• Szkolny Klub Wolontariusza

• Regulamin_Szkolnego_Klubu_Wolontariusza.doc

Radę SZKW stanowią uczennice klasy II TC: Natalia Błaszczyk, Monika Kot i Paulina Sroczyńska.

Działania Klubu podjęte w I półroczu r. szk. 2017/2018:

- akcja charytatywna "Ratujemy Piotrusia"

- akcja "Pomagamy schroniskom" - zbiórka monet na karmę dla zwierząt ze schroniska

- "Wirtualna adopcja" psa BENO - miesięczne wpłaty na rzecz naszego pupila w kwocie 30 zł

- wizyty w schronisku dla bezdomnych zwierząt (10.11.2017, 26.01.2018)

- rozprowadzanie "kalendarzyków" na rzecz Fundacji POMÓŻ I TY

Największą aktywnością podczas zbiórek wykazały się: Natalia Błaszczyk, Monika Kot i Paulina Sroczyńska.

W II półroczu kontynuowane były wszystkie dotychczasowe działania, a dodatkowo rozpoczęliśmy współpracę z Domem Pomocy Społecznej w Radomsku.  Młodzież wraz z opiekunami Klubu dwukrotnie złożyła wizytę w DPS: przed świętami Wielkanocnymi i w czerwcu, tuż przed rozpoczęciem wakacji, zawożąc upominki i własnoręcznie przygotowany słodki poczęstunek.

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/18, wyróżniające się wolontariuszki: Monika Kot i Paulina Sroczyńska otrzymały podziękowania i nagrody książkowe.

ROK SZKOLNY 2018/2019

Wrzesień/październik 2018

Pierwsze działania Szkolnego Klubu Wolontariusza w nowym roku szkolnym to akcje: "Wirtualna adopcja" oraz "Pomagamy schroniskom". Zbiórka monet we wrześniu pozwoliła na opłacenie "czesnego" naszego pupila BENO do końca roku 2018.

Członkowie Klubu nadal prowadzą zbiórkę monet, za które sukcesywnie kupowana jest karma dla psów i kotów. Wkrótce złożymy wizytę w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Radomsku.

Listopad 2018

21 listopada, w Dniu pracownika socjalnego, odwiedziliśmy pracowników i pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej. Wolontariuszki SzKW zawiozły słodki poczęstunek, jaki przygotowały w swoich domach: pyszne ciasta, bułeczki i kruche czekoladowe babeczki. Podczas spotkania z pensjonariuszami przedstawiły krótki program wokalny, a na koniec wspólnie z mieszkańcami śpiewały pieśni patriotyczne.

W tym samym dniu złożyliśmy też wizytę w Schronisku dla bezdomnych zwierząt - zawieźliśmy karmę zakupioną za zebrane wśród uczniów i nauczycieli monety: 25 kg karmy dla psów i 6 kg dla kotów.                                              Odwiedziliśmy naszego pupila BENO, którego objęliśmy wirtualną adopcją. Nasz podopieczny jest już w podeszłym wieku i raczej nas nie pamięta, ale na pewno ucieszył się z naszych darów.

W imieniu społeczności szkolnej wizyty w schronisku i DPS-ie złożyły wolontariuszki SzKW:  Natalia Błaszczyk, Paulina Sroczyńska, Natalia Ociepa, Paulina Knopik i Ania Zalas, z opiekunkami p. Bogusią Rokitą i p. Dorotą Solarik.

Grudzień 2018

5 grudnia wzięliśmy udział w III Miejskiej Gali Wolontariatu. Podczas uroczystości wręczone zostały statuetki dla najbardziej aktywnych wolontariuszy oraz rozstrzygnięty został konkurs plastyczny "Moje życie - mój wybór", w którym wzięło udział kilka uczennic naszej szkoły. Tu odnieśliśmy sukces- I miejsce w kategorii powyżej 18 lat zajęła Sylwia Dziegieć, uczennica klasy IV A. Gościem honorowym Gali był Janek Mela- podróżnik, działacz charytatywny, niepełnosprawny zdobywa dwóch biegunów, którego znamy z filmu "Mój biegun".

Podczas uroczystej Gali z udziałem władz miasta i powiatu otrzymaliśmy oficjalne podziękowanie za sponsoring w postaci zaprojektowania i wykonania przez naszą szkołę Statuetek - głównych nagród w konkursie na najaktywniejszego wolontariusza.

19 grudnia złożyliśmy kolejną wizytę pensjonariuszom i pracownikom Domu Pomocy Społecznej. Zawieźliśmy życzenia świąteczne i upominki - ozdoby choinkowe wykonane przez uczniów naszej szkoły i pierniczki upieczone przez nasze uczennice. Wolontariuszki: Monika, Natalia i Paulina (z kl. III C) oraz Magda, Martyna, Natalia i Sandra (z kl. I C) zaśpiewały kilka kolęd oraz złożyły mieszkańcom i pracownikom DPS-u życzenia w imieniu uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Styczeń-luty 2019

Na początku nowego roku wolontariuszki rozpoczęły zbiórkę monet na Wirtualną adopcję naszego psa BENO oraz karmę dla zwierząt do Schroniska. Zebrały kwotę ponad 166 zł. Opłaciliśmy "czesne" dla BENO od stycznia do maja 2019r. a za pozostałą kwotę kupiliśmy karmę dla psów i kotów.

21 stycznia 2019 odwiedziliśmy pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej - podczas wizyty przedstawiliśmy program świąteczno-noworoczny: kolędy, pastorałki i wiersze; złożyliśmy też noworoczne życzenia mieszkańcom i pracownikom DPS-u.

Tuż przed feriami, 8 lutego odwiedziliśmy Schronisko dla bezdomnych zwierząt (ul. Spacerowa). Zawieźliśmy karmę dla psów i kotów zakupioną za zebrane wśród uczniów i nauczycieli monety.