w tym samym czasie (w tym roku 4 marca) organizowany jest Bieg Tropem Wilczym, w naszym mieście taki bieg odbędzie się trzeci raz. Zachęcam do udziału w tym symbolicznym biegu upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych. Zapisy rozpoczęły się 17 stycznia. Chętni uczniowie mogą zglaszać się do pedagoga D.Solarik.

• Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

• W dniach 8 i 9 stycznia odbyły się zawody powiatowe w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowała drużyna  dziewcząt w składzie: Wiktoria Kamińska( klasa 2A), Weronika Berska  ( 2B) i Monika Kot( 2C) oraz drużyna chłopców w składzie: Bartosz Belica(4 T), Dominik Rusajczyk ( 3b) i Kamil Szczęsny ( 1A). Oba zespoły uzyskały III miejsce, chociaż walka była zacięta i niewiele brakło im do uzyskania drugiego miejsca.Gratulujemy.

Opiekunami młodzieży byli Małgorzata Lewandowska oraz Robert Drozdek.

• Konkurs wiedzy "Biblia i antyk - dwa źródła kultury europejskiej"

• Dnia 20 grudnia 2017 roku  odbył się szkolny konkurs wiedzy  ph:” Biblia  i antyk dwa źródła kultury europejskiej,”  który na stałe wpisał się w tradycję szkoły.  Łączy  on wiedzę z języka polskiego, religii i  kultury. W konkursie wzięło udział 28 uczniów klas technicznych i zawodowych.

W zadaniach  konkursowych znalazły się  pytania dotyczące zarówno znajomości budowy Biblii: Starego i Nowego Testamentu, jak i postaci, wątków, motywów z przypowieści biblijnych. Wiedza z języka polskiego dotyczyła pojęć takich jak: mity, bohaterowie najpopularniejszych mitów, bogowie greccy, związki frazeologiczne zaczerpnięte z antyku, cechy dramatu antycznego. Uczniowie znakomicie poradzili sobie z pytaniami konkursowymi.

W konkursie  najlepsi okazali się :

I miejsce - Jakub Rusajczyk  kl. II TA

II miejsce – Weronika Czaińska kl.Ic

III miejsce  - Nikodem Krawczyk kl.IIC i Robert Mazik kl.IIC

wyróżnienie- Natalia Błaszczyk kl.IIC

Gratulujemy zwycięzcom i  zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.  Organizatorkami konkursu były panie: Małgorzata Piotrowska i Bogumiła Rokita