• Powakacyjna akcja krwiodawstwa

• 27.09.2017r  po raz kolejny gościliśmy w szkole ekipę z Punktu Krwiodawstwa w Radomsku. Tym razem w powakacyjnej Akcji Honorowego Krwiodawstwa13-u uczniów oddało krew, choć chętnych było więcej. Najwięcej krwiodawców było z klasy III tl- 8 osób oraz 5 osób  z IV t. Łącznie zebraliśmy prawie 6 litrów krwi (5,850ml). Krew została przeznaczona na leczenie radomszczanina pana Michała Ziembińskiego.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach.

• 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków.
              Z tej okazji uhonorowano laureatów konkursów językowych, którym nagrody i dyplomy wręczyła Dyrektor szkoły - p. Agnieszka Łukomska. Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie dla nas wszystkich- podkreślała prowadząca spotkanie M. Kimel-nauczycielka języka niemieckiego. O znaczeniu uczenia się, idei wielokulturowości i tolerancji mówili także pozostali uczestnicy projektu „ Mobilna kadra-nowoczesna szkoła ”, realizowanego w ramach programu Erasmus+.
              Cała społeczność szkolna mogła zapoznać się z rezultatami zagranicznych mobilności. Efekty swoich działań w formie prezentacji multimedialnych zaprezentowali i opatrzyli szczegółowym komentarzem nauczyciele, biorący udział w kursach języka angielskiego- panie Joanna Ferenc i  Aleksandra Orlikowska, które wyjechały do Brighton, pani Ewa Kościańska i pan Andrzej Żak, którzy odbywali swój kurs w stolicy Zjednoczonego Królestwa oraz pan Janusz Przybył, przebywający dwa tygodnie na kursie w Bournemouth.
              Na „ raport ” z pozostałych trzech mobilności zagranicznych- kursów metodyczno-językowych zapraszamy pod koniec listopada. Małgorzata Kimel